Nebezpečí pro děti u skal

10
18.3.17 20:21

Nebezpeci pro deti u skal

Ahoj, uz dyl premyslim, jake to je bydlet s detmi v blizkosti vysokych skal. Mame vyhlidnuty super pozemek, ale nedaleko je 50ti metrovy sraz a dalsi skalni utvary a ja uvazuju, jestli nebudu vecne jen trnout strachy, jestli tam deti nelozi a neuklouznou… ted je ditko male, ale az bude vetsi a bude chodit ven samo, treba kolem 8 az 12ti let. Nemam jeste zkusenost, jestli pak ty deti v tomto veku maji nejaky rozum, kdyz se jim to porad vysvetluje a opravdu tam pak treba sami nechodi. Neni tu nekdo takovy, kdo uz takovou zkusenost ma? Je tu nekdo, kdo bydli s detmi u skal? Nechci byt prehnane uzkostliva, ale skala je par set metru od pozemku a nevim, zda to neni moc velky risk. Jinak je ten pozemek uzasny, proto to nechci hned zavrhnout. Spis me zajimaji zkusenosti zkusenejsich :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
18.3.17 20:25

Ahoj :)) nad tím nepřemýšlej to bychom nemohli bydlet u železničních tratí, u řek apod. prostě jim to budeš vysvětlovat a modlit se že bude mít rozum, tak jak to dělají ostatní rodiče :)))

• Nahlásit
  • Citovat
19162
18.3.17 20:25

@Mihi007 To Ti asi nikdo neřekne. Je to stejné, jako bydlet někde u řeky/rybníka nebo hlavní silnice. 99 dětem ze sta se nic nestane, budou se chovat rozumně a opatrně, a to jedno přes veškerá výchovná opatření prostě jednou udělá blbost. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
18.3.17 20:31

@Mihi007 U něčeho pdobného jsem vyrůstal. Bylo to naprosto super. :palec: :palec: Jen dneska s odstupem času (asi tak 40 let) se divím, že jsem to přežil. :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22858
18.3.17 20:41

@Mihi007 tvoje děti budou víc v bezpečí než děti kamarádů. Ty je budeš od mala cepovat, že to nesmí a to nesmí a proč a oni se s tím naučí žít a budou v pohodě. Děti co to neznají budou zkoušet a spíš jim hrozí, že se jim něco stane.
Jako malá jsem bydlela vedle dřevárny a u kolejí. Dávaly jsme si jako děti sakra pozor na koleje, nelítali přes ně nikdy, chovali se opatrně. Kamarádi dělali kraviny a nebyli tak vycvičení jako my. Totéž klády se dřevem. My jsme věděli, že na samostatnou smíme lést na víc na hromadě ne a dodržovalo se to, věděli jsme do hrozí. Cizí děcka v pohodě lezli po kládách na hromadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17394
18.3.17 20:55

Nechci byt moc pesimisticka, ale hadam, ze tve deti nebudou v o nic vetsim ohrozeni nez deti jine, u pocitace je „bezpecno“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
18.3.17 21:02

Diky moc vsem za prispevky, je pro me moc poucny to cist…asi to tedy fakt funguje, ze si deti odmala na ty rizika zvyknou a prijmou je. Taky si uvedomuju, ze nakonec mozna nejvetsi stres by asi byl, kdyz by synovi prijeli kamaradi, kteri nejsou zvykli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
18.3.17 21:03

Od mala je bude třeba vést k opatrnosti a zásadám, jak se chovat na skále, kdy na ní lézt a kdy ne a v jakých botech.
U nás ve vsi je taky pěkný sráz, hned u silnice, ale než vykáceli ty stromy, které byly na pomezí, tak jsem o něm ani nevědla. Nyní, když jedu kolem autem a keře ještě nejsou zelené, tak se mi občas udělá i špatně, nebo pak maluji černé scénáře.
Každopádně jsem ještě neslyšela, že by tam někdo lezl nebo se mu něco stalo, a to nějakých 100-150 výškových metrů je.
Na druhém konci vsi je homole, ze které už pár lidí sletělo (nebo se úmyslně zabilo), ale co vím, byli to samí turisti, čili ne místní.

• Citovat
  • Upravit
1111
18.3.17 21:29

My mame skalu od domu tri metry. Proste ty deti s tim vyrustaji. To bys musela resit lozeni po stromech, hloubku potoka, silu reky, koleje, pretizene krizovatky… No ja bych mela o deti vetsi strach ve meste ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21801
18.3.17 21:57

Jak píší holky - těch nástrah je tolik, že to bys nemohla bydlet nikde - všude je něco. Aspoň děti vyškolíš předem…Btw. mm dojem, že Sára Saudková má skálu přímo jako součást pozemku, zahrady. Kdysi jsem o tom četla. A mají čtyři děti.
Podobných lidí - neznámých - je určitě mnohem víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
18.3.17 21:59

Já mám zase před barákem betonovou nádrž na sběr dešťové vody, je to o velikosti koupaliště, jsou tam různé můstky, žebříčky, je to oplocene, ale dá se tam v pohodě vlezt. Si nevyberes, všude je neco. Poslední dobou přemýšlím, zda si o té nádrží s dětmi promluvit, jestli to spíš nebude jako „neolizujte zábradlí“ :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47731
18.3.17 22:17

No ja bych tak nikdy zit nechtela, mame barak na peknem rovnem miste, okolo taky rovina, zadne skaly atd. nas nelakaji. Ale neboj i my tady mame nebezpeci barak u hl. cesty, druhacka nam chodi na krouzek projit musi pod zeleznicnim podchodem. A najdou se dalsi. Ale kdyby jsme si vse pripousteli, tak se zblaznime a decka budou choulostive, ze my se budeme furt o ne bat. Pokud Vas to laka, tak proc ne.
Ja byla a ted mam jet opet na misto Svaty Jan pod skalou. Tam je to vylozene ty skaly, krom par dni bych tam nechtela travit. Ale chapu, ze pro jineho muze byt takove misto kouzelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama