Neschopnost pohybu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 13:55
Neschopnost pohybu v těhotenství

Zdravím Vás, už jsem zoufalá ze svého těhotenství. Prvních 5měsíců jsem jen zvracela, omdlívala a měla neustále pocit těžké chřipky. Pak mi bylo měsíc dobře, to jsem plavala, chodila na procházky a vše bylo fajn. Teď jsem 30tt a nejsem schopna nic. Hned se zadýchám, jsem neustále unavená a celkově se necítím dobře. Před těhotenstvím jsem léta každý den sportovala, žila zdravě…nemám žádné těhotenské chutě a jídlo si držím tak jak má být (zelenina, ovoce, maso, luštěniny) nyní mám prsa o 6čísel větší, břicho jako chodí ženy k porodu, + 17kg a každé ráno jsem nateklá jako úplně jiný člověk. Měl to také někdo tak a jak jste se s tím popraly? Já už psychicky nemůžu…doktorka se k tomu nevyjadřuje.

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13755 příspěvků 27.01.19 14:12

a tlak máš v pořádku?

Kristynka22
Kecalka 415 příspěvků 27.01.19 14:15

Je to normální, jsme v tom spolu :lol: . Já jsem 32tt a mám to stejně, zadýchávám se nejen při pohybu, ale dokonce i když dlouho nebo rychle mluvím :lol: Mám +18kg, šílené bolesti kyčlí, když na nich chvíli ležím (takže v noci skoro nespím), pupínky horší než v pubertě, mám osypaná celá ramena a záda od hora až dolů, po nějakých 15ti letech se mi objevil atopický ekzém, celé tělo mám vysušené, nepomáhají žádné tělové krémy, škrábu se tak hodinu než večer konečně usnu… Je to hrozné, jediné pozitivum těhotenství je kopání mimča, jinak vážně katastrofa. A děsím se posledních 4 týdnů před porodem, to bude ještě tak 100× horší než je to teď

Azallea
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 27.01.19 14:19

@Kristynka22 mně taky hrozně svědila kůže, ale naštěstí mi pomohla modrá indulona. ale to svědění prý může být i cholestáza, raději se zeptej mudr.

Kristynka22
Kecalka 415 příspěvků 27.01.19 14:24

@Azallea Já chodím na jaterní testy pravidelně 1× za 2-3 měsíce kvůli problému, co jsem měla v dětství, takže v tomto jsem hlídaná, ale super poznatek, jiným určitě pomůže :)

veria
Generální žvanilka 24362 příspěvků 27.01.19 14:31

Já jsem tolik nepribrala (asi 14 kg celkem), ale taky jsem se poslední 2 měsíce sotva hnula. Mne zas bolela stydka kost při chůzi, při dlouhým lezení cely tělo hlavne kyčle, sedět jsem taky skoro nemohla. Jako je to děs a nezbývá než to vydržet. Po porodu zas budeš normální. :lol: já jsem fakt rada ze to mám za sebou a ze už těhotná nikdy nebudu. ;)

Azallea
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 27.01.19 14:36

@Kristynka22 Aha, fajn :) a tu modrou indulonu fakt :) doporučuju, tu já používám i pro syna.

carsa
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 27.01.19 14:39

To, že těhotenství je nejlepší fáze v životě ženy, vymyslel nějakej magor, co nikdy těhotenství nezažil. Já měla snad všechny nepříjemné věci, které těhotenství doprovázejí. Přesto, jsem do toho šla třikrát. Dobrý zpráva, že to jednou skončí a ty budeš zase (no, skoro) normální.

Lainaire8
Závislačka 2561 příspěvků 2 inzeráty 27.01.19 15:23

Jsem 35tt a cítím se stejně :lol: mám problém jít i do školky pro syna a to ji máme za barákem :lol: už to chci mít taky za sebou a mít zas vládu nad svým tělem, ale zároveň nechci, protože pak tu budu mít tři děti a vůbec nevím jak to budu zvládat :lol: :lol: :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 15:28

Tlak mám spíš nižší, každou kontrolu max 105 na 55 a to si dávám každé ráno kávu, jinak bych nefungovala:grin:. S kyčlema mám problém některé noci, ale u mě jsou šílené bedra a křížové bolesti, to jsem ani nezmiňovala, abych nebyla úplná chodící katastrofa…chodila jsem celý prosinec a kousek ledna na rehabky, to mi dost pomáhalo, ale celý leden má moje obvodní dovolenou a tak mi nemá kdo napsat další…platit si to nemůžu. Chodila jsem ob den a lidem bez žádanky účtovala 600kč za jedny. Naštěstí ale můžu být ráda, že než budou venku vedra, bude to za mnou:see_no_evil:

Lenka_Hal
Kelišová 6962 příspěvků 27.01.19 19:34

105 na 55? Ja mivam 90 na 65-70, 50 jsem v zivote nevidela, to je na tehotnou nizky, ne nizsi. A to jsem jako tehule brala na nizky tlak i leky :think:
JInak mne prijde, ze hodne tech zen, co prvni mesice prozvraci, pak maji tendenci o to vic pribrat, treba je to nejaky muj mylny dojem. :think:
Nevim, snazila bych se v te casti dne, kdy je mi nejlip, se trochu hybat. Vim, ze je to tezky, clovek je unaveny, ale mne vzdycky pomuze si rict..pujdu jen tak na pohodu, kdyz se mi bude chtit, pridam…ono se ti i zacne chtit, jak si venku, chuzi se treba i ten tlak trochu zvedne…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >