Nehubnu a mám prediabetes

21.4.21 07:22

Nehubnu a mam prediabetes

Ahoj, jsem 5 m po porodu, nekojim. Tri tydny uz drzim vyvazeny jidelnicek, dostatek bilkovin, sacharidu, tuku. Nechala jsem si ho od poradce sestavit. Nejim sladkosti, bramburky… A presto nehubnu, respektive mam jen kilo dole. Navic mi ted zjistili prediabetes, bojim se cukrovky. Potrebuju zhubnout uz jen kvuli te cukrovce. Pohybu moc nemam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4917
21.4.21 07:43

@KonradovaDenisa68 a jak je to se spánkem? Spíš hodně? Jelikož si myslím, že s miminkem moc nenaspis a to bude ten kámen úrazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14826
21.4.21 07:52

Asi budeš muset k vyváženému jídelníčku dodat ten pohyb. Přece s takhle malým prckem můžeš chodit aspoň na dlouhé svižné procházky. No a hubnutí záleží i na startovací váze. Tu jsi nenapsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26202
21.4.21 08:03

Mě náhodou přijde 1kg za tři týdny ok :nevim: když chceš aby to šlo rychleji, budeš muset přidat i pohyb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31045
21.4.21 08:19

@KonradovaDenisa68 tři týdny jsou hrozně málo na nějaký oslnivý výsledky.
Máš dostatečný příjem? I od poradce může jídelníček být nevyhovující, bohužel.
Jak jsi jedla před redukcí, z jaké hubneš váhy?
Pro mě je lepší hubnout pomalu, ale napořád, a udržitelným způsobem. Hubnu po porodu a sice na váze to není žádná hitparáda, ale postava se mi skvěle formuje. Vypadám jako před 10 kily :mrgreen: A není to iluze, ty předtěhotenský kalhoty fakt obleču :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1466
21.4.21 08:20

Já teda úplně nevím jak to funguje u pre-diabetu. Ale u diabetiků vím, že je tam problém se sacharidy a často je nejí téměř vůbec, nebo úplně minimálně (low-carb). Zohledňuje to ten jídelníček co ti sestavil odborník?
Pokud ano, tak nezbývá nic jiného, než přidat pohyb. Pleskni dítě do kočáru a jdi s ním na delší procházku klidně dvakrát denně. A věř, že i obyčejná chůze udělá s člověkem hodně.
Já tak nachodila kolem 8-9 kilometrů denně a kila šla dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
21.4.21 10:58

Jestli máš metabolický syndrom/prediabetes, tak začni limitovat sacharidy. Rozhdně nejez víc jak 200 g denně, lépe okolo 100g a hlídej si gylkemický index. Jo a žádnej alkohol, alespoň půl rok, než se hodnoty srovnají.

Ideálně postupně snižuj a pak jeď pár měsíců vyloženě lowcarb, chvlíli i pod 50 g sachadiů denně (v řádu týdnů). Umí to srovnat rozbité inzulinov hospodářství co máš teĎ to je ten prediabetes.

K tomu potřebuješ ale taky víc pohybu a hlídat si kvalitu spánku.

Jestli nevíš jak na to - koncempt Whole30 celkem prokazatelně funguje https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/

Tím že budeš dávat do pořádku metabolismus a budeš se k tomu hýbat a srovná se ti příadný spánek a psychika, začne se i tvar těla měnit do zdravější podoby.

V tuhle chvíli není důležtý počet kilogramů, ale přestat s životním stylem, kterým si ubližuejš a naučit se fungovat tak, aby sis prospívala. A jako bonus bude lepší fyzička, foremnější tělo, hezčí pleť a vlasy a lepší zdraví obecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1402
21.4.21 11:12

Za tři týdny fakt zázraky nečekej, kilo dole je ok. Cos myslela, že za měsíc sundáš, co šlo na horu měsíce, roky? Zlepšení metabolismu, kondice a celkového stavu těla je záležitost na měsíce a roky… Vydrž a nejlépe přidej i pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18066
21.4.21 12:15

Nechej si ten jidelnicek predelat, pochopila jsem to tak, ze o tvem zdravotnim stavu ten poradce nevedel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
21.4.21 12:35

Já sám jsem hubnul v dlouhodobém! průměru 1,2 kg za měsíc a dodnes se tím chlubím. Jinak z důvodu diabetu chce to snížit cukry (při zhoršení vám lékaři řeknou: přitvrdit, tj. úplně vynechat krátké cukry a omezit dlouhé) a to lze zvládnout i bez poradce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
21.4.21 12:56

Súhlasím, ze low carb by mohla byť vhodná strava a pohyb stačí chôdza. Ja som začala v novembri v novej práci a za dva mesiace 3 velkosti dole, ale nachodila som tam 20 km za smenu. Teraz už je to menej a stále sa držím, ked jem trochu menej tak váha ide dole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.21 13:15

Me doktorka rekla jen pohyb a zdrava strava a o mene sacharidech nic nerekla, dala mi prasky. Vyspim se tak 7 h. denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
21.4.21 13:47

Jsi v kalorickém deficitu? Kolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14536
22.4.21 11:53
@KonradovaDenisa68 píše:
Me doktorka rekla jen pohyb a zdrava strava a o mene sacharidech nic nerekla, dala mi prasky. Vyspim se tak 7 h. denne.

Ano to je typické, lékaři dají prášky a nazdar :roll: Ty sacharidy bych v tvém případě taky omezila - přílohy, pečivo, hlavně bílou mouku, když už, tak je jez dopoledne, né večer.
Alkohol taky vynechat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat