Necítím se fyzicky ani psychicky dobře

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.11.21 20:23

Necítím se fyzicky ani psychicky dobře

Ahoj holky,

jdu se jen vykecat. Komu jinýmu než Vám, který to třeba pochopíte více než muž a okolí.

Je mi 26, mám dvě děti 17 měsíců a druhé 3 měsíce. Dodělávám si maturitu, poslední ročník. To jen tak do úvodu.

Poslední dobou mám pocit, že nic nezvládám. Nemám nikoho kdo by mi pomohl s dětmi a tak se s nemi kolikrát 2-3 dny nedostanu ani vem, protože nemáme výtah a já je ze 4 patra neutahnu. Jsme pořád doma, když má muž volno, jedem k jeho matce na zahradu, on tam pracuje a ja lítám kolem děti. Vše na mě hrozně dolehlo. Hledáme dům je koupi a nedaří se už dva roky. Jsme jen s dětmi, cítím se vyčerpaná, nemám ani minutu cas na sebe, celý den nejím a večer jim jak cune, když děti spí a mám chvíli a tím pádem jsem pořád tlustá. Připadám si fakt neschopne. Školu spíš nezvládám, pořád se omlouvám, protože má chlap směny navíc. Psychicky jsem úplně rozložená, pořád brečím, lituji, že nic nezvládám, že nejsem máma jakou jsem chtěla být, že nejsem žena jakou si přejí být… Pořád jen si stezuji, nic mi není dobré, v ničem nevidím nic hezkého. Ráno se už budím nasrana. Můj muž je „chlaďas“, takže obejmutiz, nějaký projev lásky, vůbec nic. Připadám si na vse fakt sama. A všichni kolem mě jsou chudáci, musí poslouchat mě stížnosti, me řvaní… Nejhorší na tom je, že nevím jak z toho ven. Jak se vnitřně uklidnit, jak si zorganizovat čas s dětmi, jak být lepší… Připadám si, že už jsem tak rozjeta, že mi ta zlost prostě nejde zastavit. Zda se mi, že všem chci dobře, ale dělám to na úkor sebe. Za chyby v textu se moc omlouvám.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
240
3.11.21 20:27

Nemáš poporodní depresi? Tříměsíční mimino, rozjeté hormony.
Poporodní depka je na léčbu u psychiatra. Není to sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27564
3.11.21 20:29

A koho byl nápad mít děti takhle rychle po sobě? Řeknu to chlapovi, jeden víkend prostě jen s vámi a ne jezdit ke tchýní, která to evidentně ani nepomůže :nevim: potřebuješ prostě trošku čas i pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6441
3.11.21 20:29

Bez manžela to nepůjde. Je čas na rozmluvu. Jedná se o vaši budoucnost. Pracuješ na svém vzdělání a to má v současné době obrovskou hodnotu. To je třeba, aby si manžel uvědomil.
Mám dvě malé děti, práci a dálkově studuji VŠ. Bez pomoci a podpory manžela bych studovat nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
3.11.21 20:33

To všecko přejde, držím Ti palce.
A chlapa trochu zapřáhni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1094

Neseď doma, choďte ven, to je na psychiku nejdůležitější. Navíc je to zdravé i pro děti. Máš nosítko? To by určitě ulehčilo. Proč chcete dům, když už teď nezvládáte? Kolem domu je mnohem víc práce než na bytě, takže tuhle starost bych úplně hodila za hlavu. Proč nejíš? To spolu nesedíte jako rodina u stolu? Při snídani, při obědě, při večeři? Co děláš, když muž a starší dítě jí? To na ne koukáš, nebo myješ nádobí? Tím se běžně schazuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929

Potřebuješ si odpočinout, s dvěma takhle malými dětmi to půjde těžko, ale lepší si odpočinout než zkolabovat. Co tvoji rodiče, sourozenci, babička, kamaradky? Je někdo ochotný pohlídat děti? Že bys našla trochu času pro sebe?
Co te baví? Podpoří tě manžel po příchodu z práce? Pomáhá ti?
Jako čeká nás podzim, zima, bude to náročné pro všechny, tak začni hledat cestu, jak si ulevit, zvolit, mít čas a prostor pro sebe - jak načerpat sílu a energii, odpočinout si.
Já měla děti dva roky od sebe a ano, jedno období jsem byla podobně ubita, znechucena hned ráno, že zas začíná ten kolotoč… Pomohlo mi jaro a pár hodin úvazek v práci = útěk z domu, psychicky odpočinek, chvíli zodpovědnost jen za sebe. Ale dětí měli v tu chvíli už rok a tři roky, bylo to jednodušší. Přesto i u tebe platí, že první musí matka myslet na sebe, pac jen když bude ona v pořádku, může pečovat o ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 20:34

@pikola Já i manžel jsme děti takto blízko sebe chtěli. To je v pořádku. Jenže… Prostě jsem blbá a nečekala jsem, že když první dítě bylo nejhodnější miminko, tak to druhý bude úplný opak.

Holky a víte co mě moc zamrzelo? Muž měl mít volno v sobotu a jeho nadřízený se ho zeptal co dělá, jestli by za něj nevzal směnu, že si potřebuje odpočinout protože je v práci 25 dnů v měsíci (protože rozdává všem jen ne mému manželovi dovolené a musí dělat za ně) a muž odvětil „V sobotu nemám nic, dojdu“. Takže zas od 9:09 do 22:00… Ja hrozně vybouchla a byla jsem až nepříčetná a stydím se. Prostě mě naštvalo, že on v sobotu nic nemá. Já myslela, že má doma ženu a dvě děti. Tak na úkor toho, aby si jeho nadřízený odpočinul já musím lítat jak hadra na koštěti. Nevím proč, ale moc mě to zamrzelo. Možná je to tím, že má teď směny navíc pořád. V jednom kuse.

• Citovat
  • Nahlásit
2064
3.11.21 20:36

No verim, ze je to solidni masakr, rozestup mezi detmi mas vrazedny :?. Ja bych z toho byla taky na masli…musis nekoho zaprahnout, babicky nebo manzela, protoze je toho na tebe objektivne strasne moc :nevim:…to, ze jsi frustrovana, je pochopitelny, takze jednej konstruktivne a v prvni rade se sver manzelovi, ten he orvni na rade, kdo musi prilizit ruku k dilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6441
3.11.21 20:37

@K92 máme teď čerstvě dům. Oproti bytu se mi konečně ulevilo. Dům se mi uklízí mnohem lépe a rychleji, konečně má vše své místo. Totéž ten venek je dostupnější, když tam vylezu ven s mastnou hlavou a teplácích je to všem jedno. Vylezu totiž na svou zahradu, kde mě nikdo nevidí. Špatná životospráva je hřích kde koho.
Jsou dva, chlap by měl zabrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 20:39
@Trojlístek píše:
@K92 máme teď čerstvě dům. Oproti bytu se mi konečně ulevilo. Dům se mi uklízí mnohem lépe a rychleji, konečně má vše své místo. Totéž ten venek je dostupnější, když tam vylezu ven s mastnou hlavou a teplácích je to všem jedno. Vylezu totiž na svou zahradu, kde mě nikdo nevidí. Špatná životospráva je hřích kde koho.
Jsou dva, chlap by měl zabrat.

Přesně tak, díky moc, nemám ani sílu psát proč dům ano a byt ne.

• Citovat
  • Nahlásit
6441
3.11.21 20:41
@Anonymní píše:
@pikola Já i manžel jsme děti takto blízko sebe chtěli. To je v pořádku. Jenže… Prostě jsem blbá a nečekala jsem, že když první dítě bylo nejhodnější miminko, tak to druhý bude úplný opak.Holky a víte co mě moc zamrzelo? Muž měl mít volno v sobotu a jeho nadřízený se ho zeptal co dělá, jestli by za něj nevzal směnu, že si potřebuje odpočinout protože je v práci 25 dnů v měsíci (protože rozdává všem jen ne mému manželovi dovolené a musí dělat za ně) a muž odvětil „V sobotu nemám nic, dojdu“. Takže zas od 9:09 do 22:00… Ja hrozně vybouchla a byla jsem až nepříčetná a stydím se. Prostě mě naštvalo, že on v sobotu nic nemá. Já myslela, že má doma ženu a dvě děti. Tak na úkor toho, aby si jeho nadřízený odpočinul já musím lítat jak hadra na koštěti. Nevím proč, ale moc mě to zamrzelo. Možná je to tím, že má teď směny navíc pořád. V jednom kuse.

A co chlap na to? Jak reagoval?
Příště se pokus nevybuchnout a nevyčítat. To chlapi nemají rádi. Ale ve tvém případě to je akceptovatelné. Nicméně to řešte, jinak se zblaznis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 20:41

@pikola @Trojlístek @Cimada @K92 Holky, ale muž mi celkem pomáhá, jenže je třeba 20 dnů v měsíci od 9-22 v praci, rozumíte…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 20:42

@Trojlístek Nijak, koukal a nechápal, protože to jsou přece peníze navíc tak o co mi jde…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 20:44
@K92 píše:
Neseď doma, choďte ven, to je na psychiku nejdůležitější. Navíc je to zdravé i pro děti. Máš nosítko? To by určitě ulehčilo. Proč chcete dům, když už teď nezvládáte? Kolem domu je mnohem víc práce než na bytě, takže tuhle starost bych úplně hodila za hlavu. Proč nejíš? To spolu nesedíte jako rodina u stolu? Při snídani, při obědě, při večeři? Co děláš, když muž a starší dítě jí? To na ne koukáš, nebo myješ nádobí? Tím se běžně schazuješ.

Ahoj, ano nosítko mám, občas, když se hecnu, tak jdu ven, jenže je musím oba i nahoru nést, syn neumí po schodech. Venku ho mám v kočárku a řve, chce lítat a to já chápu, tak ho vytáhnu ven a lítám pro změnu za ním i já.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat