Naočkují mě proti covid jako těhotnou?

932
21.5.21 09:38

naockuji mě jako těhotnou

Prosim pouze k tématu. Jsem 34 tt, pokud by se mi podařilo získat termin, naockují mě proti covid? Mudra by mě sice očkovala, ale ted zas Astru nedoporucují pro mladší. Na info si samozřejmě zavolám, ale ráda bych relevantní postřehy odtud. děkuji, ockovat se chci co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7334
21.5.21 09:40

Zjistí si to u svého lekare jestli tě oockuje. Těhotné ockuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
21.5.21 09:42

Pokud vím, tak těhotné se neockuji snad na nic. Kamarádce doktorka říkala, že má přerušit snahu o otěhotnění, naockovat se oběma dávkama a pak se zase začít snažit. Že těhotnou ji nikde nenaockuji a že by ji to ani nedoporučila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
21.5.21 09:43

A neni lepší to tu chvilku ješte vydržet když už to máš za pár? Já bych se teda bála, ale není zákaz očkovat těhotný, jen se to nedoporučuje, takže když budeš chtít - očkování dostaneš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15115
21.5.21 09:44

Četla jsem článek s vedoucím lékařem národního očkovacího centra, že přímo tam těhotné neočkují, ale ve Vojenské nemocnici ano, pokud mají zdravotní indikaci pro očkování. Pak tam vyjmenoval nějaké diagnózy, ale to si už nepamatuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
21.5.21 09:45
@Midaku píše:
Pokud vím, tak těhotné se neockuji snad na nic. Kamarádce doktorka říkala, že má přerušit snahu o otěhotnění, naockovat se oběma dávkama a pak se zase začít snažit. Že těhotnou ji nikde nenaockuji a že by ji to ani nedoporučila.

těhotné se samozřejmě očkují, například velmi doporučený je černý kašel, protože pak mimino má protilátky proti černému kašli taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
21.5.21 09:47

@annlady píšu jen to co mi nedavno napsala kamarádka. A tím „snad na nic“ jsem myslela právě to, že se neockuji téměř na nic, na něco tedy logicky ano. Takže tvůj komentář je poněkud zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
21.5.21 09:49

@Midaku To není pravda. Třeba ve Vojenské v Praze těhotné určitě očkují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
21.5.21 09:54

Pokud vím, tak pro očkování těhotných musí být nějaký závažnější důvod, než jen že to chce.. Většinou nějaká komorbidita, eventuelně těžce riziková osoba v domácnosti atd. Já bych počkala a očkování zvážila až po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
21.5.21 09:54

Když budeš hodně chtít, tak tě naočkují. Ale nečekej, že ti to budou doporučovat. Protože přeočkování je pak po těch 3 týdnech a to už můžeš klidně rodit. Na tvém místě bych počkala radši po šestinedělí, nebo možná ještě později.
Taky jsem se chtěla nechat očkovat, ale jsem 37tt a teď už mi to nikdo nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.21 09:57

Proc proboha? Mas k tomu jeste nějakou zavaznou chorobu? Sla bych nejdriv po sestinedeli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
21.5.21 10:00
@annlady píše:
těhotné se samozřejmě očkují, například velmi doporučený je černý kašel, protože pak mimino má protilátky proti černému kašli taky

A proc vlastne se to doporucuje, kdyz mimino pak dostava povinne ockovani, kde je cerny kasel taky? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
21.5.21 10:02
@Janadel píše:
A proc vlastne se to doporucuje, kdyz mimino pak dostava povinne ockovani, kde je cerny kasel taky? :nevim:

Protože to se očkuje až někdy po 9. týdnu věku dítěte. Černý kašel se tu znovu objevuje, takže pokud se žena s miminkem pohybuje mezi lidmi, v MHD apod., tak prcek není chráněný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3149
21.5.21 10:04

@hulala Ja jsem sla ted na prvni covid ockovani pred IVF a ocekavam, ze pokud nahodou otehotnim, pujdu na to druhe (ale trochu si ho odlozim, abych nemela teplotu kdyz je embryjko malinke. asi na druhy trimestr). Ockovat bych se nechala i ke konci v tehotenstvi, neni to jiste, ale mohlo by mit miminko protilatky, coz nektere studie uz nazancovaly. Sice uz covid ustupuje, ale zase to prijde znovu, to je jiste. Ockuje se proti ruznym nemocem. Na covid ockujou treba v americe uplne bezne, takze kdyby to melo nezadouci ucinky, uz by se to vedelo, je to ted hodne sledovana vakcina (Comirnaty - Pfizer/BioNTech). U Conirnaty je preockovani po 42 dnech, to uz budes po porodu.
Zalezi, jak jsi ted ohrozena nakazenim (a tvuj muz/partner).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22593
21.5.21 10:30

A musíš být nutně očkovaná hned? Ono někde tě asi naočkují, ale já bych to neriskovala, někdo potom má reakci, jak kdyby tu koronu prodělal a asi by nebylo zrovna nelepší dostat třeba horečky po očkování měsíc před porodem :nevim: navíc to očkování je tu poměrně krátkou dobu, neví se, jaký to bude mít třeba vliv na to dítě do budoucna :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat