Zácpa po porodu + hemeroidy

42
26.1.08 19:43

Zácpa po porodu + hemeroidy

Ahoj, jsem 10 dni po porodu a stale jsem nebyla normalne na velke. Po porodu se mi udelaly hemeroidy :cry: a proste to nejde. Cipky nezabiraji, 1. klistyr trosicku zabral, 2. uz nikoliv. Poradi mi nekdo neco - i nejaky domaci recept, co ZARUCENE zabere??? Jsem uplne zoufala! (Bohuzel nejsem v CR, tj. nemam pristup ke spolehlivym vecem jako je Saratice atd.) DIKY DIKY PREDEM!!!! locamoc@atlas.cz

… diky! Zkusila jsem vsechny vase rady, ale NIC!!!Mam tady v zahr. i tu doporucovanou Lactulosu, ktera spolehlive zabirala pri tehotenstvi, ted uz ale ani ta nezabira! JSEM ZOUFALA!!! :cry: :cry: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5252
26.1.08 19:53

Tak mě zabíral spolehlivě hruškový kompot nebo sníst trošku hroznového vína a taky hodně,hodně tekutin!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
26.1.08 19:56

Urcite nic nepokazis tim kompotem nebo 100% jablecnou stavou. Navic bych nejak zalecila ty hemeroidy, ale to by ti meli poradit v lekarnach i v zahranici (pokud ovladas jejich rec).

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
26.1.08 20:00

čípky a mast Faktu. Hodně pít, ty kompoty - i švestkový, šťávy…ještě jsem si koupila vlákninu z ind.jitrocela - upravuje metabolismus…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
26.1.08 20:23

Taky pomáhá sedací koupel z dubový kůry a švestkovej kompot je dost spolehlivej na změkčení stolice. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
26.1.08 20:25

Na ty hemeroidy toho moc nemůžeš, pokud kojíš. Mně zabral gel z dubové kůry. Na zácpu zkus sušené švestky. Nebo nalačno syrovátku. A hodně tekutin, to určitě!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.08 21:09

K tem jablkum, svestkam, indickemu jitroceli (psylium) a dostatku piti jeste pridam kiwi. Pokud ti chutna a nemas s ni jine problemy, zkus na vecer snist 2-3 kiwi. Ja jsem toto praktikovala dogmaticky v tehotenstvi a muj jinak jindy posramoceny metabolismus a vyprazdnovani fungovalo na jednicku. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
26.1.08 22:17

K tomu co uz bylo receno, tak dodam plnotucny jogurt. Ja bez nej taky po porodu nesla :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
27.1.08 12:37

Nám radili po porodu Lactulosu, na hemoroidy dubovou kůru, a švestkovej nebo borůvkovej kompot je fakt dobrý přírodní projímadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
12.3.08 14:08

Mne zácpa provází celý život. Nezabírají na mne ani kompoty, kefíry a jiné zaručené metody, ba ani snad zkažené jídlo či různé pochybné kombinace. V těhu se to ještě zhoršilo až jsem začala používat pravidelně psylium (snad to píšu dobře). Musí se hodně pít. Opravdu to pomáhalo. a celé těhotenství jsem byla bez problému. Ovšem po porodu konečná. Beru sice pravidelně stále psylium, ale je to špatné. Přikládám to za vinu kojení. Jediné, co zaručeně vždy zabere je vařená zelenina - velké množství. Musí to být např. lilky, dělám je zapečné s rajčaty, někdy i s cuketami, je to sice nic moc, ale fakt jediná zaručená metoda. Udělám si pekáč a pak jím několik dní. Laktulozu jsem zkousela v tehu a jedině jsem po tom měla pěkné větry. Tak ať je ti líp!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
5.11.10 20:02

Já jsem pět neděl po porodu,prvních 14 dní jsem chodila na záchod normálně,někdy i dvakrát denně,ale teď mám už skoro tři týdny zácpu,občas mi pomůže Gutalax,ale kojím tak to radši moc nechci brát. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
197
5.11.10 20:38

tak zkus Emulips, podpoří i tvorbu mlíčka a pomůže od zácpy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
26.5.11 13:51

Zdravím, já měla po porodu hemeroid velký 3cm. :cry: K první stolici, teda vlastně třech 8-o , jsem si pomohla YALem. Baštím sušené svestky, které zapíjím hodně vodou a každý den piju kefír(bez příchutí-neslazený) a je to OK. :-D „Hemíků“ jsem se zbavila Procto-glyvenolem,Dubovou kůrou a Factu mastí, tyto mastičky jsem během dne střídala. :wink: Dr mi také předepsala tabletky Detralex.Po každé stolici jsem se osprchovala. Mě to pomohlo. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama