Nechci se zatím očkovat

Anonymní
15.5.21 15:27

Nechci se zatím očkovat

Nechce se mi do očkování proti Covidu, ale štvou mě názory typu že se nenaočkují jen ti nevzdělaní…pak řeči jako… už jen představa, co by bylo s dětmi, kdyby byl horší průběh… Mám někdy pocit, že na mě lidé pohlíží divně, někdy se cítím až provinile, když jako pracovník ve školství stále nejsem naočkovaná…Nejsem odpůrce, Covidu se bojím, ale ten nátlak a to vydírání tím, že tam člověk nebude moct, tam nebude moct…to mi vadí. Celou dobu vše dodržujeme, a teď si máme jako zdraví lidé, co se tomu snad úspěšně vyhýbali, připadat jako lidi druhé kategorie?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
560
15.5.21 15:30

To je dotaz, nebo prosté vyjádření názoru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22820
15.5.21 15:30

Proč zakládáš padesátou diskusi o očkování a nenapíšeš do nějaké, která už jede?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
15.5.21 15:31

Tak si pripadas ty, nechces se ockovat, neockuj :nevim: ja nevim co resis. Tvoje volba, nemusis se nikomu zodpovidat, zatim je to dobrovolne. A ze to resi nekdo cizi, lidi furt resi jine, hod je za hlavu..musis se naucit se tim nezaobirat, chces vyckat, vyckej, nechces se dat nikdy, nedavej. Tvuj zivot, tvoje presvedceni, tvoje volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10739
15.5.21 15:31

Co řešíš, vždyť to není povinné a nikomu se zpovídat nemusíš :nevim: ja sama očkovaná jsem a jestli je někdo taky, je mi úplně putna a nemám problém se s neočkovanými lidmi stýkat

Příspěvek upraven 15.05.21 v 15:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5759
15.5.21 15:32

Přece si člověk musí stát za svým názorem, tohle jsou akorát výmluvy, že nevíš jestli jsi se rozhodla správně, pokud se nechceš očkovat, je to tvoje volba stejně tak jo ti co se očkovat nechali. Pokud jsi se jednou rozhodla, tak je to v pořádku a musíš si hlavně v sobě obhájit proč jsi se tak rozhodla. Je to asi stejné, jako když ti budu říkat, že jsi divná, protože lítáš na dovolenou do Egypta, protože já bych tam nepáchla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17001
15.5.21 15:32

Hele a není na čase překonat zamrzlou pubertu a odpor k autoritám a chovat se racionálně?

Racionální je pochopitelně se naočkovat. To že kolem toho běhá milion emocí je věc jiná a základní racionalitu naočkovat se co nejdřív, pokud nemám závažne kontraindikace to nemění.

Ostatně když se ti tohle tema (nebudu to dělat, protože to všichni říkají že to mám udělat a když na mě nědko tlačí, tak udělám na just něco jineho) zvládneš u sebe prozkoumat a pročistit, tak se ti bude výrazně snáze pracovat s žáky či studenty, kteří mají stejne povahove rysy.

Pokud se tvoje chování řídí tím, že budeš dělat opak toho, co se od tebe očekává tak sice nejsi poslušná, ale taky nejsí svobodná, protože prostě musíš udělat opak, ne to co je pro tebe nejlepší a nebo to co fakt chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12483
15.5.21 15:34

Nenechávej. A hlavně to na čele nemáš napsané. Vůbec není nutné se o tom s kýmkoli bavit, komukoli se doznávat nebo se ospravedlňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
15.5.21 15:39
@Anonymní píše:
Nechce se mi do očkování proti Covidu, ale štvou mě názory typu že se nenaočkují jen ti nevzdělaní…pak řeči jako… už jen představa, co by bylo s dětmi, kdyby byl horší průběh… Mám někdy pocit, že na mě lidé pohlíží divně, někdy se cítím až provinile, když jako pracovník ve školství stále nejsem naočkovaná…Nejsem odpůrce, Covidu se bojím, ale ten nátlak a to vydírání tím, že tam člověk nebude moct, tam nebude moct…to mi vadí. Celou dobu vše dodržujeme, a teď si máme jako zdraví lidé, co se tomu snad úspěšně vyhýbali, připadat jako lidi druhé kategorie?

když něco nechceš, tak to nedělej. Nejde jen o cestování. Očkováním můžeš možná snad, zachránit své blízké. Tak to vidím já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5759
15.5.21 15:42
@eva valoi píše:
Nenechávej. A hlavně to na čele nemáš napsané. Vůbec není nutné se o tom s kýmkoli bavit, komukoli se doznávat nebo se ospravedlňovat.

Nemusí nic, až na to, že je třeba jediná z učitelského sboru, který se testuje a posílá se report o výsledku testu a podobně, a být ředitelkou té školy, tak se také budu ptát, zda by se už nechtěla nechat očkovat, protože by mi to ulehčilo práci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4194
15.5.21 15:53
@xjuklickova píše:
Nemusí nic, až na to, že je třeba jediná z učitelského sboru, který se testuje a posílá se report o výsledku testu a podobně, a být ředitelkou té školy, tak se také budu ptát, zda by se už nechtěla nechat očkovat, protože by mi to ulehčilo práci…

no i kdyby byla jediná, tak ředitelka jí rozhodně nemá dávat najevo, že se má očkovat. Očkování je dobrovolné. Já jsem zdravotník a taky zatím nejsem očkovaná, naštěstí mému šéfovi je to fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4194
15.5.21 15:56
@Anonymní píše:

když se nechceš očkovat, tak se neočkuj. Povinné to není, není důvod se cítit provinile. Já jsem zdravotník a taky nejsem očkovaná. A rozhodně nemám pocit, že by na mě kvůli tomu někdo pohlížel divně. Naočkovat se nakonec nechám, ale kvůli výhodám. Sestra co je se mnou v ordinaci očkovaná není a očkovat se nechce. Je to její věc. Já jí přemlouvat nebudu, jsme zaměstnanci a vedení nás do toho naštěstí netlačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8340
15.5.21 16:03
@Ou píše:
Hele a není na čase překonat zamrzlou pubertu a odpor k autoritám a chovat se racionálně?

Racionální je pochopitelně se naočkovat. To že kolem toho běhá milion emocí je věc jiná a základní racionalitu naočkovat se co nejdřív, pokud nemám závažne kontraindikace to nemění.

Ostatně když se ti tohle tema (nebudu to dělat, protože to všichni říkají že to mám udělat a když na mě nědko tlačí, tak udělám na just něco jineho) zvládneš u sebe prozkoumat a pročistit, tak se ti bude výrazně snáze pracovat s žáky či studenty, kteří mají stejne povahove rysy.

Pokud se tvoje chování řídí tím, že budeš dělat opak toho, co se od tebe očekává tak sice nejsi poslušná, ale taky nejsí svobodná, protože prostě musíš udělat opak, ne to co je pro tebe nejlepší a nebo to co fakt chceš.

Neni na case se prestat rozhodovat emocne a rozhodovat se racionalne a ne pod vlivem marketingu a strachu? Racionalne rozhodovani znamena zvazeni benefitu - rizika, tak to vzdy u vakcin bylo, najednou to tak neni? Jsi dospelej clovek, mas rozum, nejsi dite, umis si najit informace, je nacasu prestat slepe poslouchat autority ( ktere maji nekdy same blbej zrak ) bez jakekoli reflexe, to bude znak dospelosti.

Příspěvek upraven 15.05.21 v 16:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 16:04
@xjuklickova píše:
Nemusí nic, až na to, že je třeba jediná z učitelského sboru, který se testuje a posílá se report o výsledku testu a podobně, a být ředitelkou té školy, tak se také budu ptát, zda by se už nechtěla nechat očkovat, protože by mi to ulehčilo práci…

Tak stejně se testují děti a ten jeden test pro učitele navíc…

• Citovat
  • Nahlásit
28178
15.5.21 16:06
@Ou píše:

Pokud se tvoje chování řídí tím, že budeš dělat opak toho, co se od tebe očekává tak sice nejsi poslušná, ale taky nejsí svobodná, protože prostě musíš udělat opak, ne to co je pro tebe nejlepší a nebo to co fakt chceš.

Jako vždy nejlepší odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat