Není na CAR brzo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 08:52
Není na CAR brzo?

Ahoj, chtěla bych se poradit, snažíme se s přítelem o miminko rok a moje gynekoložka ho poslala do CAR na spermiogram, s tím, že mě doporučuje laparoskopii a odstranění polypu, ale neudělala mi zatím hormonální profil ani nic jiného, jen podle utz řekla, že s ovulací by neměl být problém. Já mám ale strach, že v CARU nás hned budou tlačit do IVF a já bych ráda zkusila i jiné možnosti, než bych se rozhodla pro IVF. Mám z něch strach. Ze svého okolí slýchávám pořád o ženách, které se snažily třeba dva roky a pak najednou otěhotněly přirozeně a navíc vím, že se sice snažíme o miminko už rok, ale prvního tak třičtvrtě roku to bylo tak, že v plodných dnech jsme měli sex třeba tři dny po sobě a pak zase 4 dny ne a vůbec nevím, nakolik se mi povedlo vystihnout ovulaci, myslíte, že je rozumné hned jít na kontrolu? Možná se ptám hloupě, ale asi potřebuju jen podpořit, že jsme to neuspěchali :srdce:

Reakce:
Malike
Extra třída :D 14234 příspěvků 03.03.19 08:57

Proč by vás do toho tlačili? Jen se musíte ujistit,že vše je v pořádku..nebo že to není tak závažné,aby to nešlo přirozeně.
Ono bohužel jsme v době,kdy neplodnost prudce stoupá a není to již samozřejmostí otěhotnět.

pikola
Generální žvanilka 20509 příspěvků 03.03.19 08:59

Já bych šla, udělají vám aspoň ta základní vyšetření a budeš vědět kde je problém a pak se rozhodneš jak dál.
U nás problém byl u muže, trvalo nám to dva roky, ale nakonec se povedlo samo. Oni vás hned do ničeho tlačit nebudou, udělají vám hormonální profil, spermiogram

pomme
Kecalka 206 příspěvků 03.03.19 09:09

My v car nebyli, základní vyšetření jsme si ale nechali udělat snad všechny co jdou - hormonální profil, ten mi udělal můj dr., imunologie se spermiem, genetika kvůli potratům, nakonec i laparoskopie. Nikdy na nic nepřišli, takže se nám do IVF apod. nechtělo. Trvalo to skoro 5let, ale povedlo se přirozeně. Druhé dítko šlo ve srovnání s prvním hned.

Piiimiii
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 03.03.19 09:23

Zalezi ciste jen na Vas…kolik Vam je?…opravdu miminko chcete, jste ochotni uspechu i neco obetovat?…jak se na to tvari pritel?…kdyz me/nas doktorka doporucila do CAR, tak jsem to orvala, mela jsem z toho hruzu, posledni stanice-a kdyz to nevyjde tak bude co?- a podobne nesmysly…no a musim rict, ze od prvni navstevy jsme si to prakticky uzivali :lol: - sestricky i doktori strasne prijemni, vysmati, nemame problem mluvit o svych problemech a nejsem stydlivi, vzdy jsme dostali odpovedi na vsechno co jsme chteli, vzdy kdyz jsme tam jeli tak s nadeji ;) …do IVf nas nikdo nikdy netlacil, podstoupili jsme 2 IUI a meli v planu v nich pokracovat minimalne rok (6 pokusu je plne hrazenych pojistovnou)…no dopadlo to tak, ze druha IUI byla uspesna, bohuzel to skoncilo ZT- ale po potratu se asi telo trosku vzpamatovalo (problem byl u me a ne u partnera), protoze ted jsem otehotnela prirozene :lol: …kdyby toho potratu nebylo, treba by nebylo ani soucasne tehotenstvi…je to vsechno jen o vas a na vas ;)

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2220 příspěvků 03.03.19 09:24

Nikde vas nebudou tlacit do ničeho co nechcete. A u obvodniho gynekologa akorat ztracis cas.

Kikipi
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 03.03.19 09:24

Myslim, ze zjisteni, jak je na tom pritel se spermiogramem je dobry krok. Je to vysetreni defakto bez zateze (narozdil od laparoskopie). Kdyz se najde nejaka ochylka, jde to nekdy vylepsit upravou životního stylu a vitaminu, akorat to nejakou dobu (min. 2-3 mesice) trva.
Nekteri gynekologove se do hormonalniho profilu nepousteji, nechavaji to az na CAR.
To ze pujdete do CAR neznamena hned IVF, dokonce ani IUI. Muzete se nechat vysetrit a rict, ze zatim chcete pockat a snazit se doma, ale budete vedet na cem jste a jake mate sance.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 09:34

Děkuji za povzbuzení :) vím, že je to asi rozumné nečekat. Mě je 30, příteli 33, takže pro nás je to už takový nejvyšší čas, protože miminko moc chceme. Chtěla bych se ještě zeptat, jak to probíhá, ke konzultaci výsledku spermiogramu půjdeme k lékaři z CARu? Nebo dostanu výsledek pro svou gynekoložku? Zatím doporučila jen spermiogram, udělají tam popř. nějaké vyšetření i mě? Nebo zatím budou řešit jen ten spermiogram? Zajímal by mě totiž třeba i jejich názor na tu laparoskopii, jestli by se předtím neměl udělat ten hormonální profil aj. Nechci se hned nechat operovat, i když vím, že tomu otěhotnění může bránit i ten polyp, ale pokud by mi to doporučili i tam, byla bych klidnější..

Piiimiii
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 03.03.19 09:45
@Anonymní píše:
Děkuji za povzbuzení :) vím, že je to asi rozumné nečekat. Mě je 30, příteli 33, takže pro nás je to už takový nejvyšší čas, protože miminko moc chceme. Chtěla bych se ještě zeptat, jak to probíhá, ke konzultaci výsledku spermiogramu půjdeme k lékaři z CARu? Nebo dostanu výsledek pro svou gynekoložku? Zatím doporučila jen spermiogram, udělají tam popř. nějaké vyšetření i mě? Nebo zatím budou řešit jen ten spermiogram? Zajímal by mě totiž třeba i jejich názor na tu laparoskopii, jestli by se předtím neměl udělat ten hormonální profil aj. Nechci se hned nechat operovat, i když vím, že tomu otěhotnění může bránit i ten polyp, ale pokud by mi to doporučili i tam, byla bych klidnější..

Jste na tom vekove uplne stejne jako my :D…ja tam sla uz s cerstvym vysledkem hormonalniho profilu a mela jsem par let po laparu…takze udelali hlavne partnerovi spermiogram, zjistili, ze je chyba pouze u me a resili pak uz hlavne me…treba mi prelecili i jednu klasickou pohlavne prenosnou nakazu (doktor rikal, ze to ma tak polovina lidi, ale pokud nejde otehotnet tak dlouho, tak to muze byt taky jedna z pricin, vysetrili na ni i partnera, nasadili mi atb)- hned nasledujici IUI jsem otehotnela…moje doktorka tuhle nakazu treba vubec neresila…takze jsem byla za doporuceni do CAR vdecna…na vsechno co te zajima se jich zeptej ;)

Kikipi
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 03.03.19 10:03
@Anonymní píše:

Taky nam je uplne stejne ;) A mas nejakou zadanku? Vysledky spermiogramu by mel vzdy rikat lekar a v nasem caru to tak bylo. Muzes vas objednat na 1.konzultaci a tam s vami vse proberou, jak spermiogram, tak nazor na laparoskopii.
Myslim, ze ve 30 je fajn vyhledat car vcas - je porad prostor na cekani, reseni problemu jinak nez IVF. Po 35 roce zacina plodnost klesat. U nas v CARu nekolikrat rikali, ze je fajn, ze to resime ted a ne v tech 35, prave diky moznosti zkoiset i neco jineho nez ivf.

milktea
Kecalka 487 příspěvků 03.03.19 11:19

Vůbec se neboj, my jsme také šli do CARu - můj gynekolog mi žádná vyšetření také nedělal. Všechno vyšetření nám udělali tam a doktorka navrhla IUI. Mě vzali krev a když bylo vše ok, v den IUI udělali rovnou spermiogram (aby partner nemusel „dávat“ dvakrát :) ) - trochu risk, kdyby spermio nebylo dobré, ale klaplo to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 13:04
@milktea píše:
Vůbec se neboj, my jsme také šli do CARu - můj gynekolog mi žádná vyšetření také nedělal. Všechno vyšetření nám udělali tam a doktorka navrhla IUI. Mě vzali krev a když bylo vše ok, v den IUI udělali rovnou spermiogram (aby partner nemusel „dávat“ dvakrát :) ) - trochu risk, kdyby spermio nebylo dobré, ale klaplo to.

Děkuju :) právě, že mi je divné, že doktorka chce hned ať si rozmyslím tu laparoskopii a na kontrole jí řeknu a přitom si myslím, že už by to bylo vhodné konzultovat s tím CARem a ne si to nechat dělat tady u nás ve městě v nemocnici, ke které nemám moc důvěru, jak mi říkala doktorka, myslím, že CAR se na to specializuje a raději bych aby mi to udělali přímo tam..

milktea
Kecalka 487 příspěvků 03.03.19 15:57
@Anonymní píše:
Děkuju :) právě, že mi je divné, že doktorka chce hned ať si rozmyslím tu laparoskopii a na kontrole jí řeknu a přitom si myslím, že už by to bylo vhodné konzultovat s tím CARem a ne si to nechat dělat tady u nás ve městě v nemocnici, ke které nemám moc důvěru, jak mi říkala doktorka, myslím, že CAR se na to specializuje a raději bych aby mi to udělali přímo tam..

také bych šla rovnou do CARu, třeba nakonec nebude laparoskopie potřebná a zbytečně ti běží čas. Kdybych bývala věděla, že CAR není taková hrůza, šla bych tam mnohem dřív.

Váš příspěvek
Reklama