Reklama

Nárok na změnu pediatra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 17.02.11 13:35
Nárok na změnu pediatra

Ahoj,
jak často má člověk nárok změnit doktora dětem-konkrétně se mi jedná o pediatra :?:
Mám pocit,že snad jednou ročně,ale ještě než změnu provedu,tak si to radši u vás ověřím :oops:

Díky :kytka: :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Princess
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 2 inzeráty 17.02.11 13:39

Nene, každé tři měsíce. :-)

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 17.02.11 13:42

Je to tak, jak píše Princess, je to každé 3 měsíce.

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 17.02.11 13:45

Teoreticky jednou za 3 měsíce, ale pojišťovny to rády vidí ke konci kvartálu. Zavolej si na zd.poj. a zeptej se. Pokud jsi u lékaře déle, než 3 měsíce, můžeš ho změnit hned a bez jakéhokoli upozornění. Stačí dojít k novému, kterého sis vybrala a on si sám vyžádá dokumentaci (pokud nechceš vysvětlovat tomu původnímu, proč odcházíš). Platí to u všech lékařů, nejen u dětského.

merett 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.11 14:02

po 3m, aspon nám to tak říkala pojistovna loni když jsme menili pediatra

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 17.02.11 14:45

Aha,
moc dekuju VŠEM :kytka: :huban: :kytka:
Jsme u dr uz rok,takze to by melo jit bez problemu…
:palec:

kiwa
Závislačka 4668 příspěvků 07.02.16 10:24

Prosím Vás ženy, měla bych porodit koncem dubna, ale vypadá to, že se budeme v červnu/v červenci stěhovat. Jde změnit dětského lékaře i dřív jak za 3 měsíce, když je to z důvodů stěhování 100km od pediatra :think: řeším trošku dilema co bych měla dělat :nevim: děkuji

Slečna Ferka
Extra třída :D 10005 příspěvků 07.02.16 10:31

Hele, určitě nemůžeš nechat dítě bez dětského lékaře. Pokud chceš mít jistotu, kontaktovala bych pojišťovnu a domluvila se tam.

Na druhou stranu, pokud se budete stěhovat v červenci, tak to na ty tři měsíce akorát vychází - jen ten kvartál moc ne ;) A pokud by dítěti bylo něco akutně, tak Tě pediatr ošetřit musí.

kiwa
Závislačka 4668 příspěvků 07.02.16 10:38

@Slečna Ferka To je mi jasný, že nemůžu nechat dítě bez pediatra. To bych ani neudělala. Spíš nevím jak to pak řešit jestli se přestěhujeme dřív jak za ty 3 měsíce… :think: Ale asi máš pravdu, bude nejlepší si zavolat na pojišťovnu

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 07.02.16 10:39

@kiwa Akutní vyřešíš na místě bez registrace a na tu jednu prevenci dojedeš a je to, ne?

kiwa
Závislačka 4668 příspěvků 07.02.16 10:42

@j.a.n.i1 Aha, já nevěděla, že lze akutně vyšetřit bez registrace. Tak v tom případě asi pohoda. Díky ještě jednou :mrgreen: Koukám, že ty víš všechno. :kytka:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 07.02.16 10:47

@kiwa Jojo, v pohodě, pravidelně takhle musíme s někým k doktorovi na táboře. A kor pokud už budeš domluvená, že tak přecházíš, jen čekáš na termín pro přeregistraci…

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 07.02.16 11:05

Ono kolem těch 3 měsíců už se nechodí do poradny nějak extrémně často. Bude se to týkat jedné, max. dvou prohlídek. Kdyby se dělo něco akutního, tak je jedno, kde seš, prostě půjdeš k nějakýmu doktorovi, v nejhorším na pohotovost. Oni tě nenechají stát ve dveřích. Nebo teda abych byla přesnější, normální doktor, obzvlášť pediatr, tě ve dveřích stát nenechá. Na jiných odděleních už je to trochu jiný oříšek :cert:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 07.02.16 11:11

@Tunrida Ta já musím říct, že jsme zatím nenarazili na problém nikde… jasně, někde se sakra dlouho čekalo, ale krom pediatra jsme už potřebovali oční, ORL, chirurgii, ortopedii a gyndu a vše se povedlo.

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 07.02.16 11:32

@j.a.n.i1 Já už bohužel jo :roll: Samozřejmě, že tam, kde jsem ten problém čekala. Byli jsme 23. prosince v nemocnici na urgentní chirurgii s nohou a sestra mě posílala na ortopedii s tím, že na dospělým berou jenom objednaný a dětská ortopedie už má dovolenou a mám si přijít po Novým roce :nevim: Ale tam jsem věděla, že to normálně prostě neproběhne, až tam jednou budu muset s klukem jít. Já tam byla jednou a když jsem to viděla, tak jsem nestačila zírat :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >