Nedokážu být šťastná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 13:52
nedokážu být šťastná

Krásné posváteční odpoledne všem…
nejdu si ani tak pro radu, spíš se potřebuji svěřit.
Jak již napovídá název, nedokážu být šťastná. Omlouvám se, ale asi to bude trošku delší…Je mi 29 let, manželovi 30let.
Před 3 lety jsme prodali byt v menším městě a šli do podnájmu do velkého města s tím, že do roka koupíme někde domeček - můj sen. No jenže… domky v okolí prostě nejsou a když tak cena tak vysoká, že na to nedosáhneme. Nyní již 2 roky žijeme s manželem a sem psem v nájmu o velikosti 2+1 (40m2 / 2 patro) vše je pidi, ale na krásném místě a dobrém paneláku, to se musí nechat. Lokalita je pěkná, ale v bytě nic nejde dělat, paní pronajímatelka si nepřeje moc vrtání a máme smlouvu vždy jen na rok - až budeme odcházet tak byt musí být ve stavu v jakém jsme ho převzali, takže vymalovat a bílo, žádné police nikde atd… takže manžel v bytě nechce nic dělat. Ted má moje kamarádka z dědictví byt po své tetě, která zemřela. Je to ve stejném městě, ale přímo v centru, veliký panelák, hodně lidí, okolí se mi nelíbí - není tu kam chodit do přírody se psem, lesy a louky jsou daleko. Byt o velikosti 2+1 ale 60m2/9 patro nám byl nabídnutý, bude kompletně zrekonstruovaný, nájem nebude moc vysoký, bude na dobu neurčitou a nebudeme se muset bát o bydlení. Tak jsme na to prostě kývli… jenže mě se tam prostě kvůli tomu prostředí nechce. Nikdy sem nechtěla bydlet v takhle velkém paneláku přímo v centru, ale zase bychom už chtěli s manželem miminko a taky máme jistotu bydlení a taky „volné ruce“ v úpravě bytu dle nás.
Já tak strašně moc toužím po baráku že nedokážu být šťastná, každou myšlenkou se upírám k vysněnému domu a zahradě že už nedokážu vnímat nic jiného, všechno je tím nějak poznamenané. Na výletě nedokážu vnímat krásu přírody, ale jen koukám po domech a říkám si, jak moc bych taky takový dům chtěla. Vše co dělám, na co myslím se točí kolem touhy mít ten dům a mě už to strašně uvnitř drtí a bolí. Přijdu si už jak blázen. Teď mám úplnou nechuť jít do toho dalšího bytu k té kamarádce (další stěhování - s manželem už asi 6té), zároveň vím, že je hloupost zůstávat tam kde teď jsme, ač tam se mi líbí neskutečně to prostředí, ale ten byt je maličký, s miminkem bychom se tam nevešli a paní pronajímatelka nám i každoročně zvedá nájemné…

Lidi já jsem z toho už tak neskutečně unavená, zoufalá a smutná že už vůbec nevím kudy kam dál… :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 2948 příspěvků 27.12.18 13:55

Neupínej se tolik na hmotné statky, založte rodinu a budeš ráda, že máš na úklid a placení jen malý byt. My máme 3+1 s ohromnou zahradou, která leží ladem, protože na ni s malým nemám čas.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11516 příspěvků 27.12.18 13:57

Brala bych to, jak to je. Jste mladí, zdraví, chcete miminko - vždyť to je prima. Pokud na dům nedosahnete s tebou v praci, tak jak byste to zvladali az budeš na rodicaku?

ivabozi
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 27.12.18 14:00

Ahoj, na tvém místě bych si sedla a sepsala možnosti, jak toho domu dosáhnout. Předpokládám, že šetříš nějaké peníze, abyste případně domek koupit mohli. Co postavit dům úplně nový, případně si ho pronajmout? Sice to asi bude dražší, ale pokud toužíš po domku, tak možná něco takového někde bude. Já se moc neumím vcítit do toho, co prožíváš, protože jsem s bydlením spokojená a bydlíme ve vlastním, ale vždycky, když mě něco pálilo, tak jsem to změnila. :) Věřím, že řešení existuje, jen je potřeba všechno promyslet. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 14:03

No my to tak meli a reknu ti, hruza.. Maly byt, dokud nelezla a nebehala, ok.. Ale pak? Manzel se potreboval vyspat, dcera lorad brecela, kdyz usla, vse ji vzbudilo, maly byt, vse slyset, v te dobe jsme se hrozne hadalu, pomohl vetsi byt, i kdyz prostredi taky neni top.. Taky mam sen baracek ci kdyby pronajem, tak nejaky hezky byt v hezke lokalite, to bude slis, tak hledame, ale chtela bych uz nekde takotvit, i kvuli skolce pak.. S b, dlenim je to na prd, ja z Prahy, najmy drahe, dum na to tady nedosahnem, uvazujeme jit z Prahy, ale zas tady vsechny pratele, rodinu, vyrostli jsme tu..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 14:10

@Tichošlápek @ivabozi
no ono jde spíš o to že tady v okolí žádné domy co my chceme nejsou a pokud jsou tak už to jsou částky nad 5-6 milionů a na to tedy nedosáhneme, ale našetřeno máme, mám i na sebe napsaný jeden byt kde tedy bydlí babička, ale i tím se dá ručit, finančně na tom špatně nejsme, ale prostě tady domy došli :( . Nikam extra daleko se stěhovat nemůžeme, protože tu mám maminku o kterou se starám a opustit jí nemůžu a ani nechci, ted jí máme v 30min. dojezdové vzdálenosti a manžel zde má dobrou práci.
ted jen nevím zda jít do metrově většího bytu na „ošklivém“ místě kde není příroda, ale bylo by to „jisté“ bydlení na několik let za rozumnou cenu nebo zůstat v malém, drahém a nejistém bytě na pěkném místě, kde je kam chodit na procházky a výlety se psem a v klidném maličkém paneláku s klidnými sousedy.
 Zakl.

arinecka
Kelišová 5493 příspěvků 27.12.18 14:11

Asi byla hloupost prodávat svůj byt a jít do podnájmu :think: předpokládám ale že peníze z prodeje stále máte, takže bych zkusila hledat ten dům, nešlo by si vzít hypo na zbytek ceny domu který by se vám líbil?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 14:13

@Aduš8 přesně jak píšeš, potřebovala bych se na to přestat tak upínat, pořád to tak řešit protože mě to uvnitř neskutečně stále sžírá a trhá na kusy. Bolí to a já nevím jak z toho ven…
ale nějak nevím jak na to. S manželem i hodně cestujeme, vždy to byla moje vášeň, ale ani to už mě nebaví. Studuji dálkově VŠ která je úžasná, ale ani to mě nenaplňuje … říct si to umím, ale hlava mě moc neposlouchá :(
 Zakl.

Ou
Kelišová 5808 příspěvků 27.12.18 14:15

Dokážeš být šťastná - ale budeš se pro to muset aktivně rozhodnout.

Spokojenost neplyne z toho, co máš kolem sebe za věci či nemovitosti, ale ve vlastním mentálním nastavení. Pokud si neustálým opakování utvrzuješ, že nemůžeš být spokojnená, dokud není splněno to, to a to - tak pochopitelně spokojená nebudeš.

Jak na to?

• sebezpoznání
  • mentální tréning.

Pro začátek navhruju začít se věnovat všímavosti/min­dfullnes http://praveted.info/

Příspěvek upraven 27.12.18 v 14:17

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 14:16

@arinecka ano, to hloupost byla, teď už to víme, ale v té době dostal manžel dobrou nabídku práce a tak jsme šli, jak se říká - za prací. Ted oba pracujeme ve městě kde žijeme. Část šla na zaplacení hypo, ale část máme. No kdyby tu nějaký dům co by za to stál byl, tak ho koupíme hned, ale jak říkám, domy tu nejsou, případně jen ruiny a bez zahrady nebo daleko nebo právě pak od 5-6 milionů výš a to je na nás zase moc. Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 14:18

@Ou :srdce: přesně tohoto bych chtěla dosáhnout a přesně s tím co píšeš ve všem souhlasím. Jen se k tomu nijak neumím dobrat, nevím jak to udělat a kde začít, jak toho docílit… zakl.

Kaci89
Kecalka 218 příspěvků 27.12.18 14:21

Tak my zase mame velky barak se zahradou,chlap v praci od nevidim do nevidim,je osvc,nejvic prace ma pres leto takze to tu lezí ladem,pac neni moc casu.muj sen je zase bydlet ve velkym meste klidne v panelaku,no kazdy chce to co nema :mavam:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16986 příspěvků 27.12.18 14:26

Tak si udělej prostou kalkulaci a finanční strategii, též si můžeš pořešit různé kompromisní varianty :think: Kolik máte našetřeno, kolik vydělává muž, kolik ty, na jakou dosáhnete hypotéku? Je fakt, že bydlením v pronájmu cpete část výdělku do cizích kapes, to víš. Kolik stojí v dané lokalitě pozemky? Je schopen manžel opravit starší dům v horším stavu? Není variant koupit dům trošku dál od města, kde jsou cen nižší?
A co koupit pozemek a postavit si svépomocí? Na tom se dá dost ušetřit, když si seženeš informace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 14:32

@pe-terka hledáme dům již 3-4 roky, tyhle otázky máme zodpovězené asi 100×, víme přesně co si můžeme dovolit, víme přesně i co chceme, reality projíždíme denně. Koukáme na domy v dojezdové vzdálenosti od zaměstnání i od mamky cca do 30 minut.
Já se spíš potřebuji naučit se na to tak neupínat. Dostala sem se ted do nějaké smyčky, kdy mi tyhle myšlenky otravují běžný život, kdy mě vnitřně velice psychicky vysávají a mě začíná docházet energie. Trvá to prostě už hrozně dlouho a začíná to pro mě být vcelku psychicky neúnosné. Zakl.

Waterfall
Kecalka 482 příspěvků 27.12.18 14:50
@Anonymní píše:
@pe-terka hledáme dům již 3-4 roky, tyhle otázky máme zodpovězené asi 100×, víme přesně co si můžeme dovolit, víme přesně i co chceme, reality projíždíme denně. Koukáme na domy v dojezdové vzdálenosti od zaměstnání i od mamky cca do 30 minut.
Já se spíš potřebuji naučit se na to tak neupínat. Dostala sem se ted do nějaké smyčky, kdy mi tyhle myšlenky otravují běžný život, kdy mě vnitřně velice psychicky vysávají a mě začíná docházet energie. Trvá to prostě už hrozně dlouho a začíná to pro mě být vcelku psychicky neúnosné. Zakl.

Možná by pomohla jakákoliv změna, když ta vytoužená je nedostupná, ale ty jsi si udělala z rutiny utrpení. Já to znám, také jsem měla sen, zdánlivě nedosažitelný a zbytek života mě trápil. Stále mám něco co je nedosažitelné a snad jednou.
Ale udělala jsem v životě jednu šílenost, která mi přináší hrozně moc a najednou je ten zbytek super a dokázala jsem se od problémů odpoutat :)
Nemohu být konkrétní, ono by to ani nepomohlo.
Ale moje rada je, udělej něco jinak :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Rytmus zase provokuje na Instagramu. Myslí to vážně, nebo chce pozornost?

Od té doby, co je krásná moderátorka Jasmina Alagič (29) v požehnaném stavu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >