Nespavé 2,5 měsíční miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Si_Si20
Kecalka 123 příspěvků 23.07.19 11:00
Nespavé 2,5 měsíční miminko

Pěkný den všem.
Holky… potřebuju radu, povzbudivé slovo, nebo jen utěšit :roll: :think:
Naše malá vůbec, ale vůbec nechce spát. :roll: jestli za celý den naspí 2h, tak je to moc. 8o jedině kdy mi dříme je u prsa, ale to je tak na 5minut.
Což o to, že nespí tolik přes den, ale ona nespí ani v noci. Večer začne každodenní rituál koupání, masáž, krmení (na noc dávám UM, aby déle spinkala.) a uspavame. Od 20h spí tak 3-4h. ( Začínám uklízet a vařit na další den)
Přijde noc a jsme vzhůru každou hodinu.
Musíme zavinovat, protože se lekame a rozhazujeme rukama. - Ani to nepomáhá, zkoušela jsem dát i UM, ale ten už v noci nechce s šíleně řve.
Trvá to od posledního úplňku a už jsme úplně vyřízeny s nevyspalý.
Můj dotaz tedy zní. Co pomohlo Vám? :roll: 8o
Vím, že nic netrvá věčně, že i tohle přejde.
Ale už jsem zoufalá :think: děkuji za rady :srdce: :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gracelynx
Stálice 81 příspěvků 23.07.19 11:11

Radu nemam, u nas to trvalo rok a pul, ale byla jsem mlada, tak jsem nejak zvladla fungovat, i kdyz jsem kolikrat fakt padala na hubu… pak jsme se prestehovali, dite se vecer nadlablo kase (tenkrat se to tak delalo) a dala jsem ho spat do jeho pokojicku a zavrela dvere. kdyz jsme se nerusili, tak jsme spali vsichni. kdyz potrebovalo, umelo vylezt z postylky a prijit

Micilin
Stálice 76 příspěvků 23.07.19 11:39

Osobní zkušenost nemám, ale kamarádka to mela s malou stejně jak pises, zkoušela vše a nic nezabralo, tak ji nechala jednu noc vyplakat a byl pokoj. Jen nevím, jestli bych na tohle mela srdce :)

Petullka82
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 23.07.19 11:44

V životě nás potkávají různé velmi těžké situace. Co takhle se s tím smířit a přijmout to? Co nejvíc se přizpůsobit, spát už od osmi, brzo ráno poprosit třeba tatínka, rozdělit si noční službu.
My tohle měli u prvního mimi a bylo to bříškem, netrávil mléko. S druhým už jsem spala v posteli a teď se má narodit třetí, tak uvidíme.
Držím pěsti :relaxed:️

rozand
Závislačka 4521 příspěvků 23.07.19 11:51

Uklizet a varit s ditetem v ergonomicken nositku nebo satku. UM bych kvuli spani nedavala - spi dele, protoze se UM hur travi, to mluvi samo za sebe, muze mit pak bolesti bricha. Dat si dite do postele, kojit v polospanku svem i jeho, mit vse tak blizko, ze se nemusi vstavat ani kvuli prebaleni. Kdyz spi dite, jit si lehnout a nekmitat po kuchyni.

Zavinovani zvysuje riziko SIDS, krom jinych potizi (napr. ze skodi kyclim).

rozand
Závislačka 4521 příspěvků 23.07.19 11:53
@Micilin píše:
Osobní zkušenost nemám, ale kamarádka to mela s malou stejně jak pises, zkoušela vše a nic nezabralo, tak ji nechala jednu noc vyplakat a byl pokoj. Jen nevím, jestli bych na tohle mela srdce :)

Ano, dite to vzdalo a usoudilo, ze matka mu na pomoc neprijde, tj. nema smysl ji volat.

35ja
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 23.07.19 12:23

Měla jsem to samé, člověk se musí přizpůsobit protože na to nic nepomůže a každé dítě je jiné. Já už jsem 8mesicu nespala víc jak dvě hodiny v kuse, už mě to strašně zmaha.dnes jsem se zrovna o tom bavila s manzelem že by to bylo třeba jiné kdyby nám bylo o 10 let míň ale kdo ví…zrovna má dovolenou tak pro mě udělal to že tři noci zůstal s klukem v pokojíčku :srdce: No byla to paráda strašně mě to pomohlo :hug:..nám se to začíná trochu lepsit jinak to spani do 4mesicu bylo šílené, málem jsem se složila teď už jsem se tak nějak smířila a čekám až se to zlomí. :kytka:

vedma007
Kecalka 271 příspěvků 23.07.19 12:28

A kde malá spí? Je u tebe v posteli? Já měla dvojčata na prsu taky skoro nonstop, ale měla jsem je u sebe v posteli a jen se převalovala z boku na bok, kdo se zrovna chtěl kojit. Bylo to mnohem pohodlnější než dávat stále znova zpět do postýlky.
Ten úklid a vaření večer je nutné? Vyprdni se na to a jdi si lehnout už s ní :hug:
Nechávat 2,5 měsíční miminko vyřvat…to ani nekomentuju :roll:

Micilin
Stálice 76 příspěvků 23.07.19 12:38

S tím vyrvanim jsem si koukam dovolila hodně :) Nejsem toho zastánce, ani jsem to u syna nikdy nepraktikovala, ale zajímavé bylo u te kamarádky to, ze po te jedné prorvane noci se už pak ty další holčička prostě nebudila a byl klid.

rozand
Závislačka 4521 příspěvků 23.07.19 12:43

@Micilin A co je na tom zajímavého? Je to u této brutální metody poměrně běžné, max 2 nebo 3 prořvané noci.

Micilin
Stálice 76 příspěvků 23.07.19 12:57

Přijde mi na tom zajímavé, ze pak to dítě najednou klidně spí, když předtím to byl vyloženě horor a nepomahalo vůbec nic. A po jedné noci je miminko klidne, spokojene a hezky spinka.

Petullka82
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 23.07.19 13:56

Hlavní je, aby máma byla v pořádku, pak je i dítě. I my byli zoufalí, tak jsme zkusili bílý šum, ten pomohl trochu, vyřvání vůbec, až pak u mě bezmléčná dieta a u malého samo taky. Nějaký důvod to mít bude…

LilyJane
Kecalka 262 příspěvků 23.07.19 14:08

@Micilin Já bych neřekla, že je klidné a spokojené, ale že pochopilo, že mu nikdo nepomůže a tak to prostě vzdá. A roste z něj budoucí úzkostlivá nervóza.

Micilin
Stálice 76 příspěvků 23.07.19 14:11
@LilyJane píše:
@Micilin Já bych neřekla, že je klidné a spokojené, ale že pochopilo, že mu nikdo nepomůže a tak to prostě vzdá. A roste z něj budoucí úzkostlivá nervóza.

Je to možné, i když pochybuji, ze by vyrostla uzkostliva nervoza po jedné noci. Přijde mi lepší, když se matka i dítě vyspí :)

jjss
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 23.07.19 15:32

@Si_Si20 zmierila som sa s tým, až na to, že zaspáva o jedenástej večer. Deficit energie doháňam sladkosťami. Dcéra má tiež 2,5 mesiaca a nespí od narodenia. Ak spí 3 hodiny vkuse v noci, som šťastná. (To začalo až pred 2 týždňami)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama