Neo finances

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 23:40
Neo finances

Má někdo ať už dobrou či špatnou zkušenost s Neo finances?? Ať hledám jak hledám na netu jsem nenašla ani jednu jedinou recenzi, krom jejich stránek. Bavily se o tom kolegové v práci. A přišlo mi to cele nějaké divné. Predem děkuji za odpovědi.

Reakce:
Halamka
Závislačka 3795 příspěvků 23.10.18 05:02

Je to MLM.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 10:40

@Halamka
To uz jsem vycetla na jejich stránkách ???? Ale zajímá mě zkušenost ????

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 10:41

Omlouvám se za otazníky dali se místo smajliku :zed: :zed:

Halamka
Závislačka 3795 příspěvků 23.10.18 16:15

Tak to nemám, osobně na to nemám shánět ovce. Je jedno, jestli to je kosmetika nebo parfémy nebo finance. Princip je stejný. Vymyslí se něco, prvních pár lidí vydělá a zbytek už ne.

romankolar
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 23.10.18 17:54

To se tu obdobně řešilo už vícekrát. Po ČR existuje řada menších firem s různými podnikatelskými záměry v tomto oboru. Většinou fungují pod nějakým poolem, který je v pozici pojišťovacího agenta, pojišťovací makléře nebo investičního zprostředkovatele a poskytuje podobným firmám servis k jejich činnosti. Máme to úplně stejně. Podle toho nelze poznat kvalitu jejich práce a dost často nelze poznat kvalitu práce ani pokud někdo napíše, že je nespokojen, stejně jako spokojen, pokud by se nejednalo o okatý podvod. Samo o sobě to není nic proti ničemu, přivést lidi na nějaký seminář a dát jim něco z finanční gramotnosti, otázkou je, co je výsledkem. Podle mě to nese znaky ZFP Akademie a dost bych se divil, jestli tam nejsou kořeny této firmy. Výsledkem u ZFP bylo totiž velmi často kupování si klienta částí provize z předraženého produktu zaregistrováním do systému a to je dle mého soudu špatně. Pekař má péct housky, automechanik spravovat auto a zprostředkovatel nebo finanční poradce se starat o to, aby klientovi zprostředkoval produkt dle jeho požadavků, ke kterým mu poskytne dostatečné množství informací, má s ním vytvořit dlouhodobý vztah, ne ho uplácet. Jak je to tady, se přesně poznat nedá, MLM podle mě do financí nepatří, přinesl mnoho špatného a degradoval tuto profesi na samé dno.

Ivan PPZ
Kelišová 5718 příspěvků 23.10.18 20:18
@swa píše: … Jak ž tady padlo, půjde asi o MLM (dřív se tomu říkalo „letadlo“).

Bez ohledu na tuto firmu, MLM a letadlo spolu nesouvisí a rozhodně to není totéž. MLM je způsob distribuce „něčeho“ a pokud to něco je OK, tak může být zákazníkovi dost jedno, jakým prodejním kanálem se ten „produkt“ k němu dostane. Zásadním problémem je téměř vždy ten produkt. Špatný, od samého počátku „podvodný produkt“ bude stejnou neplechu dělat i při distribuci přes e-shop, nebo třeba klasický obchod. Zkuste něco nastudovat o MLM (i z jiného zdroje, než webová diskuze) a zjistíte, že ten princip je zcela jiný, než si většina lidí myslí.

romankolar
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 23.10.18 22:34

@Ivan PPZ Ono záleží vždy především na nastavení. Už hierarchie poll - firma - obchodník je v podstatě také multi… Jak se zdá, kolegové z Neo se snaží některým negativním věcem, dost typickým pro MLM, vyhnout. V první řadě obhajování pozic, což je sice dobré pro výše postavené v hierarchii, nikoli ale pro klienta. Za mě: Pro klienta není tento mechanismus v této branži vhodný, neobsahuje nic, co by nemohl získat jinak a na rozdíl např. od kosmetiky se nemůže stát distributorem, ale pouze spotřebitelem. To, že to některé firmy dotáhly do této formy, považuji spíše za selhání dozorčích orgánů a jejím důsledkem je 160 tisíc registrací, z nichž většina je zcela nepotřebných a nikdy neměla vzniknout a desetitisíce poškozených klientů. U MLM firmy v tomto oboru se jen velmi těžko prosazují jiné provize, než předplacené, což plodí u peněz chtivých zlatokopů nutkání vymyslet jakoukoli prasárnu, na které je možno se napakovat a chybí jakákoli motivace k servisu klienta, pokud za něj neoznačujeme přebouchnutí stávajících produktů za účelem provize, bez kterého žádná návštěva u klienta neexistuje.
Takže doporučuji klientům si najít poradce, kterého si ověří, poznají ho jako člověka, znají jeho motivy a to, kam směřuje a vůbec bych se nebál říct, že klient může vědět, jakým způsobem je zprostředkovatel nebo poradce odměňován.
A na závěr dodám, že můj odhad je, že takových lidí, kteří míří tímto směrem, bude ve zprostředkova­telském oboru tak kolem 5%.

Ivan PPZ
Kelišová 5718 příspěvků 23.10.18 23:30

Můj příspěvek měl naznačit, že nelze dát rovnítko mezi ZLO v pojišťovnictví a MLM systém. Chyba je ve firemní politice a ta může být špatná bez ohledu na organizační schéma. A stejně tak nelze dát rovnítko mezi Ponziho schéma (letadlo) a MLM. Jsou to velmi odlišné věci. Neetické a i nelegální chování lze najít ve všech organizačních strukturách.
Za značnou část „chybiček“ v pojišťovnictví mohou samy pojišťovny, protože co jsou ochotny akceptovat za smlouvy a praktiky v honbě za ziskem nových klientů je někdy až zarážející…

romankolar
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 24.10.18 18:05

@Ivan PPZ Souhlasím, sám píšu, že víceúrovňové to máme i my a tudíž by se to nechalo v podstatě označit také za MLM. K tomu označování dochází právě proto, že většina MLM systémů bohužel ty negace plodí jako svoji součást. Popíšu, co si myslím, že je špatně.
1. Oblast náboru nových spolupracovníků. Tam vidím dvě roviny… první je v tom, že člověk, který vlastně ani netuší, o čem to je, náboruje už od začátku někoho dalšího. Nenáboruje ho z důvodu, že je to práce, která se mu líbí, náboruje ho na možnost vydělat si za krátkou dobu velké peníze. První průser pro klienta a pro celký obor. Druhá rovina: do oboru se dostávají tisíce lidí bez jakéhokoli vztahu k této práci nebo ke klientovi, velmi často po důkladném braiwashingu. Druhý průser pro klienta i pro obor.
2. Většina těch MLM organizací měla systém nastaven na obhajování pozic. To je další průser, protože většina obchodníků ve snaze, aby nespadla, začne vyrábět nesmyslné produkty za hodně bodů, které jsou pro klienta nevýhodné
3. Takto nastavené systémy neumožňují kvalitní servis, protože v rámci honby za body, provize nerozkládají ani tam, kde to jde, tudíž veškerá provize je předplacená, jinými slovy, systém si ji vezme na začátku a na servic nic nezbude. Servis se pak odehrává tak, že se smlouva přepracují, nikoli proto, že by to bylo vhodné pro klienta, ale proto, aby vznikla nová provize. To taky není dobré pro klienta ani pro obor.
4. Výše uvedené body přímo motivují obchodníky v systému prodávat nejvíce bodované produkty, takže letitě zpátky investiční životní pojištění, nejlépe nastavené tak, že případný vklad se rozhodí na dvě roční běžné platby.
Pochopitelně, že prasárna se může stát i mimo MLM, bohužel taková nastavení, která jsem popsal, k tomu poskytují přímou motivaci a nejhorší pak je, když na vrcholu té skupiny někdo takový sedí a v celé skupině se ta prasácká práce duplikuje. Výsledkem jsou tisíce poškozených a znechucených klientů a úpadek tohoto oboru na samé dno.
Pojišťovny jsou přímým spoluviníkem a také tím, kdo tam protlačil (a potřeboval protlačit) ty změny, ochraňující prioritně pojišťovnu, nikoli klienta. Všechno hodily souhrnně na zprostředkovatele bez zhodnocení kvality jejich práce, přičemž zapomněly napsat, že historicky se na klientovi zhojily právě ony. Např. takový zdvojený management fee, je docela slušná obludnost, která ovšem vůbec nikomu nevadí.

Juteček
Nováček 1 příspěvek 28.10.18 08:18
Neo Finances

edit admin - uživatel smazán pro spam

Ivan PPZ
Kelišová 5718 příspěvků 28.10.18 20:54

JJ, zkušenost tak skvělá, že stojí za to založit nick a sdělit to všem…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Kolegové mi přáli smrt syna! Dalibor Janda přišel s nepříjemnou zpovědí

Před šestnácti lety zpěvák Dalibor Janda (65) přišel o svého syna, který se v... číst dále >

Pomejeho rodina musela zasáhnout: Za Jirkou se nikdo bez hesla nedostane!

Jiří Pomeje (54) bojuje s rakovinou v Nemocnici Na Pleši, kde se zdá, jako by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >