Nepoprosí a řve

3930
10.2.20 21:27

Nechce rict prosim a rve

Mile maminky,

Mam 4 leteho syna a prave doma resime, ze syn na me z pokojicka pri usinani zaknoural „mami, piti“, tak jsem standardne rekla „jak se rika?“ A on knourave „piiiiitiii“. Po delsi diskusi to skoncilo, ze prosim nerekne, tak jsem rekla, ze ja tedy zadne piti nosit nebudu.

A tak uz tu pul hodiny rve pitiiii pitiiii, zadny kompromis, treba, ze za nej pulku reknu ja, neporosel, porad jen pitiiii pitiii… Zkousela jsem se i ptat, proc nechce poprosit, proc ja to po nem chci, reakce jen pitiiii pitiii rev.

Obecne sam od sebe neprosi, ale na upozorneni poprosi. Ale dost se vzteka a neprijde mi vychovne ustoupit jen proto, ze rve..

Tak uz se tu pul hodiny vzteka, muz mi rika, at mu to piti dam, ze co sousedi… a ja premyslim, jestli jsem fakt tak hrozna matka.

Jakou mate na situaci nazor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1653
10.2.20 21:30

Ať si pro něj dojde sám? Ať poprosi tatínka? Teď je to že nikdo nechce ustoupit.. At mu ho muž dá sám když chce ustoupit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 21:33

Nikam nechoď. Od přítele dcera 5 let taky neumí vůbec prosím a děkuji, pořád jen pití, pití, napít, pohádku, jídlo, ham, jak na otroky :mrgreen: 8o prostě nechce, chce, aby každý posluhoval

• Nahlásit
  • Citovat
1899
10.2.20 21:34

Ze pri usinani bych to nehrotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14607

Muj nazor je vydrzet a nedat. Jinak toho budes litovat.

Pokud by mel takovou zizen, rekl by prosim. Ted mu jde o to, aby mu neubylo ego. Nektere deti to tak maji, ze slovo „prosim“ vnimaji jako ponizujici. Lec musi se naucit, ze takto to ve svete chodi a maminka neni nejaky hejtypockej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3930

@kavulenka tak ja nechci, aby mu ho daval. Preci kdyz ja reknu, ze ma poprosit, tak nrmuze prijit on a dat mu ho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
10.2.20 21:35

Jo, taky bych se pokusila o nejaky kompromis typu, ze si ho muze podat sam. Vysvetlila bych, ze ma moznost se napit, piti bych dala nekam pobliz (na stolecek v pokojicku apod., ale uz mu ho nikdo podavat nebude. A zavrela bych dvere :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
10.2.20 21:35

@Limi123 Tak já bych mu to pití vylila na hlavu, ať se probere, ale za to by mě tady většina ukamenovala. Ví, co po něm chceš. Takže popros a bude pití, jinak nic. Mě se takhle dcera jednou odmítla svlíknout před koupáním. Ovládla jsem se a řekla jsem jí to asi pětkrát. Bohužel, nic… Tak jsem jí oblečenou dala do vany a začala ji mýt oblečenou. Říkám jí, jde to blbě, co? No uznala to. Od tý doby se svlíká celkem bez problémů :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1653
10.2.20 21:36

@Limi123 to chápu… Jen to je takové polovicate řešení, že kdyby tam přišel otec nešlo primárně o vás možná by mu to zkusil vysvětlit tak třeba by na to slyšel… Myslela jsem kvůli těm sousedům… Jinak ano řešení je neustoupit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3788
10.2.20 21:37

V tomhle bych ani ja neustopovala..Poprosit a poděkovat je pro me základ slušnosti..
A moje dcera to roste zacala rikat automaticky..
Protoze i ja jí vzdy o neco poprosila a i podekovala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
10.2.20 21:37
@Limi123 píše:
@kavulenka tak ja nechci, aby mu ho daval. Preci kdyz ja reknu, ze ma poprosit, tak nrmuze prijit on a dat mu ho…

Prave by mohl prijit, v klidu mu ho dat a rict, ze priste at maminku poprosi. Nemazlit se s nim, ale ukoncit tu vyhrocenou situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
10.2.20 21:39
@Limi123 píše:
@kavulenka tak ja nechci, aby mu ho daval. Preci kdyz ja reknu, ze ma poprosit, tak nrmuze prijit on a dat mu ho…

Naopak, on by tě v tom měl podpořit, ať si v tu chvíli myslí co chce. Takže ty jsi neslyšel maminku? Popros a bude pití, jinak ti ho nedáme. My taky s maminkou prosíme, když něco chceme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3788
10.2.20 21:41

V tomhle pripade, at mu manzel to piti donese a se synem si v klidu promluví..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8719
10.2.20 21:42

V půl desáté večer bych dítě fakt jako necepovala. Pokud si pití nemůže vzít samo, donesla bych, řekla bych pití pití na mě nehulákej příště, říká se mami prosím, dala mu napít a spát. Cepovala bych přes den. Teď bych tam poslala otce, když jsi tu situaci takhle vyhrotila, nechala bych ho, aby mu donesl pití a s tím, že mamince se tohle nedělá, scény nejsou v pořádku a prostě se říká prosím. To dítě musí být totálně přetažené, jaksi si trvat na důslednosti a výchově v takové situaci a pozdní hodině je jen a jen kontraproduktivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1653
10.2.20 21:42

@jasatko ono je někdy dost limitující kde bydlíte… Bohužel je mi třeba taky trapné když holky dělají scény ve večerních či nočních hodinách… A někdy holt udělám kompromis nebo něco na čem bych třeba normálne trvala… A hlavně naše stářsi? Opravdu přísahám ta by rvala až by se poblila klidně do rána a na druhou stranu chci taky dceru učit že je víc řešení… Ze i ona by měla někdy ustoupit.. Ze jsou kompromisy… Takže… Je otázka teď co je pro rodiče nejdůležitější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama