Nesestouplé varle - zkušenosti

Anonymni
21.5.07 22:16

Můj syn má jít v 1roce na operaci nesestouplého varlete, bude operován na Urologické klinice v Praze ( Karlák ). Četla jsem už zde nějaké zkušenosti a docela mě vyděsili: po operaci s ním nebudu moct být na pooperačním? Je nutnost stáhnutí předkožky, nebo to mohu doktorům zakázat? Bolí to dítě hodně a jak dlouho trvá hojení?
Prosím o jakoukoliv zkušenost s touto operací, mám z ní obrovský strach, nedokážu si představit, že ho nechám někde samotného, to se jim tam asi uřve.

Děkuji všem maminkám za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41
22.5.07 10:26

Ahoj, operace se neboj,mame ji za sebou od prosince a ted jsme byli jeste minuly tyden na jedne a taky to probehlo dobre. Operace netrva dlouho, malyho si nechali na dospavacim pokoji jen probrat a pak jsem si uz pro nej sla se sestrou a byl se mnou normalne na pokoji. Sestry ho jeste chvili chodi kontrolovat a merit tlak. Po operaci Kubika bolel pytlik asi 3 dny,chodil jak kacena a nesmel se 3 dny sprchovat. Za tyden jedeme jeste na kontrolu.
Drzim palce,at je vse v pohode :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
22.5.07 10:38

Pehy, prosím tě, nás to možná čeká taky :( Zatím jsme ve fázi vyčkávání co bude a kontrola v září :roll:
Nemohla bys mi prosím napsat, jak dlouho zhruba trvá pobyt v nemocnici po zákroku? Případně, je nutná hospitalizace před zákrokem?
Předem díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
22.5.07 11:08

Pehy, chtěla bych se zeptat, stahují u této operace malýmu předkožku? Doktorka nám říkala, že do dvou let se stahovat nemá, bojím se, že mu ji stáhnou násilím, jak to bylo u vás? A jak je to pak s přebalováním po operaci?

• Citovat
  • Nahlásit
41
22.5.07 11:10

Ahojky Gandelion, my meli v obou pripadech nastup den pred operaci v prubehu dopoledne,coz si myslim,ze bude vsude… V prosinci jsme sli prave kvuli nesestouplemu varlatku, ve ct nastup,v patek operace a v sobotu jsme frceli domu. Ale jelikoz se nam to zkomplikovalo a Kubikovi nakonec varlatko v trisle nenasli,tak jsme museli jit na dalsi zakrok a to az ted, puvodne jsme meli termin v unoru i breznu,ale Kubik vzdy pred tim onemocnel. Ted mu fixovali to druhe zbyle varlatko,aby mu taky neodcestovalo,takze varlatko ma nakonec jen jedno,ale to vas pripad nebude,neboj :wink: V pondeli nastup,v utery operace,ale domu jsme sli az ve ctvrtek, Kubik mel teploty a privezli jsme si z nemocnice rymu jako tram,ale to je to nejmensi,hlavne,ze to mame za sebou. Taky jsem se bala,to je normalni,ale jestli muzu aspon trosku uklidnit,je to opravdu rychly zakrok. Narkozu v obou pripadech snasel dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
22.5.07 11:14

Kubikovi predkozku „upravovali“ pri prvni operaci,ale to jen proto,ze mu sla spatne pretahnout. Pokud ji ma vas maly v poradku,tak by mu nic delat nemeli. Zeptej se pred operaci doktora,co vlastne malyho ceka…
Ja o te predkozce vedela,domluvili jsme se na tom,ze se to udela hned pri jednom,kdyz uz bude v narkoze.
Prebalovani- Kubik pres den uz chodil na nocnik a na noc ma plinu,ale malokdy se pocura,tak se nas prebalovani ani moc netykalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Andromeda78
8.9.11 12:40

Tak si holky představte, mám 2 kluky a oba se narodili se stejnou diagnozou = oboustranná retence! Starší syn absolvoval 1. operaci cca v 1 roce, druhou asi ve 1,5 roce. Vše proběhlo naprosto v pořádku. Operace na Bulovce, nástup večer (cca 5hod), operace druhý den ráno, hned ze sálu mi ho probraného a ubrečeného přivezli na pokoj. Musí ho budit po narkoze, aby zkontrolovali všechny funkce. Po narkoze brečí, ale prý ho nic nebolí, prostě jsou takoví zblblí. No a druhý den jsme šli domů. Neměl žádné komplikace, jen bylo varle hodně vysoko a měla krátký vyž. kanálek, takže ho museli fixovat a chodíme pořád na kontrolu. Druhá strana šla ještě líp, to 4 hod. po operaci běhal po chodbě a sedal si dobrovolně na nočník a ani muk! Hrdina náš.

No a teď ten mladší stejný problém. Jednu stranu má operaovanou na jaře, jenže dnes se zjistilo, že se mu vrátilo zpět do třísla a bude muset znovu na operaci ! :( Ach jo. Jsem z toho špatná. Prý se asi „utrhla“ ta fixace :( Taky bylo malé a krátké jako u bráchy.Myslela jsem, že půjdeme na druhou stranu a musí znovu na tu první :(

A na Bulovce si můžete vybrat jestli na normálním pokoji (po 2 maminách a 2 dětech) nebo na nadstandardu (sami).

Teď mě naše homeopatka nabádá, abychom to diskutovali ještě s jiným doktorem, tak přemýšlím nad Karlákem. Jak to tam dopadlo?

Doporučíte Vašeho doktoro? Kterého? Ráda bych aby se mu na to podíval ještě jeden doktor.

Vaše diskuze je ale už staršího data, takže vše proběhlo asi v pořádku a už to máte za sebou.

díky holky

• Citovat
  • Nahlásit
56
27.10.11 12:45

Karlák

Ahoj holky, diskuze je koukám starší, ale mohla bych se vás zeptat, jak to probíhá na tom Karláku a v kolika měs. začala dětská Dr. problém řešit přeložením na dětskou urologii? Malý má 10měs., Dr. chce čekat do roku, ale např. podle těchto materiálů je 10měs. už věk, kdy je třeba to řešit: http://nemoci.vitalion.cz/…ouple-varle/

Samozřejmě doufám, že se to ještě může upravit, ale nechci potom zbytečně otálet a čekat na termíny u doktorů. Karlák máme nejblíž, ale je primární je pro mě kvalita lékařské péče a abych mohla být každopádně před i po zákroku s ním na pokoji. Díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PetaV
31.10.11 15:26

retence

Ahojky, tak náš malý má 13 měsíců a pozítří nastupujeme do Motola na operaci. Má jednostranně nesestouplé varle. Je hmatné v třísle. byli jsme v Motole už na ultrazvuku. Nebydlíme v Praze, ale naše pediatrička nám dala na výběr pouze Bulovku nebo Motol, že prý jinde se to u takhle malých dětí nedělá. tak te´d koukám, že i na Karláku to asi umějí. No každopádně mám strach hlavně asi ohledně narkózy a také, že nesmí díťátko dlouho nic jíst a pít a to mu ještě nevysvětlím. Už kvůli tomu si udržuji kojení…kojené děti můžou mléko už po osmi hodinách. Tak nám prosím držte palečky :-) :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
56
31.10.11 19:29

Peto, drzim…! Napis potom, jak to probihalo, ale verim, to bude vse OK! Prece jen je to jednoduchy zakrok, tak to bude hlavne o te nemocnici a nez se otrepe z narkozy a bude moct jist, pit a behat. Me dala detska termin do 1.narozenin, do te doby je pry predcasne se tim zabyvat. Ale obavam se, ze do 2mes se uz se toho moc nezmeni:( Muzu se te zeptat, jestli mel i tu hormonalni terapii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PetaV
31.10.11 20:14

Ahoj, ne Adámek neměl nic. Hormony nám nikdo ani nenabízel. Oni lékaři nemohli to varle ani najít. Já ho nahmatala vždy, musela jsem k tomu použí olej.Lépe se to našlo. Ultrazvuk v září ukázal pak to stejné místo. Ach jo, zítra musím balit do nemocnice..

• Citovat
  • Nahlásit
17
2.11.11 15:14

Ahoj.. nasemu malymu je 10 mesicu jde ted 16.11 na operaci s varlatkama. Uz mame i po hormonalni lecbe injekcema, dr nas poslala do Plzne.mam z toho hruzu.chcci se zeptat zda mi ho nechaji na pokoji kdyz kojim a jak to cele probiha? dekuji za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
6.11.11 12:24

Ahoj maminky, musím reagovat. Starší toto vše postoupil. Před rokem nám aplikovali Pregnylovou kůru (3× injekce s hormonem, který má pomoci sestoupnutí nebo natažení provazce), bohužel nic se po něm nedělo. Bohužel nejsme z Prahy ani blízkého okolí, takže jsme na nekrologii byli v České Lípě, vyžádali jsme si ještě před tím Pregnylem UTZ, zda vůbec tam varlátko je, neboť tchán má také jen jedno. A na UTZ dle tamního prim bylo. Takže po Pregnylu žádná změna, UTZ se nekonal. Poslali nás do Ústí, tak ho jen prohmatali 1.2.2011 a nástup na operaci jsme měli v květnu, to nás neuschopnil náš místní blbDoktor, že má vyrážku. (Náš kluk ho totiž nesnáší a u něj se vždy rozplakal a vzápětí se hned osypal :zed: . takže operaci odložili na srpen 2011. Nástup ve ČT, v PÁ operace a v SO jsme šli domů. Bohužel operace nedopadla dobře, varlátko nenašli :cert:, neudělali si oni sami vůbec žádné vyšetření i jen UTZ, na hmat ho nenašli, přesto označili vysoko v třísle čmáranec a v PÁ ho řezali úplně zbytečně. Já v 7měs.těh. obrečela jsem celé dva dny. Za 14dní na to jsme tam jeli znova na Magnet, pod narkozu opětně a dle prim.MUDr.Poláka, buď tam varlátko je, ale je tak malé, že není na Magnetu vidět nebo tam není vůbec 8-o Koukala jsem jako puk, opětně to ořvala. Za 3 roky se máme tam ukázat opět na magnet. Kluk má úplně panický strach z doktorů. Vyměnila jsem místního praktika za super doktorku v jiném městě. No každopádně máme jedno varlátko a já toho našeho čiperu musím hlídat, aby si ho neuskřinul. Máme se ještě ukázat v České Lípě na konzultaci, co s tou tříselnou kýlou, když varlátko nesestouplo a ten otvor tam stále je.

Jinak narkozu zvládl Máťa bravurně, oni to všechno prospí a na večer jsou už čiperky. S pitím a jídlem to bylo těžké vysvětlování, ale čím jsou menší, tím je to asi lepší.

Opatrujte se všechny a snad to všechno u Vás dopadne mnohem líp než u nás :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
6.11.11 12:34

ahoj.. Synovi nenasli ani jedno varlatko,takze ted 16 jdeme na operaci uz mame i po hormonalni lecbe.-.. mam strach aby je tam mel .. nevim jak malemu vysvetlim ze nebude osm hodin jist.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
6.11.11 12:39
Peet píše:
ahoj.. Synovi nenasli ani jedno varlatko,takze ted 16 jdeme na operaci uz mame i po hormonalni lecbe.-.. mam strach aby je tam mel .. nevim jak malemu vysvetlim ze nebude osm hodin jist.. :nevim:

Teď nevím kolik mu je, já ho oblbovala tím, že příjde sestřička a donese čajíček, někdy o půlnoci dostal mlíčko a pak jsem doufala, že půjde, co nejdříve na řadu a nebude to trvat dlouho. Sestra pak donesla dvě ampule něčeho (říkali tomu chechtáček, mělo to růžovou barvu) smlamsknul to. Jinak pití a jídlo všechno jsem schovala před ním a snažila se ho zabavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat