Nástup na MD a dovolená

4
10.3.21 15:29

Nástup na MD a dovolená

Dobrý den, prosím nějakou hodnou duši o odpověď na můj dotaz. Kdybych nastoupila na MD 6.5., a aktuálně pracuji, mám za tento rok nárok na celou dovolenou, kterou si vyberu po skončení MD??a dohledam prosím někde přesný termín konce MD? abych věděla, kdy si požádat o RD a pokud mám nárok, tak i o dovolenou? pokud chápu dobře, tím, že mi MD skončí ještě letos, v příštím roce nebudu mít nárok na žádný den nové dovolené? děkuji moc! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63173
10.3.21 15:33

@Barunnn přesný konec to sdělí v práci, pak zazadas o vyčerpaní, proplacení dovolené a ano, pokud Md konci letos, nemáš další rok už nárok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
10.3.21 15:35
@Barunnn píše:
Dobrý den, prosím nějakou hodnou duši o odpověď na můj dotaz. Kdybych nastoupila na MD 6.5., a aktuálně pracuji, mám za tento rok nárok na celou dovolenou, kterou si vyberu po skončení MD??a dohledam prosím někde přesný termín konce MD? abych věděla, kdy si požádat o RD a pokud mám nárok, tak i o dovolenou? pokud chápu dobře, tím, že mi MD skončí ještě letos, v příštím roce nebudu mít nárok na žádný den nové dovolené? děkuji moc! :srdce:

Skončila by ti 17.11. Jestli mas narok uplne na celou netusim, nevim jak se to teď krátí podle těch hodin, ale MD se počítá jako by si pracovala takže by si měla mít nárok skoro na celou. O RD si požádás do 3 let dítěte(nebo min, záleží jak chceš) nemusíš tam dávat od kdy zadas, stačí napsat že zadas o RD navazující na řádnou dovolenou. Mzdovka si to spočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.3.21 15:45

@JancaS84 moc děkuji, prosím a jak jste došla k datumu konce MD?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.3.21 15:46

@martina.se Moc Vám děkuji. Snažila jsem se dovolat na ČSSZ, už pět dní, ale nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
10.3.21 15:47
@Barunnn píše:
@JancaS84 moc děkuji, prosím a jak jste došla k datumu konce MD?

MD je 28 týdnů, stačí vzít kalendář a počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 16:03

Vetřu se s dotazem. Termín porodu mám 20.6 na MD chci nastoupit 6 týdnů před porodem což je od 3.5-9.5 musím tedy nastoupit nejpozději v neděli 9.5 nebo můžu až od pondělí 10.5.?? Děkuji.. já jsem z toho janek :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
170
10.3.21 16:15
@Anonymní píše:
Vetřu se s dotazem. Termín porodu mám 20.6 na MD chci nastoupit 6 týdnů před porodem což je od 3.5-9.5 musím tedy nastoupit nejpozději v neděli 9.5 nebo můžu až od pondělí 10.5.?? Děkuji.. já jsem z toho janek :oops:

Budeš to mít od neděle. Já to měla taky tak, byla to neděle a ještě k tomu poslední den v měsíci. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.3.21 16:16

@JancaS84 Tak mi to vychází právě až do prosince

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46947
10.3.21 16:42

@Barunnn Do prace napises zadost o materskou dovolenou od (uvedes datum), nasledne o radnou dovolenou (bez dat) a navazujici rodicovskou dovolenou do (uvedes datum nejpozdeji v den 3. narozenin ditete), data uz i doplni v praci sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9268
10.3.21 17:13
@JancaS84 píše:
Skončila by ti 17.11. Jestli mas narok uplne na celou netusim, nevim jak se to teď krátí podle těch hodin, ale MD se počítá jako by si pracovala takže by si měla mít nárok skoro na celou. O RD si požádás do 3 let dítěte(nebo min, záleží jak chceš) nemusíš tam dávat od kdy zadas, stačí napsat že zadas o RD navazující na řádnou dovolenou. Mzdovka si to spočítá.

Vyjde jí to na celou dovolenou, počítá se jí tam pak i dovolená a RD do konce roku jako odpracovaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat