Nemuzu spat, neusnu...

809
29.1.08 07:37

Nemuzu spat, neusnu...

Ahoj, snad ani nepredpokladam, ze mi takhle po netu nekdo poradi, ale momentalne se potrebuju vypsat a navic - kdo vi, treba si tim nekdo prosel taky a poradi…
Zhruba pred 10 dny jsem vecer neusnula a to bohuzel tak, ze vubec, zkratka jsem celou noc nespala, nad ranem uz je to pekna depka, kdyz clovek kouka, jak hodiny ubyvaji a spanek nikde. Nicmene dalsi noc to samy - bohuzel uz asi i tim, ze jsem sla spat s tim, ze „co kdyz zas neusnu“ a znate to - ceho se clovek nejvic boji, tak na to zrovna mysli a privola si to. Takze opet nic - ani minuta spanku. Pak jsem si koupila Dormian - vicemene bylinky a tu dalsi noc jsem asi v 1 usnula, dalsi noc jsem usnula normalne, tak jsem si rikala, ze uz je to o.k. No ale dalsi opet nic, zas az do rana. Kdo to nezazil, tak nevi, jak hroznej pocit to je, clovek je utahanej, jen lezi a nejhorsi je ta myslenka, ze je to zpatky a ze buhvi kdy to zas bude dobry. No a nevim jak se to stalo, nasledujici 4 noci byly v pohode! Tak jsem byla stastna, ze je to zas dobry a ejhle - dneska opet nic… Pritom pohybu mam spoustu, dneska jsem byla na 2 hodinovy prochazce s malou, pak mam cviceni atd. Cteni ani TV nepomahaji, kdyz to zkusim, tak si ctu klidne do rana… Bohuzel je to psychikou, jak neusnu tu prvni hodinku po tom, co si lehnu, tak uz „zacnu plasit“ a uz se to tahne az do toho rana. Fakt mam pak v noci stavy, ktery jsou skoro depky, je to neuveritelne unavny a depresivni…
Kamaradka mi radi psychologa nebo kineziologii, ale ja tomu moc neverim, nicmene uz mi asi nic jinyho nezbyva… Dneska je mi 30, tenhle problem uz jsem jednou v zivote mela, to mi bylo asi 14 - trvalo to 3 mesice! A jak to samo prislo, tak to samo odeslo - to jsem prave navstevovala i psychologa a bylo to na nic… Jenze tam to aspon trvalo kazdej den a kdyz to pak skoncilo, tak def. - ted spim dva dny dobre, dva dny vubec…
Jak jsem byla se svym zivotem tak spokojena, tak tohle ve me vyvolava pocity, ze me fakt nebavi zit - ne ze bych se chtela zabit - to ne :) , ale zkratka ten nasledujici den po probdely noci me nic nebavi, nic se mi nechce, obcas kvuli tomu i brecim… :cry:
Nesetkala jste se nektera s necim podobnym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29.1.08 08:30

Ahojky,
bohužel setkala. Taky mám stavy, kdy prostě nemůžu usnout a pak jsem ráda, že usnu alespoň na 1 hodinu. Někdy ani to ne a jak píšeš, ta noc je nekonečná, stále se koukám na hodiny, bojím se, že tím převalováním a vzdycháním zvbudím manžela. No hrůza. Dokonce jsem se už několikrát zbalila a šla spát do obýváku na gauč, v domění, že když změním prostředí tak mi to pomůže, ale houby. Po 4 dnech takové nespavosti jsem se dobelhala k doktorce s kruhama pod očima, totálně v depresi, že nemůžu spát, že jsem vyřízená, unavená a nic mě nebaví.
Ta koukla, napsala prášky na spaní „stilnox“ a já se těšila na večer a na noc. A taky, že jo. Tak krásně jsem se už dlouho nevyspala. Prášky jsem brala skoro měsíc, pak jsem si řekla, že přece nebudu závislák, tak jsem přestala a kupodivu je to v pohodě.
Nevím jak bych ti poradila, jen jsem napsala, že v tom nejsi sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
29.1.08 08:41

79Simono - znám povalování do 2 - 3 hodin do rána, ale nakonec vždycky usnu. Kdyby to mělo být celou noc, tak bych byla hodně zoufalá.
Mám tento usínací fígl.
Zavřít oči a představ si, jak se díváš na něco v dálce - třeba loď na moři, nějakou vzdálenou horu… vyber si něco, co máš ráda. Zhluboka a dlouze dýchej, alespoň desetkrát a soustřeď se jen na ten vzdálený objekt a dýchání. Pak se „dívej“ na něco co je blíž k tobě - loď příjíždí blíž, pod horou je vodopád, zase 10× nádech a výdech. Opět se d"dívej na něco, co je ještě blíž k tobě - 10× nádech, výdech… naoknec se „díváš“ (samozřejmě pořád se zavřenýma očima) na špičku vlastního nosu.
Já k té špičce většinou nikdy nedojdu, usínám u vodopádu. Hlavně nesmíš myslet na nic vedlejšího, soustřeď se na to dýchání.
Tak třeba ti to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7927
29.1.08 08:51

ahoj ahoj :-)
zcela vím čím si procházíš. Já tohle měla když mi bylo 14let. Pomáhali mi bylinkové čaje meduňka a třezalka a pak nějaký sirup z bylin. Zkus ty čaje. Mám s něma dobré zkušenosti v době když jsem byla na konci těhu a dozvěděla se že nám chlapeček po narození umře mi bylinky šíleně pomohly.
Držím palečky ať se ti spokojené spaní zpátky vrátí :wink: :wink: :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.08 09:00

katty,

a víš jaký sirup to byl? Mi totiž každý radil tu meduňku, tak jsem si ji vařila každý večer. Začínala jsem s jedním pytlíčkem do hrníčku, a končila se třemi a vůbec mi to nepomohlo. Meduňka mi lezla snad i ušima, ale já pořád nespala. O té třezalce jsem nevěděla. Bylo by možné ji kombinovat, tj. dát do hrníčku pytlíček meduňky a třezalky? A zapít to tím sirupem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20348
29.1.08 09:08

taky to znám
začne to tím, že už skoro usínám a jak vnímáš celé tělo nějak víc, tak najednou slyším jen svoje srdce a to se divoce rozbuší a mám pocit, že vyskočí z hrudníku, normálně mě to „budí“.

Dřív pomáhalo, že jsem se snažila uvolnit celé tělo, od prstů u nohou až k hlavě, často jsem se nedostala ani k hrudníku a spala jak zabitá, ale poslední dobou, když se mi to stane (naposled teda už skoro celý měsíc zpátky, ale zas několik nocí po sobě), tak ležím uvolněná, že ani nevím, že mám nějaké tělo, ale pořád mi duní tlukot srdce v hlavě a neusnu a neusnu a jak píšeš, další den usínám ve strachu, že neusnu a je to o to horší.

Mívala jsem ještě jeden fígl - představa, že ležíš v proudící vodě a ta z tebe vyplavuje všechen stres, starosti, napětí, atd. taky to už bohužel nezabírá :-/

Zkoušela jsem číst, psala básničky (o nespaní :-/), uklidila nádobí z myčky, došla si na záchod, zas zalehla a usnula jsem pak třeba jen na 30 min.

kafe ani těžký jídla na noc nejím, usnout bych mohla i při hororu, takže nějaký dramafilm mě taky nerozhází, prostě nevím
na usnutí recept neznám, v bylinkách se nevyznám, slyšela jsem, že prý je to tím, že ženy nedokážou vypnout mozek ani v noci a tak neusnou …

můžu ti přát (a ostatním co mají problém usnout), ať to co nejychleji přejde. Není nad to, se vyspat „dorůžova“

Sandra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7927
29.1.08 09:17
čertík-bertík píše:
katty,a víš jaký sirup to byl? Mi totiž každý radil tu meduňku, tak jsem si ji vařila každý večer. Začínala jsem s jedním pytlíčkem do hrníčku, a končila se třemi a vůbec mi to nepomohlo. Meduňka mi lezla snad i ušima, ale já pořád nespala. O té třezalce jsem nevěděla. Bylo by možné ji kombinovat, tj. dát do hrníčku pytlíček meduňky a třezalky? A zapít to tím sirupem?

Myslím, že zapíjet bylinky sirupem ačkoli z bylinek , no nevím nevím, neriskovala bych to.Já bych zkusila tu třezalku nebo meduňku a když to nezabere třeba za dva tři dny asi bych prubla ten sirup, ale název si už nepamatuji.
Jinak jsou i přímo směsi bylinek na spaní :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
29.1.08 09:40

Ahoj, holky,
s bylinkama si dejte pozor!!! Jak u meduňky, tak u třezalky je potřeba dodržet dobu louhování. Když ji necháš déle, naopak Tě docela slušně nakopne :) Teda já jsem měla tu zkušenost - divoce mi tlouklo srdce a nemohla jsem zabrat. Byla jsem u lékařky a ta mi řekla, že se tak tělo vypořádá se stresem (nezvládám pobyt v Praze). Pak jsem začala docházet k dietoložce a totálně jsem změnila životosprávu - vyčistila jsem tělo od toxinů, začala cvičit, změnila jídelníček, zhubla 25 kg. Od té doby mám po problémech. Teda - teď taky špatně spím, ale je to devátým měsícem těhotenství (bolí mě celé tělo). Na tu změnu životosprávy fakt věřím, protože já jsem se zbavila úplně všech zdravotních problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20348
29.1.08 10:04

Macka1 - pokud bych před spaním pila meduňku, tak ty příznaqky přesně sedí, ale já piju před spaním max vodu nebo ovocný čaje, nebo bílý vínko :lol: (a nepřeháním to) Životosprávu mám myslím dobrou, jím zdravě, hýbu se, ikdyž cvičit nikam necodím, za posledního půl roku jsem zhubla už skoro 3 kg a to prosím hubnout nechci :-/

asi se poptám v lékárně po nějaké té směsi na spaní, jenže když mi dá na výběr z vícero věcí, nevím po čem mám šáhnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5530
29.1.08 10:55

Ahojky, na nespaní se mi osvědčila babská rada, teplé mléko s medem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2346
29.1.08 11:18

Tak tohle znam velice duverne, bojuju s tim uz 4 roky a ted sem se konecne rozhodla s tim neco udelat. Zajdu si k psychologovi, treba na neco narazime. Nemam co ztratit, tak proc to nevyzkouset, ze… Fyzicky zadny problem nemam. Jinak nespavost muze byt zpusobena spatnou funkci stitne zlazy, takze urcite si nech udelat krevni testy na toto, vice neporadim, sama jsem na nic neprisla :) . Mam velmi dobrou spankovou hygienu, dost pohybu pres den, stravuji se rozumne, kofein v mem zivote nema prakticky misto, ojedinele cola, ale i tu kupuju bez kofeinu a stejne se nedari. Ted jsem tehu (12.tt) a to je teprve narez. Jsem unavena, ale spat proste NEBUDU, i kdybych se rozkrajela. Nekdy je to lepsi, nekdy horsi. Minula noc hruza, vzbudila jsem se asi tak 20×, 3× jsem musela na malou, po hodine jsem nemohla usnout, plus ty dalsi trhanice a mala je vzhuru od 6.20 h :roll: . Fakt mam dost a tesim se dneska do hajan. No, tesim… Doufam, ze budu spat, kdyz jsem tak vycerpana, ale za leta „praxe“ vim, ze tento zcela logicky vzorec proste nefunguje! Dokonce neusnu ani pres prasky na spani, to uz jsem asi fakt pripad :D . No nic, pristi tyden si chci domluvit nejakou tu seanci s psychologem a treba se mi vrati krasne prospane noci :) . Jeden cas mi pomohlo rezignovat na telo. Snazila jsem se oddelit mysl od tela, ze jako kdyz je telo blby a nechce spat, tak ja se z toho veset nebudu, snazila jsem se navodit si pres den dobrou naladu (to fakt byla nutnost, kdyz byly Alli 3 mesice :D ) a aspon jsem nebyla cely den mrucoun. Linda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
29.1.08 12:21

Ahojky, tak něco podobného jsem zažila, když mi bylo cca 15 let a nespala jsem měsíc skoro vůbec (max hodinu a to tak každý třetí den) nakonec mi pomohl Stilnox, ale nevím jestli se ještě vůbec vyrábí přece jen je to 15let zpátky. Je to lék na usnutí ne na spaní. Brala jsem ho cca 14 dní, postupně snižovala dávky a nakonec jsem začala usínat sama, bez problémů. Doufám, že se mi podobné stavy teď už vyhnou obloukem a tobě přeji totéž a hlavně: Dobrou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
29.1.08 12:49

Tak to jsem ani necekala, ze je tolik lidi s podobnym problemem. U me je to zkratka hlavne ta psychika, kdybych aspon na chvili dokazala vypnout hlavu s tou myslenkou „urcite neusnu“, tak spim hned… Nejaky omezeni kofeinu nebo medunka mi asi fakt nepomuze… Koupila jsem si v lekarne bylinky a nic. Holt budu muset k dr. a zkusit ten Stilnox, ikdyz pak se fakt bojim toho, ze si na nej navyknu a kdyz ho budu muset vy:,–(it, tak se problem vrati… :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
29.1.08 13:00

Závislost se u mne nevyskytla a opravdu mám od té doby pokoj. Je fakt, že po té co jsem ho přestala brát, jsem si ho stejně ještě tak měsíc nechávala na nočním stolku, abych věděla, že pokud do cca hodinky neusnu, tak si ho můžu vzít. Využila jsem toho asi jednou a pak jsem si řekla, že nemá smysl, aby se na tom stolku povaloval, tak šel do krabice :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.08 13:09

Stilnox se stále vyrábí, ale neplatí ho pojišťovna, ale celý si ho hradíš sama, tudíž neplatíš ani těch 30 korun ta položku. A nedávno jsem za 20 tablet platila 140 korun. A opravdu stačí jen 1/2 tablety.
Je sice návykový, ale jak píše ktrollik, stačí snižovat dávku a nebo ho přestat brát. Těch 20 tablet z tebe narkomana rozhodně neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat