NEpolohovací zádová opěrka - vadí to???

Anonymni
16.8.09 22:45

NEpolohovací zádová opěrka - vadí to???

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli u sporťáku vadí hodně, když zádová opěrka nejde polohovat do lehu, ale polohuje se celá korba tak, že dítě zůstává jakoby stále v poloze v sedě (snad jsem to napsala pochopitelně). Zajímá mě to z odborného hlediska, co na to třeba ortoped, zda to nějak negativně ovlivňuje páteř, kyčle atd… Máte nějaké info? Děkuji, Dana.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18400
17.8.09 10:07

ja tedy nejsem ortoped, ale zkusila bych si to predstavit - spat v sede by se mi tedy nechtelo, staci, jak jsou zkrouceni v autosedacce. kyclim to vadit nebude, spis naopak,ale zadove svaly si polebedi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
17.8.09 10:29

Mám golfky Teutonia Solano, tam je to taky tak. Dám tam Matesa na dobu nákupu, ale třeba na výlet bych brala sporťák, co mám do lehu. Nemyslím, že by to mělo nějaký špatný vliv, vždyť to by byly škodlivé i autosedačky, což nejsou. Jen by mi to bylo hrozně nepohodlné.
A nevím, jak to má podnožku, ale mít i v lehu pokrčené nohy…

Za mě u sporťáku ne, u golfek ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
17.8.09 14:37

tenhle systém má spousta nových sporťáků a myslím, že škodlivé to není… naopak, já taky ráda sedím s nohama nahoře. nevýhodou je, že se tam pak nemůže stulit, lehnout na bříško, nic, má to jen jednu polohu…

někde jsem četla, že naopak tenhle typ sedačky doporučují, páč je dítě optimálně posazené…

ale já bych takový kočárek jako jediný nechtěla, rozhodně bych chtěla ještě i další s klasickým polohováním…

taky hodně záleží na dítěti, u Vojty by to neprošlo, i teď se tam pěkně povaluje a hraje si…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
17.8.09 14:50

Ahojky, tak já jsem měla sporťák s takovým polohováním. Nakonec jsem ho prodala, když jsem viděla jak je tam pořád dcera zkroucená :? Musí to být nepohodlné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5439
17.8.09 21:32

tak dneska jsem to viděla na hřišti a pochopitelně kelišová zvědavá mrkla, co je to za typ a byl to Coneco nebo Conecco - děťátko spinkalo, ale bylo tam fakt zkroucené jako paragraf…takže asi nic moc pohodlé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
19.8.09 08:26

já bych s tímhle polohov brala jen ty osvědčené dražší kočárky, jako je bugaboo, buzz apod. možná jsem divná, ale ke všem těm kopiím nemám příliš důvěru, na téhle sedačce se dá totiž ledasco pokazit a dle mého musí být fakt vymakaná, aby byla pohodlná…

viděla jsem mraky dětí spát v BB chameleon a nepřišlo mi, že by se nějak zvláštně hroutily nebo tak, přišly mi spokojené…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nikynka86
11.11.09 11:25

Ahojky,
my mame Quinny Buzz 3 na sportovni verzi jsme prechazeli cca v 5ti mesicich,maly nechtel lezet v korbe a chtel videt vn.
No,koupili jsme Casualplay S4 a jsem max.spokojena.U Buzze (ma toto polohovani) jsem nebyla spokojena,je fakt ze Dvidek byl a je maly.Mame Buzze schovaeho na jaro,nebo leto,protoze je krasne lehky,skladny a take kvuli nakupum pouzivame podvozek +autosedacku.
Nevim,jestli to vadi,nejspis ne,ale prijde mi to neprirozene,aby dite spalo jakoby v „sedu“

• Nahlásit
  • Citovat
10482
11.11.09 12:48

podle mého je to hodně individuální..
mně to naopak nepřirozené nepřijde, Vojta si stejně při lehu na zádech dává nohy nahoru. téměr výhradně spával s nohama na madle… vím, že jemu by to spíše vyhovovalo… ale jsou děti, které spí jinak atd.

ze zdravotního hlediska v tm nevidím nic špatného, naopak, kolikrát - při kvalitně udělané sedačce tohodle typu - děti sedí lépe, mají podsazený zadeček a nehroutí se… jako v klasice dané do sedu, z toho zase někdy lezu po zdi já…

buzze bych já brala hnedle - mít mladší dítě :) s tou měkounkou sedačkoou----

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nikynka86
11.11.09 21:43

Natasa
jj,ja mam stejny nazor akorad nas david byl ani ne 5ti mesicni mrne, a prislo mi ze se mu v buzzovi nelibi,tak divne se tam kroutil jak byla maly a neumel drzet telo,natoz sam sedet :D Nesedi do dnes ale nehrbi se mi :)Take to „baleni“ deti na zimu mi prislo u Buzze trochu „neprakticke“ casual ho ma podle me lip doreseny ,ale take vec nazoru.
No na jare D. bude cca rok se vratime k Buzzikovi,byla jsem s nim a hl.korbou max. spokojena.Je lehky,lehce ovladatelny,atd viz. vyse :) chla se na nej tesi daleko vic nez ja :) na casual mi nadava pokazde kdyz jde s malym ven :) Quinny byl Quinny :D
Mozna i to male kolecko u Buzze by byl v zime problem ve snehu,nevim… :)

• Nahlásit
  • Citovat
58
11.11.09 22:40

Ahojky, my jsme měli kočár Moon s takovým polohováním a už bych takový kočár nikdy nechtěla. Dcera když spala, tak tam byla hrozně zkroucená, nebude to na spaní zrovna moc pohodlné :-( Nakonec jsme ho prodali :oops:Není nad to ležet pěkně na rovině :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
12.11.09 09:47

myslím, že moon právě bohužel patří do té kategorie levnějšího kočárů, kde bych se toho bála… co já vím, tak si chváí bugaboo a buzze, teutonku solano (někteří).

Nikynko, jo, souhlasím s tebou. když se prckovi nelíbí kočár, nezbývá rodičům, než se přizpůsobit :mrgreen:
když jsem vybírala kočár, musela jsem terénní, muž tím byl posedlý,, teď máme croozera a terénnost už by nehrála velkou roli… i když se mi hodně líbí kočárky a vybírání, mám na druhé (až bude) vybráno - buzze s terénním předním kolečkem. (bez něj se mi seice líbil, ale nebylo to ono…) a dokonce i můj vybíravý muž souhlasil :D ta sedačka se mu taky líbí. na polohování nevidí nic špatného (je dr., sice internista, ale učili se všechno…)

balení na zimu mě netrápí, nám i do speediho stačil origoš fusak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama