Nepoznám neštovice

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Handa86
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 63 inzerátů 19.10.14 14:40
Nepoznám neštovice

Tento rok jsme začli chodit do školky. V půlce září hnedka rýma, předminulý týden střevní chřipka, ale to nechci zminovat. Zkrátka tento poslední pátek jdu opět pro malou do školky po o s mladší a už ve školce větší brečela, není to běžné. Doma teplota 37, dáchla si odpo tak hodinku a běžně už taky odpo nespinká. Dva pupínky malé u bradičky v ten den se jí udělali, ráno je tam vážně neměla. Večer už byla dobrá, ale když jsem já šla spát ještě jsem ji měřila a měla zvýšenou teplotu. Druhý den byla docela v pohodě, docela živá. Ale malinká teploty dopoledne až 39, jak hadrová panenka, unavená, jen ležela. A ta starší pupínky u pusinky více tak 10, pak jsem našla na nožkách na stehnech i na pipce, podpaždí, na uchu, ale celkem tak do 30. Některé hlavně na tom obličeji červené se žlutší tekutinou, na ručce to vypadá jako štípanec. A pak celá nožka jako chodidlo a z boku chodidlo posyté drobnou krupičkou, sem tam pupíneček i po dlaních. NO asi neštovice. Ve st tento týden mi učitelka říkala, že se objevili, ale ne v naší třídě. Tak asi si to s tím spojuju, že to vím, že se vyskytli. Tak jsem čekala co na dnešek. Pupínky se nezměnily, a jestli přibyli tak možná tak 5 pupínků. Malinká té je 1,5 roku bych řekla, že možná tak 3 pupínky na ksichtíku. A také ta krupička na nožkách - chodidlech. Co jsem si pročetla, tak můžou být neštovice i lehkého průběhu, ale také jsem vyčetla tu virózu nohy ruce ústa…tak fakt nevím. Ale že by to měli obě tak hned najednou??? Ráda bych ty neštovice, ale asi to nebudou :-(. Samozřejmě nám vždy vše vyjde na víkend, takže zítra jdu k dr, nejdřív zavolám, že mám podezření na neštovice. Co si o tom myslíte? Ve vlasech jsem nic nenašla, záda a bříško je bez pupínků u té starší myslím. Té je 3,5 roku.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Levandulina
Kelišová 6303 příspěvků 21 inzerátů 19.10.14 14:51

Ted docela radi ta ruce-nohy-pusa.

Uživatel je onlineEemii
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 19.10.14 14:52

Ja bych rekla, ze to budou nestovice. Nemuzes to vyfotit? Ale pokud je pupen s vodnatou cepkou, tak to urcite nestovice budou.

Uživatel je onlineEemii
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 19.10.14 14:53

Je fakt, ze nestovice nejcasteji radi na jare a v lete.

tezi
Hvězda diskuse 51971 příspěvků 1 inzerát 19.10.14 14:53

Neštovice se neobjeví tak rychle, pokud na to upozornila učitelka v MŠ ve středu tento týden. Minimální inkubační doba je 10 dní a maximálně 21, běžně tak 14 dní. Spíš bych tipovala syndrom ústa, ruce, nohy, kde je inkubační doba krátká a je to velmi nakažlivé

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 19.10.14 14:53

@Handa86 a zkoušela jsi do Googlu zadat nemoci na které máš podezření a podívat se na fotky, jak vypadají ty pupinky a s čím by se to mohlo shodovat?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28104 příspěvků 19.10.14 14:53

@Handa86 prtě mělo ruce-nohy-ústa a ty flíčky na dlaních a chodidlech byly takové vínově fialové… to při neštovicích nebylo…

Levandulina
Kelišová 6303 příspěvků 21 inzerátů 19.10.14 14:57

Nas ma ruce-nohy-pusa a ma ty flicky jako takove puchyrky plus krupicku na nozickach a rucickach…

Handa86
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 63 inzerátů 19.10.14 15:19

Samozřejmě jsem hledala na netu i fota, ale prostě přijde mi, že i s tou krupičkou má snad na těle 3 druhy pupínků :?

Handa86
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 63 inzerátů 19.10.14 15:22

@tezi o té inkubační době vím, právě, že kdyby byla ve styku ten týden s někým, kdo byl již nakažený neštovicemi, co byla ještě před tou střevní chřipkou, tak by to odpovídalo.

Handa86
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 63 inzerátů 19.10.14 15:23

@Eemii foto jsem dodala, foceno včera během dne, když to posoudím, tak u té pusy se to do dneška tak jako zažloutlo

Uživatel je onlineEemii
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 19.10.14 15:25

To vypada na ty ruce, nohy, pusa..ty nestovice maji typicky pupinky vodnaty.

Handa86
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 63 inzerátů 19.10.14 15:26

Asi jo, včera večer teda jsem už byla docela skoro jistá, že to budou neštovice a že se ráno probudíme a že to bude všude, ale nestalo se tak a jak to vše pročítám, tak to vidím taky na ty ruce noha pusa… :think:

Halamka
Závislačka 3933 příspěvků 19.10.14 15:29

Podle nohou neštovice 100% ne, podle pusiny 98% ne.
Může to být nějaká virová vyrážka…
Dcera je jako panenka, nádherné oči :kytka:

Handa86
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 63 inzerátů 19.10.14 15:40

A čerstvé foto na puse, má to i v dirce na uchu, kde je naušnice, tam ji to teda bolí. Na ruce a na nožce, to jsou takové ty největší pupeny, co má…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >