Reklama

Nekončící kašel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krtecek017
Stálice 77 příspěvků 07.01.18 23:26
Nekončící kašel

Zdravím všechny maminky.
Obracím se na vás. Jestli nemáte někdo podobnou zkušenost.
Tadeášek 5 let. Od roka atopický ekzém, od tří let alergie na zvířecí srst a jarní pyly. Občas nějaká virozka, jinak nic hrozného. V září nastoupil do školky. Od té doby pořád nemocný. Nicméně nic s čím bych nepočítala. Koncem října se mu bohužel jedna viróza nastěhovala do kloubu. Závěr-zánět kyčelního kloubu. Leželi jsme s tím dva měsíce. Do toho chytnul kolem 12.listopadu opět týdenní virózu. A od té doby Táďa kašle. Přes den dobrý. Jen večer a ráno. Jinak mu vůbec nic není. Nejdřív byl kašel suchý, potom pár dní vykašlával, pak tři dny bez kašle, ale zase mluvil, jak kdyby měl total bolavej krk. Dneska přes den to bylo mnohem lepší. A teď v noci opět suchej až štěkavej kašel. Posledních pár týdnů i v noci funí, chvilkama chrápe. Manžel si myslí, že je jen zahleňenej. Me už to přijde divný. Jinak v době, kdy už kašlal, se mu dělali krevni testy i vytěry z nosu, z krku. Vše negativní, vše v pořádku. Byli jsme před Vánoci na pětileté prohlídce. Doktorce se to říkalo, na poslech pry čistej. Podle ni, zadní rýma. Více to neřešila. Nemáte někdo s tímhle zkušenost? Jo jinak sirupu jsme měli asi 1000. Bez výsledku. Bere akorat Aeurius nebo tak nějak na alergii. Už jsem fakt zoufalá :,(

Reklama

Reakce:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 08.01.18 00:07

@krtecek017 a co zkusit jít znovu na alergologii? Dělali mu spirometrii?… Třeba by mu přidali k aeriusu ještě dýchatko… Já když si ráno a večer nedychnu, tak taky kašlu nebo funim… Nic jiného mě nenapadá… Ale určitě mi to nepřipadá normální. Ať to dobře dopadne. :hug:

marg
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 08.01.18 00:09

Naše takhle kašlala celý rok po nástupu do školky. Nepomohlo nic a zmizelo to zcela cca za rok a půl chození do školky. Takhle z odstupem času to vnímám jako že to byla normální reakce na ty školkové viry. Zadní rýmu měla vlastně pořád, nešlo nic dělat a postupně jsem rezignovala na všechny sirupy proti kašli, imunosirupy atd. Měla i dýchátko od imunoložky, zbytečné. Prostě imunita pak dozrála. Teď, když kašle, tak kašle fest, ale týden. Obrovský rozdíl.

Edit. Ještě bych dodala, že naše dr to totálně bagatelizovala, měla jsem chuť ji roztrhnout, ale zpětně jsem ji musela dát za pravdu. Říkala, že nezbývá nic, než počkat, až z toho vyroste a měla pravdu.

Příspěvek upraven 08.01.18 v 00:13

M_Vladim
Kelišová 7344 příspěvků 08.01.18 00:11

Nedokážu reagovat úplně přesně. Ale ně takový kašel chytá při únavě. Poklesne mě totiž patro a sním i čípek a ten mě pak dráždí. :roll: No a pochopitelně žádný test se na to nechytá. 8)

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 08.01.18 00:14

@marg je pravda, že já mám chronickou rýmu od 10ti let… Postupem času jsem se s tím naučila žít, ale je to blbý u těch prcku :(

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 08.01.18 00:37

Nevím, jak se stavíš k alternativnějším postojům, co se zdravotních problémů týče… nicméně, pokud pozitivně…

Kašlem člověk většinou signalizuje, že jeho tělo se něčeho nedokáže zbavit - nějakého břemene, tíhy, možná i křivdy… něčeho náročného, složitého.. rád by „se na to vykašlal“. Hromadí v sobě něco, co neumí zpracovat jinak než kašlem - nebo možná taky nárazovou („teď-to-na-tebe-vykašlu“) agresí (která mu ale není umožněna, proto ji obrací jiným směrem).

Není náhoda, že děti v prvním roce školky (tj. v období, kdy jsou vystaveny největšímu životnímu stresu, který zatím kdy zažily) bývají hodně náchylné k nemocem dýchacích cest…

Osobně bych se v Tvém případě zaměřila tímto směrem…

Russet
Extra třída :D 10942 příspěvků 08.01.18 01:23
@BohunkaP píše:
Nevím, jak se stavíš k alternativnějším postojům, co se zdravotních problémů týče… nicméně, pokud pozitivně…

Kašlem člověk většinou signalizuje, že jeho tělo se něčeho nedokáže zbavit - nějakého břemene, tíhy, možná i křivdy… něčeho náročného, složitého.. rád by „se na to vykašlal“. Hromadí v sobě něco, co neumí zpracovat jinak než kašlem - nebo možná taky nárazovou („teď-to-na-tebe-vykašlu“) agresí (která mu ale není umožněna, proto ji obrací jiným směrem).

Není náhoda, že děti v prvním roce školky (tj. v období, kdy jsou vystaveny největšímu životnímu stresu, který zatím kdy zažily) bývají hodně náchylné k nemocem dýchacích cest…

Tohle bych taky vzala do úvahy…

medunka23
Kelišová 6857 příspěvků 08.01.18 01:24
@BohunkaP píše:

A pod to bych se podepsala, starší čtyřletá začala takhle kašlat před narozením mladší segry, následoval nástup do školky a prakticky celý rok s prestavkama prokaslala. Všechno se ustalilo, se ségrou se mají rády, ve školce má kamarády a chodí tam ráda a kašel najednou zmizel. Teď lehce kaslala když jim nastoupila nová učitelka.
Já loni na pediatricku koukala jak blázen když se mě ptala, jestli by to nemohla mít z psychiky, že se narodila ségra, nevěřila jsem tomu, na segru se těšila a byla zní nadšená, ale tělo opravdu reagovalo takto a když to sleduju, tak vždy když je nějaká větší změna, zlobí se nebo vzteka, reaguje kašlem.

terien
Echt Kelišová 7649 příspěvků 08.01.18 07:30

Nase když onemocní tak se taky nemůžeme kašle zbavit. Posledně ji to drželo 5 týdnů a bylo to horší a horší. Na poslech čistá, sirupy nezabiraly. Po jednom večerním záchvatu dráždivého kašle jsem ji dala čtvrtku kodeinu, druhý večer taky a bylo po kašli. Dr se na to moc netvarila ale to mi bylo srdečně fuk, mít kasel skoro 2 měsíce mi nepřijde normální.

elimili
Kecalka 178 příspěvků 08.01.18 07:49

Nechala bych vyšetřit na orl nosní mandli a jinak docela funguje cibulový sirup, urcite neuškodí.

krtecek017
Stálice 77 příspěvků 08.01.18 22:15
@elimili píše:
Nechala bych vyšetřit na orl nosní mandli a jinak docela funguje cibulový sirup, urcite neuškodí.

Zkoušela jsem. Cibulový, tymianový. Nic nezabírá. Občas Stop kašel když ho dám těsně před spaním. Pak nekašle v noci. Je to vždycky jeden den lepší, pak dva dny na prd. Mam pocit, že to snad nikdy neskončí

tini
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 22:23

Zrovna na to myslim, ze jsme to meli posledni tri zimy a letoa poprve klid. Patri to k te skolce. Zkousela jsem co slo. Davala jsem dlouhodobe i Aerius nebo Fenistil. Stridala Bronchipret, tussin, junior angin. K tomu i psi sadlo, cibulove vyvary, homeopatika. Chvili pomohl engystol, pak i lymphomyosot.Taky jsme likvidovali plisen za skrini.Ale porad byl boj. A najednou klid.Asi 2× uz MUDr nevydrzela a dala antibiotika a ta byla temer bez efektu.Bud nepomohla vubec nebo to bylo hned zpet. Zvlhcovala jsem vzduch, pak jsem zas mela pocit, ze je to snad horsi. Proste hruza.Tak drzim palce.Jo a jednou nas zachranil med, kdyz uz jsme vubec nespali, tak lzicku medu do pusy a zapit a aspon 2 hodky byl klid

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >