Návrat do práce po RD deprese

Anonymní
3.1.21 22:06

Návrat do práce po RD deprese

Ahoj, po přečtení jedné ze zdejších diskusí jsem nějak upadla do deprese. Budu ještě půl roku na RD. Jestli se budu vracet do práce, že které jsem šla na MD se dozvím někdy na jaře. Ale podle schůzky, kterou jsem měla se šéfem na podzim, moc nevypadá, ze by mě zpět chtěli. Poohlížím se tedy po něčem jiném. No a z čeho jsem upadla do deprese. V minulé diskusi se řešilo téma OCR. Samozřejmě nevím, jak naše dítě bude nebo nebude nemocné, ale počítám spíš s horší variantou. Z minulé diskuse mi vyplynulo, že OCR je v naší zemi sprosté slovo a když jsou děti nemocné mám si zajistit chůvu, v našem případě babičky nemáme. Chci se zeptat, je OCR vážně takový problém? Všude, kde jsem pracovala byly jen bezdětné holky a tohle téma se neřešilo. Ale také všude byl problém si vůbec vzít dovolenou. 14 denní dovolená byla sprosté slovo. V jedné práci mi dokonce šéfová řekla, že ještě v naší profesi (účetní), nezažila, aby si někdo bral 14 dní dovolené. Když jsem byla bezdětná, tak mi to vadilo ale teď s dětmi si to nedokážu představit. Jak tedy máte OCR a dovolené vy? Trochu mám pocit, že pracující člověk je otrok, který nesmí být ani nemocný. Ne vážně nejsem žádný povaleč, pracuji od 16 let a nikdy jsem žádné dávky nepobírala, kdyby náhodou někdo chtěl rýpat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.1.21 22:15
@Anonymní píše:
Ahoj, po přečtení jedné ze zdejších diskusí jsem nějak upadla do deprese. Budu ještě půl roku na RD. Jestli se budu vracet do práce, že které jsem šla na MD se dozvím někdy na jaře. Ale podle schůzky, kterou jsem měla se šéfem na podzim, moc nevypadá, ze by mě zpět chtěli. Poohlížím se tedy po něčem jiném. No a z čeho jsem upadla do deprese. V minulé diskusi se řešilo téma OCR. Samozřejmě nevím, jak naše dítě bude nebo nebude nemocné, ale počítám spíš s horší variantou. Z minulé diskuse mi vyplynulo, že OCR je v naší zemi sprosté slovo a když jsou děti nemocné mám si zajistit chůvu, v našem případě babičky nemáme. Chci se zeptat, je OCR vážně takový problém? Všude, kde jsem pracovala byly jen bezdětné holky a tohle téma se neřešilo. Ale také všude byl problém si vůbec vzít dovolenou. 14 denní dovolená byla sprosté slovo. V jedné práci mi dokonce šéfová řekla, že ještě v naší profesi (účetní), nezažila, aby si někdo bral 14 dní dovolené. Když jsem byla bezdětná, tak mi to vadilo ale teď s dětmi si to nedokážu představit. Jak tedy máte OCR a dovolené vy? Trochu mám pocit, že pracující člověk je otrok, který nesmí být ani nemocný. Ne vážně nejsem žádný povaleč, pracuji od 16 let a nikdy jsem žádné dávky nepobírala, kdyby náhodou někdo chtěl rýpat.

No mluvíš mi z duše. Taky jsem účetní, ale firemní, řadová, neumím dělat někomu účetnictví jakože OSVČ atd, abych dělala na sebe. Mám z toho hrůzu, protože mě jasně dali najevo že sice mi místo musí držet, ale že semnou nepočítají a hledat si novou práci účetní s malým dítětem? Bohužel u nás babičky taky nejsou :( mám z toho taky strach. Protože OČR jsem v první práci u kolegyň zažila a bylo to fakt zlo a s jednou se opravdu dohodli na odchodu, šefova se po ní vozila stylem, že si to má nějak zařídit, že tu práci za ní pořád někdo dělat nebude a z domova vše dělat nelze, takže… No a to byla rozvedená maminka dvou dětí… S tatínkem děti špatný vztahy, nevyšel ji nikdy vstříc… No takže jako já z toho mám hrůzu. Navíc poslouchat, e teď je nejhorší doba, protože je uzávěrka, měsíční, roční nebo DPH atd… No mám z toho fakt hrůzu už teď… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:16

Tak jako účetní pracuje má sestra, a ano, 14 dnů v kuse si vzít volno skutečně nemůže, protože pracuje v malé firmě a zástup za sebe nemá. Ale to je snad v některých profesích normální, ne? :nevim: Já jsem třeba učitelka a nenapadlo by mě brát si dovolenou v průběhu školního roku :nevim: OČR si samozřejmě vzít můžeš, na to máš nárok. V dnešní době homeofficů jak hub po dešti, a ještě k tomu ve tvém oboru, bych se prohlížela ideálně po takovém zaměstnavateli, který tuto možnost podporuje, pak není co řešit. Nabídek je dost, vím z vlastní zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
4359
3.1.21 22:18

Nastupovala jsem do práce a syn byl měsíc ve školce. Můj 4 pracovní den odpadl, šel na OČR manžel.
Já si brala OČR průměr 2× ročně a střídání s manželem a keci v kanclu jen bezdětné fifleny.
Každopádně pochybuji o tom že i chůva bude hlídat dítě v horečkách. Syn měl jednou horečku a nechtěl ani tátu, jen ode me se nechal utěšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:18

Tak jak by Vám bylo, kdybyste byla zaměstnavatel, platila hodne penez za zamestnance (mzdu nepocitam, odvody státu ano), potrebovala byste, aby zaměstnanec odváděl práci, na kterou jste ho vzal, aby jste si vydělal nejen na náklady, ale i na svoje zivobytí a ten dotyčný by byl co 14 dní na OČR? K čemu pak takový zaměstnanec je? Chci tím říct, že každá mince má dvě strany. Nic není černobílé a pokud je schopný a celkově fajn zaměstnanec občas nemocný nebo na OČR, tak pohoda a je to naprosto akceptovatelné a pochopitelné. Ale pokud je někdo každý měsíc tyden pryč, byl by potom zaměstnavatel chytrý, kdyby si tam někoho takového nechával??

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:21
@Anonymní píše:
Tak jako účetní pracuje má sestra, a ano, 14 dnů v kuse si vzít volno skutečně nemůže, protože pracuje v malé firmě a zástup za sebe nemá. Ale to je snad v některých profesích normální, ne? :nevim: Já jsem třeba učitelka a nenapadlo by mě brát si dovolenou v průběhu školního roku :nevim: OČR si samozřejmě vzít můžeš, na to máš nárok. V dnešní době homeofficů jak hub po dešti, a ještě k tomu ve tvém oboru, bych se prohlížela ideálně po takovém zaměstnavateli, který tuto možnost podporuje, pak není co řešit. Nabídek je dost, vím z vlastní zkušenosti

Jenže ono je trochu rozdíl, že učitel to volnoe v kuse aspoň jednoho za rok má. Minimálně letní prázdniny a pak vánoce. Účetní to volno tech 14 dní v kuse, nesmí mít nikdy, to je značný rozdíl. A HO? Dělala jsi závěrky, reporty apod. s malým dítětem za zády?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:28
@Anix píše:
Nastupovala jsem do práce a syn byl měsíc ve školce. Můj 4 pracovní den odpadl, šel na OČR manžel.
Já si brala OČR průměr 2× ročně a střídání s manželem a keci v kanclu jen bezdětné fifleny.
Každopádně pochybuji o tom že i chůva bude hlídat dítě v horečkách. Syn měl jednou horečku a nechtěl ani tátu, jen ode me se nechal utěšit.

Je mi jasné, že střídat se budeme oba s manželem. Jenže v největší nemoci děti chtějí prostě mámu. Holt prostě příroda… S tím nic neudělám, ani kdybych se na hlavu postavila. Co jsem se divala, tak chůvy ani nemocné děti hlídat nechtějí. Často to mají přímo v profilu. Tak vážně nevím, jak tohle řešit… Člověk chce pracovat, rozhodně nechci OCR zneužívat, ona se spousta práce dá udělat i z domu. To ostatně vidím teď v Covid, kdy naše firma jede komplet HO a nemám problém pracovat večer a v noci. Ale poslouchat řeči, že mám malé dítě a tudíž jsem vyřazená a nikdo na mě makat nebude?! Co to v těch lidech je? Mám pocit, že mít dítě je ten největší hřích.

• Citovat
  • Nahlásit
20386
3.1.21 22:38
@Anonymní píše:
Jenže ono je trochu rozdíl, že učitel to volnoe v kuse aspoň jednoho za rok má. Minimálně letní prázdniny a pak vánoce. Účetní to volno tech 14 dní v kuse, nesmí mít nikdy, to je značný rozdíl. A HO? Dělala jsi závěrky, reporty apod. s malým dítětem za zády?

Blbost, ze ucetni nesmi mit volno 14 dni v kuse. Mozna tak v male firme, kde je jedna ucetni.

Naopak ve velkych zahranicnich firmach je to dokonce povinne vzit dva tydny v kuse pro vsechny ve financich, je to i v internich smernicich. V bankach na centralach je to povinne pro vsechny zamestnance. Je kvuli odhaleni defraudaci, spatnych pracovnich postupu, nedodrzovani workflow a tak.

Ja mela kdysi kolegyni v predduchodovem veku, ktera si dva tydny v kuse brat nechtela a dovcu si kouskovala po tydnech nebo k vikendum a sefem to dostala narizeno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:41
@Hanka1 píše:
Blbost, ze ucetni nesmi mit volno 14 dni v kuse. Mozna tak v male firme, kde je jedna ucetni.

Naopak ve velkych zahranicnich firmach je to dokonce povinne vzit dva tydny v kuse pro vsechny ve financich, je to i v internich smernicich. V bankach na centralach je to povinne pro vsechny zamestnance. Je kvuli odhaleni defraudaci, spatnych pracovnich postupu, nedodrzovani workflow a tak.

Ja mela kdysi kolegyni v predduchodovem veku, ktera si dva tydny v kuse brat nechtela a dovcu si kouskovala po tydnech nebo k vikendum a sefem to dostala narizeno..

Tak ona je 14 denní dovolená „nařízena“ i zákoníkem práce… Jenže praxe je prostě jiná. A ano, 14 si vezmeš, jenže práce stojí, takže si tu dovolenou pak pěkně nadpracujes, aspoň já to tak všude bohužel měla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:44
@Anonymní píše:
Je mi jasné, že střídat se budeme oba s manželem. Jenže v největší nemoci děti chtějí prostě mámu. Holt prostě příroda… S tím nic neudělám, ani kdybych se na hlavu postavila. Co jsem se divala, tak chůvy ani nemocné děti hlídat nechtějí. Často to mají přímo v profilu. Tak vážně nevím, jak tohle řešit… Člověk chce pracovat, rozhodně nechci OCR zneužívat, ona se spousta práce dá udělat i z domu. To ostatně vidím teď v Covid, kdy naše firma jede komplet HO a nemám problém pracovat večer a v noci. Ale poslouchat řeči, že mám malé dítě a tudíž jsem vyřazená a nikdo na mě makat nebude?! Co to v těch lidech je? Mám pocit, že mít dítě je ten největší hřích.

Jsou profese, kde si musíš udělat svoje a nikdo tě většinou nezastoupí. A mezi ty patří účetní. Málokomu se bude chtít pracovat za 2 a stále tě nahrazovat. Kolegyně za to navíc peníze nedostanou, proto není divu, že se jim to nebude líbit, pokud to bude nějak často. Já jsem kolegyně zastupovala, ač jsem sama také měla děti. Jinak by tam nikdo nebyl. A není to tedy žádný med, na jaře byl covid, takže kolegyně na OČR kvůli zavření škol, předtím byla na operaci, druhá dlouhodobě nemocná… skoro půl rok. Takže jsem pracovala za 3, a to se dlouhodobě nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
20386
3.1.21 22:48
@Anonymní píše:
Je mi jasné, že střídat se budeme oba s manželem. Jenže v největší nemoci děti chtějí prostě mámu. Holt prostě příroda… S tím nic neudělám, ani kdybych se na hlavu postavila. Co jsem se divala, tak chůvy ani nemocné děti hlídat nechtějí. Často to mají přímo v profilu. Tak vážně nevím, jak tohle řešit… Člověk chce pracovat, rozhodně nechci OCR zneužívat, ona se spousta práce dá udělat i z domu. To ostatně vidím teď v Covid, kdy naše firma jede komplet HO a nemám problém pracovat večer a v noci. Ale poslouchat řeči, že mám malé dítě a tudíž jsem vyřazená a nikdo na mě makat nebude?! Co to v těch lidech je? Mám pocit, že mít dítě je ten největší hřích.

Ja teda nevim, ale asi jsem mela stesti na sefy, ale zadny s OCR nikdy problem nemel a to se jednalo o bezdetnou svobodnou zenskou, bezdetneho chlapa kolem petatricitky a stejne stareho sefa homosexuala.

Paradoxne nejvetsi problem s tim mely bezdetne, naopak starsi s detma byly v pohode…

Neber to do budoucna tak cerne, treba ditko casto nemocne nebude. Navic ted v dobe Covidu a teplomeru vsude uz nebude tak caste, ze by rodice strkaly do skolek nemocne a nudlajici deti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:56
@Anonymní píše:

No jo, jenže jako učitelka máte volno skoro dva měsíce v létě a během roku plno prázdnin. Účetní fakt ne. Tím to nemyslím zle, díky bohu za Vaši profesi, jen se to nedá srovnat

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:59
@Hanka1 píše:
Ja teda nevim, ale asi jsem mela stesti na sefy, ale zadny s OCR nikdy problem nemel a to se jednalo o bezdetnou svobodnou zenskou, bezdetneho chlapa kolem petatricitky a stejne stareho sefa homosexuala.

Paradoxne nejvetsi problem s tim mely bezdetne, naopak starsi s detma byly v pohode…

Neber to do budoucna tak cerne, treba ditko casto nemocne nebude. Navic ted v dobe Covidu a teplomeru vsude uz nebude tak caste, ze by rodice strkaly do skolek nemocne a nudlajici deti…

Díky za podporu. Já nemám problém nejdůležitější věci udělat i na OCR, v době kdy dítě bude spát, nebo mě nebude potřebovat. Rozhodně nechci nic zneužívat. Jen na mě z jedné diskuse tady, padl takový splín. Nevim, že se každý naráží do matek s malými dětmi. Měli by aspoň rozlišovat. Ano asi jsou takové, které to zneužívají, ale těch je minimum. Uvidím jak bude dítě nemocné. Těžko soudit. Nebyla kojena, tak imunitu asi nic moc… :nevim: Dokonce se bojím mít další dítě, abych náhodou pak neměla občas OCR.

• Citovat
  • Nahlásit
8307
3.1.21 23:41

Doporučuji ti poohlédnou se po práci v nějakém korporátu. Nevím, jestli se to dá říct obecně, ale z mé zkušenosti víc dbají na dodržování zákoníku práce, narozdíl od mnoha menších firem, kde si myslí, že se zaměstnancem můžou libovolně orat. A taky ve větších týmech jsi lépe nahraditelná v případě dovolené, nemoci, očr.
Já pracuju taky jako účetní v mezinárodní firmě a co se týká skloubení rodiny a práce, tak mi to velmi vyhovuje. Děti moc nemocné nejsou, občas je třeba udělat přesčas, ale na očr nebo dovolenou mi nikdo nikdy neřekl ani popel, zkrácený úvazek mi dali takový, jaký jsem zrovna potřebovala, při druhé rodičovské sami přišli s nabídkou brigády a když jsem šla na třetí mateřskou, opět sami mi nabídli HO na dohodu v rozsahu, jaký sama budu chtít. Nemůžu si stěžovat.

Příspěvek upraven 04.01.21 v 02:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20386
4.1.21 00:25

@Hoa Mai napodobne, ja nikdy nemela ve velke firme problem se zastupitelnosti a vybranim dovolene nebo OČR…

Jen si zakladatelko pohlidej, kdyby te v soucasne praci nechteli prijmout zpet, aby jsi jim nepodepsala dohodu bez odstupneho. Pokud te nechteji zpet, tak at ti daji vypoved s odstupnym…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat