navrat na rodicovskou dovolenou ze zamestnani (HPP)???

13
15.6.08 12:55

navrat na rodicovskou dovolenou ze zamestnani (HPP)???

Ahoj,

jsem docela v casove tisni a nevim si rady. Doufam, ze mi nekdo pomuze, jinak mohu slapnout vedle :? .

Pobiram rodicovsky prispevek, memu synovi ted jsou 2 roky. Kdyz mu byl rok, nasla jsem si zamestnani na HPP a nas tatka zustal na rodicovske dovolene. Ted bych chtela ze soucasneho zamestnani odejit. Dostala jsem sanci pracovat z domova na pul uvazku a tak premyslim, jak docilit vypovedi bez 2 mesicni lhuty.

Nekde jsem slysela, ze se mohu vratit zpet na RD v pripade, ze si nasel otec ditete zamestnani a pote mohu skoncit bez 2 mesicni vypovedni lhuty.

Nevite o tom nekdo neco?

Moc diky za pomoc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2602
15.6.08 16:47

Ahoj,
neporadim s rodicakem, ale dvoumesicni vypovedni lhutu nedostanes, pokud se dohodnes se zamestnavatelem.

jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
16.6.08 15:43

Petred, chápu to dobře, že v současném zaměstnání chceš úplně skončit? Tak pak máš dvě možnosti:

1. dohodnout se se zaměstnavatelem na ukončení prcovního poměru dohodou
2. požádat o poskytnutí rodičovské dovolené a během RD dát klasickou výpověď (čili výpovědní doba ti poběží, ale ty už budeš doma na RD)

Rodičovskou dovolenou je povinen zaměstnavatel umožnit čerpat rodiči do tří let věku dítěte, nikde v zákoně není uvedena doba, po jakou se musí žádat předem - čili můžeš požádat klidně ze dne na den (písemně a nech si potvrdit převzetí, ať to máš podložené) a na rodičovské dovolené mohou být klidně oba rodiče současně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama