Dnes už se k lékaři pro žádné potvrzení nedostanu

Anonymní
25.11.19 15:37

Nemoc, zaměstnání- jak postupovat

Ahoj. Holky jsem úplně šílené nachlazená. Rýma barvy brčálu a úplně neskutečný bolehlav plus mě strašně bolí záda a čelist, jde mi to az k uchu. Nevím jestli to teda souvisí ale s tím si zítra zajdu k lékaři. O co ale jde… Mám dnes v práci odpolední. Celé dopoledne jsem byla přesvědčená že to nějak dám. Bohužel jsem úplně mrtvá a na tu práci se necítím. Když jsem zavolala tak mi bylo řečeno že prý už jsem dnes čtvrtá. Řekli že mám tedy přijít až na osmou a víc se se mnou vlastně nebavili. Tak a co teď? Absolutně se na tu práci necítím. Vůbec nevím jak to chodí. Chápu že když zítra dojdu k lékaři tak mi dá neschopenku a zítra na svou směnu zkrátka nejdu. Ale co dnes když k lékaři už se pro žádné potvrzení nedostanu? Děkuji za přečtení a vaše rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1128
25.11.19 15:39

Zítra běž k lékaři, nech si vystavit neschopenku o 1 den zpětně, tj. k dnešnímu dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30479
25.11.19 15:40
@Anonymní píše:
Ahoj. Holky jsem úplně šílené nachlazená. Rýma barvy brčálu a úplně neskutečný bolehlav plus mě strašně bolí záda a čelist, jde mi to az k uchu. Nevím jestli to teda souvisí ale s tím si zítra zajdu k lékaři. O co ale jde… Mám dnes v práci odpolední. Celé dopoledne jsem byla přesvědčená že to nějak dám. Bohužel jsem úplně mrtvá a na tu práci se necítím. Když jsem zavolala tak mi bylo řečeno že prý už jsem dnes čtvrtá. Řekli že mám tedy přijít až na osmou a víc se se mnou vlastně nebavili. Tak a co teď? Absolutně se na tu práci necítím. Vůbec nevím jak to chodí. Chápu že když zítra dojdu k lékaři tak mi dá neschopenku a zítra na svou směnu zkrátka nejdu. Ale co dnes když k lékaři už se pro žádné potvrzení nedostanu? Děkuji za přečtení a vaše rady.

Doktorka nemá nějaký kontakt? Mail? Může dát neschopenku i zpětně, ale musí o tom vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26491
25.11.19 15:45
@Bábrdl píše:
Doktorka nemá nějaký kontakt? Mail? Může dát neschopenku i zpětně, ale musí o tom vědět.

Nemusí, záleží na ni. Dcera byla taky doma od pátku (původně dovolená) a sám jí to v pohodě napsal od pátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 15:45

@Bábrdl dnes můj doktor ordinoval do 12ti. Takže to jsem prošvihla. Ani jsem nevěděla že to jde, jinak bych si zavolala. :( žádné soukromé číslo na něj bohužel nemám. Jako představa toho pětihodinového lítání v práci je hrozná. Pracuji v gastronomii a zrovna od těch osmi se fakt do půlnoci nezastavím. Nehledě na to že tam mám s hosty mluvit (huhlat) a popotahovat nudli.. fakt bezva. Ráno mi bylo docela dobře pak hůř a od oběda je to utrpení..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 15:48

@vokishka @Bábrdl @Nuníček a tedy do práce zavolám že prostě nejdu že si beru neschopenku? Zajít so nemocnice ať mám nějakou zprávu je asi blbost že? Myslím ze můj doktor by mi to napsal i den zpět, je to pohodář. Ale možná se pletu a co pak.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
373
25.11.19 15:51

Neschopenka se může psát i tři dny zpětně, takže z jednoho dne nikdo vědu dělat nebude. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
25.11.19 15:54

Není problém napsat neschopenku až 3 dny zpětně. Kvůli zprávě nikam do nemocnice nechoď, to je nesmysl. Normálně zavolej do práce, že jsi nemocná a že zítra dodáš neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30479
25.11.19 15:54
@vokishka píše:
Nemusí, záleží na ni. Dcera byla taky doma od pátku (původně dovolená) a sám jí to v pohodě napsal od pátku.

Tak jasně. „Je lepší, aby to věděla“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10469
25.11.19 15:55
@Anonymní píše:
@Bábrdl dnes můj doktor ordinoval do 12ti. Takže to jsem prošvihla. Ani jsem nevěděla že to jde, jinak bych si zavolala. :( žádné soukromé číslo na něj bohužel nemám. Jako představa toho pětihodinového lítání v práci je hrozná. Pracuji v gastronomii a zrovna od těch osmi se fakt do půlnoci nezastavím. Nehledě na to že tam mám s hosty mluvit (huhlat) a popotahovat nudli.. fakt bezva. Ráno mi bylo docela dobře pak hůř a od oběda je to utrpení..

Tak tam jdi atˇviděj jak na tom jsi, nikdo ti pak nemůže říct že jsi simulant. Čekala bych že ti oni řeknou, že máš zůstat doma, protože s tímhle jít mezi lidi, je nesmysl. Zrovna včera o tom mluvili ve zprávách, lidi se bojí o práci, choděj tam nachcípaný, a naprskaj i okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30479
25.11.19 15:55
@Anonymní píše:
@vokishka @Bábrdl @Nuníček a tedy do práce zavolám že prostě nejdu že si beru neschopenku? Zajít so nemocnice ať mám nějakou zprávu je asi blbost že? Myslím ze můj doktor by mi to napsal i den zpět, je to pohodář. Ale možná se pletu a co pak.. :(

Prostě tam zavolej. Lidi taky nechtějí, aby jim chrchlala do jídla nemocná číšnice. :think:
Doktorovi bych alespoń napsala mail.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
25.11.19 16:05

@Bábrdl no myslím, že mail nebo shánění soukromého čísla na doktora je v tomto případě fakt zbytečné. Jako upřímně neměla bych moc radost kdyby mi nějaký pacient volal mimo pracovní dobu na soukromý telefon, že mi potřebuje oznámit, že je nemocný a přijde si pro neschopenku. A já rozhodně nemám problém vystavit někomu neschopenku zpětně. A co se týče pracovního mailu, tak ten mi poslední dobou doma vůbec nejde otevřít, takže bych si ho stejně přečetla až v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30479
25.11.19 16:09
@Lucka1111 píše:
@Bábrdl no myslím, že mail nebo shánění soukromého čísla na doktora je v tomto případě fakt zbytečné. Jako upřímně neměla bych moc radost kdyby mi nějaký pacient volal mimo pracovní dobu na soukromý telefon, že mi potřebuje oznámit, že je nemocný a přijde si pro neschopenku. A já rozhodně nemám problém vystavit někomu neschopenku zpětně. A co se týče pracovního mailu, tak ten mi poslední dobou doma vůbec nejde otevřít, takže bych si ho stejně přečetla až v práci.

No, navzdory tomu, že tobě nejde pracovní email otevřít, je možné, že nějakému jinému lékaři jde. :mrgreen:

Přijde mi to jako slušnost. Email nikoho neobtěžuje. Je to jen upozornění, že situace nastala skutečně teď večer :nevim: Já bych to zkrátka udělala.

Tím „zavolej“ jsem myslela do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 16:12

Teď jsem si ještě namerila 37,7 teplotu. Vím, žádná horečka ale chápu proč je mi hůř než ráno. To jsem se měřila a nenaměřila nic. Tyjo já fakt v životě nemarodila v práci. S nějakým lehkým nachlazením jsem vždy šla. Ale tohle už je moc. No ještě tam zavolám a řeknu že to prostě nedám. Budou mě nenávidět. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2600
25.11.19 16:24

@Bábrdl my teda taky emaily neodbavujem driv, nez realny pacienty v cekarne, a protoze mam i svuj nepracovni zivot, tak pracovni mail doma neotviram a telefonni cislo na me maji jen 2 pacienti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat