Nelozi ale rovnou chodi

13496
14.4.09 12:33

Nelozi ale rovnou chodi

Ahoj holky

mam na vas takovy dotaz.Vcera jsme byli navstivit zname kteri maji stejne starou holcicku jako my-takze cca 10,5mesice.
Jejich mala uz stoji,chodi kdyz se drzi za ruce ale neumi lozit.Jen se plazi a to jeste tak ze nedava rucicky pred sebe,jen se tou jednou jakoby posunuje trosku dopredu.
Snazi se pred ni davat hracky,cokoliv ale nic nepomaha.
Doktorka je strasi ze to neni dobre ze nelozi protoze bude mit problemy s pateri.
Mate nebo mela jste to nektera se svym ditkem taky tak a jak se vam podarilo jej naucit lozit?
Diky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6266
14.4.09 12:51

Ahoj, asi moc neporadim, ale mame to trosku podobne. Synovi je 8,5 mesice. Nesedi, plazi se celkem rychle (obouruc teda, styl lachtan), malilinko leze, tak max. 5 krucku po kolinkach na male vzdalenosti, ale svete div se, stoji. Priplazi se ke kreslu, postavi na vsechny 4, chytne jednou rukou, druhou, klekne, postavi na nohy… Taky mi to prijde divne a snazim se ho motivovat na lezeni po vsech 4. U nej zabira dat mu malou oblibenou hracku do ruky a okolo nej vice dalsich. Vetsinou se postavi na 4 a k tomu co je blizko pak popoleza. No nevim, asi jsem moc nepomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fyzikarka
14.4.09 13:10

Ahoj,
nám si Lukášek stoupl v necelých 7měsích a začal obcházet nábytek. Plazil se po břiše,po kolenou začal lézt až v 9měsících a to udělal i první samostatné kroky. Bez opory chodí od 11měsíců fakt pěkně i venku.

• Nahlásit
  • Citovat
4858
14.4.09 13:47

Ahoj,ani jedna moje holka se neplazila,nikdy.Bára rovnou začala chodit v 11 měsících,Adéla až skoro v 15ti měsících.Mohla jsem dělat zázraky,vymýšlet nemožné a stejně se nikdy nenaučili plazit.Asi jsem moc neporadila,co :wink: ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
14.4.09 13:50

Některé děti prostě nelezou - to se dočteš leckde. Třeba já prý :wink: . No fakt je, že mě záda občas pěkně berou, ale v těch skoro 32 letech bych to nelezení v roce nepřičítala :twisted: :twisted:
Myslím, že známí nemusí panikařit. Možná by pomohlo, kdyby ji nevodili za ruce, pak by byla nucená si dolézt. Ale spíš by začala vyvádět, což při stejné příležitosti dělala moje dcera (ta výhradně lezla asi jen 3 neděle, pak už jenom chodit a držet se aspoň jednou ručkou chodítka maminky - a vydrželo jí to pěkně dlouho) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
14.4.09 14:37

Tak nám říkala lektorka na kurzu, že lezení je svým způsobem dost důležitý krok,ale že je spousta dětí, co se nejdřív naučí obcházet a lezou až potom. Důležitý není jak dlouho, nebo vydatně lezou, ale že lezou. Jinak se jim prý nevyvyne nějaké centrum v mozku či co a mají problém s „motorikou“ (udávala svúj příklad - jako malá nelezla, nemohla měla řemínky na nohou a pak prý začala rovnou chodit a dnes nemůže řídit auto, protože když otáčí rukama volant, tak má tendenci se otáčet celým tělem. Prostě tam není nějaký nervový vlákno jak má být.) Ale kdo ví, třeba se cácorka ještě rozleze, vždyť jsou holčičky malý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
14.4.09 15:09

Tak v případě tvé kamarádky určitě zrušit chození za ruce. Stejně se to nemá vůbec dělat, až začne dítě chodit samo bez pomoci, tak prostě začne. Žádného z kluků jsem za ruce nevodila a oba se chodit naučili :-)
Starší syn začal lozit až v 10-ti měsících, nejdřív se taky postavil a obcházel nábytek. Lozit začal později, ale začal.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
14.4.09 16:10

nas drobec nelozil..len sa plazil..v 10 mes.sa postavil a cupital okolo nabytku..na neurologii a aj udr.nam povedali..ze niektore deti ejdnoducho nelozia..
MAtusko pekne cupita…a teraz sa az naucil aj stvornozkovat :lol: a to sam od seba.len tak skusill..a stvornozkuje len zoz abavy..ked sa ponahla,,plazi sa :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
14.4.09 16:50

holky dekuji za nazory a rady.

Galadwen: no ja pry taky vubec nelozila a hned jsem chodila ale to bylo asi proto ze jsem byla v baraku furt v ohradce takze lozeni nemozne.

Jinak kdyz ji za ruce pusti tak si lehne na zem a trucuje a nevstane.Jinak teda muzu rict ze nase mala se zveda sama ale dcerka znamych jen za ty ruce.Navic ji poridili choditko,daji ji do toho a mala v nem trajda [po celem byte(ja teda zastance choditek nejsem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
15.4.09 11:01

Teda nas Tadeas taky vubec nelozil, jen se plazil, tak jak se pritahoval rukama a v 9 mesicich sam chodil, aniz by predtim lezl nebo sedel. Proste si stoupl u nabytku a po mesici se ho pustil a sel sam. Nemam pocit, ze by byl nejak zaostalej nebo, ze by mu to chybelo. Ma horsi jemnou motoriku, ale to spis proto, ze ho nikdy kresleni apod. nebavilo, tak netrenoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15059
18.4.09 12:13

Každé dítě je jiné, některé holt určitou vývojovou fázi přeskočí nebo si ji zkrátí a nic s tím nenaděláš (pro zajímavost, třeba naše Helenka lezla víc jak půl roku, ale poprvé se po:,–(ila až ve 14 měsících). Ale druhá věc je, že podle toho, co píšeš, dělají rodiče z hlediska pohybového vývoje nejmíň dvě hodně důležité chyby - vodí malou za ručičky a dávají ji do chodítka… Vodění za ručičky je stejně závažná chyba jako předčasné posazování, o chodítku ani nemluvě. Takže ten její pohybový vývoj vlastně sami určitým způsobem odchylují…

Bohunka ______________
Helenka, 22 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
23.4.09 15:40

trosku nesouhlasim. Nas Danda byl o dost vepredu… Brzo sedel, plazil se… V 7 mesicich si stoupl a zacal obchazet kolem nabytku… Sam zacal chodit v 11 mesicich a doktorka na me taky skoro jecela, ze ho musim nutit lezt po kolenou, ale jak ho nutit, to uz mi nerekla… Lezt zacal sam… Myslim, ze kazde dite je jine… Ja jsem napriklad dle me matky po kolenou nelezla vubec a zacala jsem rovnou chodit a taky ziju… :) A zadne problemy nemam… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15059
24.4.09 12:56
Lucie_K píše:
trosku nesouhlasim. Nas Danda byl o dost vepredu… Brzo sedel, plazil se… V 7 mesicich si stoupl a zacal obchazet kolem nabytku… Sam zacal chodit v 11 mesicich a doktorka na me taky skoro jecela, ze ho musim nutit lezt po kolenou, ale jak ho nutit, to uz mi nerekla… Lezt zacal sam… Myslim, ze kazde dite je jine… Ja jsem napriklad dle me matky po kolenou nelezla vubec a zacala jsem rovnou chodit a taky ziju… :) A zadne problemy nemam… :)

Lucie, nějak nechápu, s čím nesouhlasíš… :lol: Že je každé dítě jiné a vyvíjí se jiným tempem, na tom jsme se tu shodly všechny - i na tom, že lezení je sice zdravé pro záda, ale když nechce lézt, tak nepoleze a třeba začne rovnou chodit… Ale každý fyzioterapeut Ti řekne, že je velký rozdíl v tom, jestli dítě chodí samo nebo jestli se jen samo postaví a pak ho někdo vodí za ručičky - to není chůze, to je postrkávání k něčemu, na co ještě není zralé a co samo nedokáže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
28.4.09 10:44

Taminko, neboj..My máme stejně starého Vítka a také neleze.Zato už pár měsíců si sám stoupá, běhá kolem všeho, i za ručky chce chodit.Já z toho vědu nedělám.Pro to, aby lezl jsme zkoušeli všechno, ale prostě nechce.Ale i tak se vždycky dopraví, kam potřebuje.To je záhada :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama