Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Tady jsem něco našla, zkus kouknout na tu tabulku a pak nějak vyhledat co to vlastně je, jsou to pomůcky pro neslyšící.
http://kochlear.cz/…/pomucky.php
Ohledně dětí je to v tomto věku velmi těžké, určitě by jim to měl tvůj manžel objasnit a s dětmi bys měla zkusit nějakou formou hry a odměny je začít začleňovat do povinností ke svým sourozencům, ten starší přeci jen už má dost rozumu, aby ti pomohl.
@Katy2 píše:
Tady jsem něco našla, zkus kouknout na tu tabulku a pak nějak vyhledat co to vlastně je, jsou to pomůcky pro neslyšící.
http://kochlear.cz/…/pomucky.php
Signalizace zvuku – přenosná - by se asi hodila, ale nějak to nemůžu vygooglit.
@Anonymní píše:
Signalizace zvuku – přenosná - by se asi hodila, ale nějak to nemůžu vygooglit.
Zkus proklikat ještě ty odkazy co na těch stránkách jsou, jsou tam i nějaké eshopy co mají kompenzační pomůcky.
@Anonymní píše:
Já tam byla 36 hodin po ztrátě a doktor mi na to řekl, že to nemá cenu, že mne pošle na reoperaci a dal termín se specialistou![]()
![]()
Tak u toho co jsme měli my je max. 24h a ani to není jisté, ideálně během nějakých 6h, to je pak šance hodně vysoká…
@j.a.n.i1 píše:
Tak u toho co jsme měli my je max. 24h a ani to není jisté, ideálně během nějakých 6h, to je pak šance hodně vysoká…
Začalo to v 10 večer a jelikož jsem byla doma sama, tak to, že je něco opravdu v nepořádku se zjistilo až druhý den. U mne není neobvyklé mít zalehlé ucho, neobvyklé bylo to, že to neustoupilo ani druhý den ráno a bylo to ještě horší než den předtím.
Holt najedeš na chůvičky se světelnou a vibrační signalizací. To blikání tě po pár dnech bude spolehlivě budit jako zvuky a vibrace jsou celkem v poho zase přes den.
@kotyk hledala jsem, nemůžu najít. Tedy aby blikaly více, než jen slabými diodkami.
Nemáš ve svém městě centrum pro neslyšící? Určitě by ti poradili, nebo bych si někam zavolala, oni mají přeci jenom přehled a poradí ti, jestli si to musíš koupit sama, nebo to může i částěčně hradit pojišťovna, jsou to přeci kompezační pomůcky.
Avent (Philips) bliká celkem fest. Je to naprosto v pohodě vidět i ve dne a ta jednotka jde dát pohodlně do kapsy. Jinak ono stačí prudší osvětlení a sebelepší ledka stejně není pořádně vidět.
@kotyk píše:
Avent (Philips) bliká celkem fest. Je to naprosto v pohodě vidět i ve dne a ta jednotka jde dát pohodlně do kapsy. Jinak ono stačí prudší osvětlení a sebelepší ledka stejně není pořádně vidět.
Jojo ten Avent fakt bliká dostatečně, ale pořád to neřeší tu noc, protože mě by tedy blikání neprobudilo… a ty vibrace co to umí nevím, ty jsem zkoušela jen při velkém hluku v kapse a to je v pohodě, ale jestli by to stačilo k probuzení…
@j.a.n.i1 Holt to budeš muset testnout. Ale fakt si neumím představit, jak spíš omotaná kolem chůvičky, abys cítila vibrace. To mi připadá jednodušší se naučit budit na blikání.
No hlavne bych kontaktovala nejake sdruzeni neslysicich, nebo stejne,,postizene" maminky.Tam urcite dostanes vice rad, jak tady ![]()
@j.a.n.i1 Existuje i trochu dražší a komplexnější řešení AVISO , co se dá napojit třeba na lampičku, aby blikala. Ale zase to už není jednorázové řešení
@Silence Nevím, prostě jsem se to naučila
Asi jsem extrémně citlivá na světlo.
@blorchi jj
@kotyk Já tenhle problém nemám
jen jsem reagovala pro zakladatelku, neb ty chůvičky mám doma.