Nejezdím, mám řidičák. Pomůže mi automat?

17.5.20 12:44

Nejezdím,mám řidičák. Pomůže mi automat?

Ahojte všichni, řidičák mám už 3tim rokem. Ale v autě jsem seděla jen párkrát. Měla jsem dceru malou. A pak jsem otehotnela a potom už jsem nejezdila.pak se narodila druhá dcera a to jsem zkusila jet a byla jsem si úplně jistá v pohodě když jsem jela sama nebo když kolem mě projizdely auta v pohodě, na silnici se udrzim, dovolím si jet i rychleji, ale potom se dostanu na křižovatku v kopci a mám se rozjet a jednou se mi stalo to že jsem sjela do auta za mnou, nechal mi malý rozestup a já do něj jen trochu tekla než jsem se ve stresu vymotala z toho kopce pryc. Byl to hrozný stres a od te doby jsem za volant nesedla. Rozjezdy mi nedělaly problém, ale jak jsem byla hned v provozu a mezi autama, vzadu mi rvaly děti a už byl stres. Myslite, že by byl automat řešením? Neměl to někdo podobne?? Hrozně moc bych chtěla zase jezdit. Ale s dětmi bez hlídání je to složité někde trénovat. Děkuji moc za odpovedi :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
12978
17.5.20 12:51

Ano, automat ti to dost zjednoduší.

Ale tak jako tak se budeš muset někde vyjezdit, aby si se vykašlala na ten stres že řídíš špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 13:00

Ano, automat tohle u mě perfektně vyřešil. Jdi do toho. Uvidíš, že když nebudeš ve stresu z řazení, budeš jezdit ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
4
17.5.20 13:06

Ano souhlasím s tím, že Ti to automat ulehčí, ale být dobrým řidičem Ti nepomůže. Musíš prostě jezdit pravidelně a učit se. Stres hoď za hlavu. Ale není dobré učit seřídit s dětmi v zadu bez dozoru, pokud je máš ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2354
17.5.20 13:07

Možná by stačil jen pomocník rozjezdu do kopce, tuším, že jinak je to hill holder.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6781
17.5.20 13:09

Chlap má automat.
Né že by neuměl řadit, ale s automatem to je úplně jiný kafe.Jen plyn, brzda a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
17.5.20 13:11

U toho automatu taky záleží, jak je silné auto. Mě se rozjíždí do kopce, jen co pustím brzdu. Kamarádka má maličké auto s automatem a musí se i v automatu do kopce rozjíždet s ruční brzdou. Jinak samozřejmě, řízení je jednodušší, člověk má více času sledovat okolí a v kolonách to je zázrak. Taky jsem měla ty stresy do kopce a cestou do práce je hnusná křižovatka v prudkém kopci, tak mi to vždy řvalo a modlila se ať dojedu a je zelená. Teď nic neřeším jedu a při rozjezdu ve více pruzích vítězím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4917
17.5.20 13:15

@Aníta 98 Ano automat pomůže, je to paráda, půl práce usetreno, jen plyn brzda o sledovat provoz.. Já už by jiné auto nechtěla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3366

Na toto stačí „autohold“, mám a je to super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16021

Jojo mam to stejne jediny problém sem mela s rozjizdenim do kopce, automat to vyresil za me :D ja si v nem sem i jistejsi, ze je to hned o jeden ukon (razeni) min, ktery musim hlidat. Muzu se vic venovat situaci na silnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13312
17.5.20 13:16

To záleží, já jezdím sama fakt jen v případe nouze, nevadí mi tolik, řídit když vedle sedí muž, jsem si jistější, ale i tak řídím nerada. Řazení mi nevadí vůbec. Vadí mi předjížděni, kdybych jela sama tak pojedu klidně 50km za traktorem, proste ho nepredjedu :mrgreen:
No a jezdit a parkovat v centru není tak nic pro mě :mrgreen:
No a pak právě take děti. Mladší je uplakanek a vztekloun, když to rozjede mám problém se soustředit na něco jiného než ten řev :lol:
Snad se po mateřské rozjezdim :nevim:

V mém případě by byl tedy automat asi k ničemu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
17.5.20 13:40

Tak trenuj rozjezdy s detma nekde, kde nikdo nejezdi. Cviceni dela mistra. Automat nic nevyresi, az budes muset pak zas nekdy jet v manualu, budes zase na zacatku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 13:42

Spis nez automat, to chce se poradne vyjezdit. Pokud jsi od řidičáku neseděla v aute, tak bych si prostě bud dokoupila jizdy nebo ze začátku jezdila s nekym, abych se vyjezdila a zbavila stresu. Ono rvouci deti v autě jsou nervy i pro mě a to ridim pres 10 let. Pokud si nejsi jistá za autem tak ti nepomůžeme ani automat

• Nahlásit
  • Citovat
53
17.5.20 13:44

Pane boze… predstava že je toto je mnou na silnici… Automat je dobrá vec, ale ne na to, co ty popisujes. Proste řiď, uc se a neulehcuj si to. Musis se vycvičit jinak budes jen dalsi nebezpečná řidička ktera sili z ovladani auta a tim padem nema prehled co se kolem ni děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
17.5.20 13:46

Za mě bych řekla, že automat je super na to prvotní překonání strachu, ale reálně je pak řazení natolik triviální činnost, že v rámci náročnosti ze všech věcí, co „dobrej řidič zná“ (jak zpívá Ladislav Vodička), to zabírá tak jedno procento soustředění. Dobrý řidič se pozná hlavně tím, že i při vyjetí do obchoďáku se mu mozek přepne do polohy šachisty, který se soustředí jen na řízení a předvídá asi tak sto věcí předem z okolního provozu, aby na ně mohl rychle reagovat a neomezoval ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama