Nepravidelná pracovní doba x Pravidelná pracovní doba

Anonymni
30.6.08 20:39

Nepravidelná pracovní doba x Pravidelná pracovní doba

Ahoj,

ráda bych znala Váš názor na pracovní dobu. Jde o to, že jsem na MD a manžel má nepravidelnou pracovní dobu. Chodí třeba na celý jeden den od 6.00-19.00, druhý den má noční od 18.00-7.00, pak ten den už nic, další den volno, další den 7.30-15.30, další den taky. Je s tím docela spokojený. Argumentuje, že je více s námi, než kdyby byl každý den Pondělí až pátek v práci a víkendy volné.

Jenomže to nemá žádnou pravidelnost, nemůžu si obstarat večerní koníček, že bych si chodila 1× týdně s kamarádkou tancovat nebo malovat. Také o víkendu, když jsou kamarádky s manželama, já jsem sama :roll: .
Jinak třeba ve všední den může jít na úřad něco vyřídit, protože má zrovna volno, ale mě se zdá, že mě ta nepravidelnost, která nejde ani dopředu naplánovat, docela ubíjí. Nemůžu si udělat pravidelný čas na sebe.

Naskytla se možnost, že by mohl přejít na práci, která je pravidelná a ve všední dny, o víkendech nic. Ráda bych znala vaše názory, čemu jste nakloněny vy, co je pro Vás větší priorita.

Díky moc, anonymní

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
30.6.08 20:42

Když to tak shrnu, tak jsem na ty večery převážně sama, buď ještě nepřijel z práce nebo už jel na noční, takže koupání, večeře, je převážně na mně. Když je doma, tak pomáhá, ale více je pryč.

Kdyby měl pravidelnou pracovní dobu, všechny (jé všechny) večery by mi mohl pomáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
andela
30.6.08 21:43

No ono to je těžký … když ho budeš mít doma pravidelně, třeba ti i poleze na nervy, když doma není tak ti chybí (v čemkoliv).
Moje polovička chodila do práce od 7 do cca 15 hod a večer ještě od 19 do cca 21:30 a víkendy dopoledne do těch 12 a večer zas. Volno žádné … děsně mě to štvalo, to jo … celé 2 a půl roku malého vlastně skoro nekoupal, o nějakým ukládání ani nemluvím, ježdění někam taky nešlo … takže co jsem potřebovala jsem si zařídila sama, hlídal kdokoliv jen né on a bylo. Teď ho mám doma každý večer a jednou za 14 dní víkend, a teda joo, je to mnohem lepší hlavně proto že je víc s malím.
Jenže jde o to, že i když mě to štve, jeho ta práce baví … a nejde mu jí jen tak vzít protože mě to nevyhovuje …

Já radím smířit se s tím jak to je, popř se pokusit, zda by si to nemohl zařídit aspoň tak aby měl každý čtvrtek odpol volno nebo i večer aby tys někam mohla jít … jinak bych si našla jiné hlídání a na chlapa nespoléhala .. jenže takový jsem já … každá jsme jiná no …

• Nahlásit
  • Citovat
4494
1.7.08 08:40

já mám doma totéž a raději bych brala tu pravidelnost…přeci jen, si můžeš něco víc naplánovat a i pro dítě je lepší jistota, že v tu a tu dobu je táta doma.Unás třeba po probuzení jde dcera zkontolovat, zda je táta doma, a když ho nevidí v posteli a je smutná a hledáho - další den zas kouká, že tam je… To že může zajít na úřad ve všední den atd., tak to můžeš i ty…pokud by byla ta nová práce stejně nebo lépe placená, tak bych do toho šla.
Manžel taky přijíždí kolem 19h a to jen čeká na večeři a já hned ukládám dceru ke spaní, takže si jen zamávají. Manžel si pak myslí, že se tu asi celý den válím a ještě je tu nepořádek, ale nevidí, že jsem s ní 24h, a když mi ji nikdo ani na moment nepohlídá, tak se nedá vše zvládnout na 1.Když příjde z noční, tak si zase jen zamávají, když se malá probudí a on jde spát. Probudí se na oběd, pak jsou chvíli spolu a odpoledne zase odjíždí… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
delfínečna
2.12.11 11:07

... tady si jen stěžujete

… ahoj, tak jak to tady čtu … proč s těma svejma vlastně jste? … vždyť je to tady samá ufňukaná a stěžující si (rádoby dospělá) mamina ..... tak ať je ten váš doma a můžete se třeba pást

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama