Nástup do práce po rodičovské

107
6.7.20 22:25

Nástup do práce po rodičovské.

Dobrý den, zdravím všechny :) chtěla bych se zeptat, zda někdo řešil něco podobného. Syn má jít v září do školky, tři mu budou ale až na konci prosince. No a já bych ráda byla ještě doma, protože myslím, že ta školka pro něj bude spíš na to dopoledne. Třeba ne, ale raději bych hned do práce neběžela… klidně bych ho tam dávala postupně (jak nám radí ve školce), klidně na dvě hodiny, pak na čtyři… no a jde mi o to, zda když syn do školky nastoupí, jestli musím do té práce běžet :-D Aktuálně jsem doma, mám brigádu na PC z domova, která poběží až do konce září, ráda bych ji využila, když se nabízí. K práci už ji pak stíhat nebudu. Když mám v práci nahlášený rodičák do prosince, mohu prostě přijít až v prosinci nebo to souvisí s tím nástupem synka do školky? V práci se moc ptát nechci, hned by byl výslech :-D Díky moc a přeji hezký večer všem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3919
6.7.20 22:28

Nesouvisí. Klidně bud do těch tří let doma. Rodičák taky pobiráš do tří let? školka se hlídá jen do dvou let, pak už může být jak dlouho chceš ve školce a ty můžeš být doma na rodičovské

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
6.7.20 22:29

@Veru1987 Aha, ano, přesně tak, rodičák mám do jeho tří let a snad ještě měsíc potom :) (prosinec/leden) Tak to je super, děkuji za odpověď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3919
6.7.20 22:32

@Elyon tak dokud máš rodičák nic neřešíš, máš uhrazené zdravotní, sociální. A v práci jsi na tří roky „uvolněná“ stačí nastoupit prostě ve třech letech věku dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3319
6.7.20 22:51

Holky a muzu mit taky dotaz? Ceka me to az za dyl, ale stejne me to zajima. Malej je rijnovej. V praci jeste pred porodem jsem napsala, ze mam rodicak nastaven do jeho 3 let veku, ale uz ted vim ze ho chci dat do skolky nejdrive od ledna dalsiho roku. To mi prijde akorat. Takze zamestnavateli jen oznamim ze se vratim az v lednu neb jsem si prodlouzila rodicak? A on to musi akceptovat? Nebo musim v tech 3 letech meho ditete proste nastoupit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
6.7.20 22:53

@Mysticlipstick Myslím, že když chcete být doma více než tři roky, musí s tím zaměstnavatel souhlasit… :lol: ale vím stejné „prd“ jako Vy, to jen z doslechu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14730
6.7.20 22:59

@Mysticlipstick Pokud chceš nastoupit později po třech letech věku dítěte, pak.se musíš se zaměstnavatelem domluvit. A musí ti to schválit. Dá se to řešit třeba neplaceným volnem. Ale je potřeba do řešit včas a opravdu domluvit.

Pobírání rodičovského příspěvku s tím nesouvisí. V práci bys měla mít napsané datum, krytí skončí rodičovská dovolená. A tím se oba řídíte.

Jinak zaměstnavatel musí vyhovět jen tomu, když máš rád nahlášenou třeba do dvou let věku dítěte a chceš si to protáhnout do těch tří.

Příspěvek upraven 06.07.20 v 23:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
6.7.20 23:00

@Mysticlipstick Rodičovský příspěvek s tím nemá nic společného. A rodičovskou dovolenou můžeš mít max do 3 let dítěte. Pak se můžeš domluvit na neplaceném volnu, ale s tím zaměstnavatel nemusí souhlasit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13064
6.7.20 23:00

@Mysticlipstick
Musíš zaměstnavatele požádat o neplacené volno. Nemá povinnost ti vyhovět, držet ti místo atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13064
6.7.20 23:02

@Elyon Já to tak taky budu mít. RD mám hlášené do čtyř let a holka půjde do školky ve 3.5. Když se chytí rychle, tak půjdu do práce dřív. Jinak bude mít pomalý nástup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3319
7.7.20 02:56

Moc dekuju vsem za odpovedi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 20:43

Dobrý večer, chtěla bych poprosit…RD mám do dubna(20.4.narození dcery).Mám RP rozpočítaný taky do dubna a zjistila jsem že mi tam k tomu zbyde ještě asi 5000kč. Dostanu teda poslední RP ještě v květnu za duben a k tomu tu nevybranou částku? Jde mi o to, že 1.dubna nastupuji do práce a předpokládám, že 15.dubna dostanu jen RP a žádnou výplatu a 15.kvetna dostanu ten celý zbytek RP +výplatu. Myslím si to dobře? Nebo si těch zbylých 5000 mám rozpočítat do dubna. děkuji předem za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3919
7.7.20 20:46
@Michaela3012 píše:
Dobrý večer, chtěla bych poprosit…RD mám do dubna(20.4.narození dcery).Mám RP rozpočítaný taky do dubna a zjistila jsem že mi tam k tomu zbyde ještě asi 5000kč. Dostanu teda poslední RP ještě v květnu za duben a k tomu tu nevybranou částku? Jde mi o to, že 1.dubna nastupuji do práce a předpokládám, že 15.dubna dostanu jen RP a žádnou výplatu a 15.kvetna dostanu ten celý zbytek RP +výplatu. Myslím si to dobře? Nebo si těch zbylých 5000 mám rozpočítat do dubna. děkuji předem za odpověď

Pokud ti zbude mín než máš normálně rodičák tak ti to spojí s poslední částkou. Nevyplatí nikdy mín než je nastavená částka k čerpání, spoji to s předešlým měsícem.
Takže ano 15. dubna jen RP, 15. května výplatu a celý zbytek RP. Pokud normálně máš více než 5tis Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13064
7.7.20 20:46

Oni mívají ve zvyku vyplácet poslední dvě dávky, když poslední je menší, najednou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 20:52

Ježíš vy ste zlatý taková rychlost :potlesk: beru 12400 a zbyde mi tam 5000+ spíš kdyby mě chtěli do prace až 21.dubna abych v květnu ještě dostala rodičák a těch 5000 a nebyla bez peněz než bych dostala výplatu vlastně až v červnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama