Nespavé dítě

26.11.15 09:53

Nespavé dítě

Neví jestli to není problém spíš pro mě tak potřebuji poradit ;) mám skoro 10ti měsíční holčičku, usíná naprosto bez problémů, každý den cca ve stejnou dobu. Večer je to v 7 a vstává kolem 6 někdy se v noci vzbudí a chce si hrát což je asi v tomto věku normální ale přes den mi spí 2× jen na půl hodiny! Nepotřebuje spánek ikdyž v noci 2hodiny rádi přes den spí dohromady hodinu a je jedno jestli venku, v bytě, najedená, hladová přibalená zkouším vše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

kerrankin
26.11.15 10:04

Není mi jasné, s čím chceš poradit. Teda vím, s čím bys chtěla poradit, ale myslím, že rada neexistuje… Jestli je spokojená, není nějak ukňouraná, tak prostě víc spát nepotřebuje :mrgreen: (promiň)

• Citovat
  • Upravit
1451
26.11.15 10:05

@Nika 86 mám to naprosto to samé akorát s klukem… :zed: řekla bych že žádná rada není… HODNĚ SIL A TRPĚLIVOSTI :jazyk:
Moje první (holka) ta teda přes den spala taky tak..ale v noci vydržela spát od sedmi do sedmi..
Kluk je divoch a někdy je to fakt na palici…jednu dvě noci ukáže že teda jako umí spát a probudí se jen jednou max dvakrát (takové noci jsou ale jen cca 2-3× do měsíce) a zbytek?? Jdu k němu i 10×..teď jsme rozložili cestovní postýlku, takže když si chce třeba od tří povídat a nespat tak aby nebudil starší, šoupnu ho do cestovní k nám do obýváku (spíme na rozloženém gauči) a on si tam třeba dvě hodiny povídá.. DĚTI JSOU RADOST! :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
26.11.15 10:10

Dcera spávala po půlhodinách, ale kolem půl roku si to protáhla a ještě ve třech letech (než jsme sebrali dudlík) spala přes den víc než v těch 3-5 měsících. Ale 10měsíční už je docela velká… Některé děti prostě tolik spánku nepotřebují.

Ale četla jsem, že ty třicetiminutové spánky jsou takové „krizové“, adrenalinový spánek - přetažené dítě usne na půl hodiny a pak je schopné dál fungovat. Čili za pokus by stálo dát spát dřív, ale jak píšu, v 10 měsících je už velká, tohle platí spíš pro miminka (pro obě moje na sto procent).

• Citovat
  • Upravit
23284
26.11.15 10:13

@Nika 86 bohuzel rada neni zadna. Kazde dite potrebuje jine mnozstvi spanku a muzes se i stavet na hlavu. Nas je taky od narozeni nespavec. V tomto veku (10m) spaval od 8 do 4-5, plus 2× za noc budicek na mleko. A pres den 2× hodka. Takze celkem nejakych 10-11 hodin za den. A tak to ma dodnes, budou mu 3 roky. Ted chodi spat ve 22 hod. a vstava v 6, v noci se porad 1-2× budi. Po obede si da 2 hodky, takze si porad tak nejak drzi tech 10 hodin spanku denne. Nezbyva nez to proste zkousnout a zvyknout si ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 10:27

Mě to ani až tak nevadí, zvykla sem si během 30min vyčistit si zuby, uvařit oběd a poklidit :lol: spíš jestli to není znak třeba nervózního dítěte… Nebo když dítě nespí je pak hloupé… Nebo nespí protože dělám něco špatně atd… :nevim: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
26.11.15 10:33
@Nika 86 píše:
Mě to ani až tak nevadí, zvykla sem si během 30min vyčistit si zuby, uvařit oběd a poklidit :lol: spíš jestli to není znak třeba nervózního dítěte… Nebo když dítě nespí je pak hloupé… Nebo nespí protože dělám něco špatně atd… :nevim: :)

Kdyby byla menší, tak bych řekla znak přetaženého dítěte, ale skoro roční… Jak spávala dřív?

• Citovat
  • Upravit
26.11.15 10:39

@kerrankin vlastně se nic moc nezměnilo jen spala častěji po tý půl hodině, proto mi to ani nepřišlo divný ale když slyším kamarádky jak jim spí hodinu a půl 2× každý den… :roll: ale jinak je strašně pohodový vysmátý dítě co neposedí (neni to žádná pecka) ale ani mi nepřijde hyperaktivní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
26.11.15 10:52

Máme to samé, až na to, že večer usíná později a v noci se většinou nebudí.
I dvě další děti to tak měly, denní spánek podobný, večer usínaly brzy, v noci se nebudily, ale ráno pro změnu brzy vstávaly.
Jen jedna by vyspávala po obědě ještě ve 3 letech, ale na úkor nočního spánku, usínat chtěla později. Tu od malička korigujeme, protože její biorytmus se neslučuje s normálním režimem - škola, práce atd.
Je v první třídě a je to boj.

Myslím si, že to není tak hrozné, jsou maminy, co se jim dítě v noci budí a ony se nevyspí. V noci se jí nijak nevěnuj, nehraj si s ní, nerozsvicuj. Dělala bych, že o ní „nevím“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 12:01

První dcera přestala po roce úplně přes den spávat (v noci dala i 14h v kuse), syn spí v roce a půl denně min.3hod, když méně, je velmi protivný a v noci spí stejně jako starší (dnes už 4,5let), tj. cca 11hod (20-07h)
tady vidíš, že každé dítě má úpně jinou potřebu spánku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 12:04

Jinak v noci jsme si na žádné povídání nehráli, v noci se prostě spí a basta, čili minimálně vytahovat z postýlky, nulová spolupráce a absolutní tma. Maximálně kouknem z okna, hele tma, všichni spí, tak chrň taky, max. dám mléko a ukládám zpět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
4.10.16 08:36

Syn (29. 10. mu bude rok), totální nespavec. Furt čekám, kdy se to zlepší a je to jen a jen horší. Přes den se mu spánek už trochu zlepšil, dopol. dá cca 30 - 40 min., odpol. hodinu, někdy hodinu a půl, to je luxus, ještě před cca měsíce spal 2× 20 min za celý den. No ale ty noci, v kuse nespal nikdy, do 6m se budil na flašku, pak ze dne na den přestal, ale ve spánku je strašne neklidný, cestuje po celé postýlce, fňuká nebo řve jak tarzan. Někdy stačí obrátit do jiné polohy, někdy pomůže dudlík…když k němu vstávám 5× za noc, je to luxus, ale většinou je to víckrát, kolikrát spí sotva hodinu v kuse. Dnes rajtoval po postýlce po 4 (a to se zatím jen plazí) a při tom spal a řval. Nezabere dát si ho do postele, stejně furt kňourá, vrtí se nebo jak narazí na moje vlasy, hned mi je začne škubat a tak. Zkoušela jsem odvary z meduňky, homeopatika, nechat ho ječet (to nikam nevede, vzbudí se a pak je vzhůru další 2 hodiny), chci zkusit ještě bachovy esence, ale paní co se tím zabývá nás vezme až za 3 týdny. Rekonstruovali nám byt, tak jsme teď u našich, ale během týdne se budeme stěhovat domů, zkusím ho dát ještě do pokojíku, aby tam byl sám. Možná ho nějak rušíme nebo nevím. Už jsem fakt zoufalá, měl to tak někdo, co pomohlo??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1286
4.10.16 08:42
@Ale85 píše:
Syn (29. 10. mu bude rok), totální nespavec. Furt čekám, kdy se to zlepší a je to jen a jen horší. Přes den se mu spánek už trochu zlepšil, dopol. dá cca 30 - 40 min., odpol. hodinu, někdy hodinu a půl, to je luxus, ještě před cca měsíce spal 2× 20 min za celý den. No ale ty noci, v kuse nespal nikdy, do 6m se budil na flašku, pak ze dne na den přestal, ale ve spánku je strašne neklidný, cestuje po celé postýlce, fňuká nebo řve jak tarzan. Někdy stačí obrátit do jiné polohy, někdy pomůže dudlík…když k němu vstávám 5× za noc, je to luxus, ale většinou je to víckrát, kolikrát spí sotva hodinu v kuse. Dnes rajtoval po postýlce po 4 (a to se zatím jen plazí) a při tom spal a řval. Nezabere dát si ho do postele, stejně furt kňourá, vrtí se nebo jak narazí na moje vlasy, hned mi je začne škubat a tak. Zkoušela jsem odvary z meduňky, homeopatika, nechat ho ječet (to nikam nevede, vzbudí se a pak je vzhůru další 2 hodiny), chci zkusit ještě bachovy esence, ale paní co se tím zabývá nás vezme až za 3 týdny. Rekonstruovali nám byt, tak jsme teď u našich, ale během týdne se budeme stěhovat domů, zkusím ho dát ještě do pokojíku, aby tam byl sám. Možná ho nějak rušíme nebo nevím. Už jsem fakt zoufalá, měl to tak někdo, co pomohlo??

Rada neni. Mam syna, cerstve rok, a je to to samé. Občas je noc, kdy vstavam jednou dvakrát, ale třeba dnes sedmkrát. Cestuje po postýlce, hledá dudlík, dneska jsem ho v jednu ráno i prebalovala. Zlepší to podle me jen cas :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
4.10.16 08:46

@mamina89 nejhorší je, že Davča je i přes den dost ukňouraný, vyžaduje neustále pozornost, sám si vyhraje jen chvilku. Jak se začal plazit a už si víceméně doleze, kam chce, trochu se to zlepšilo. Ale stejně je schopný fňukat i hodinu v kuse, než si k němu sednu a třeba mu čtu nebo ukazuju obrázky apod. Kolikrát mi přijde, že je přetahlý, ale spát prostě nebude :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3794
4.10.16 08:48

@Ale85 U nás teda spaní o samotě pomohlo hodně. Už tak od roka vychrupává malý sám v ložnici a my s chlapem vedle v obýváku, ale opravdu spí o dost klidněji. Takže tomu samostatnému spaní bych dala šanci. A pak mě taky napadlo, jestli už na něj nejsou dva spaní přes den už moc? Mám za to, že náš malý je spavec, ale už si sám před pár měsíci upravil (teď je mu 20 měsíců), že spí jen 1× denně tak cca tu hodinku a půl až dvě hodinky. Tak mu možná zkus jedno to spaní odbourat, ať spí líp v noci? :think: Držím palce, ať je líp :hug:

Edit: aha, pardon, koukám, že mu je rok, já četla dva :zed: Tak to jsou ty dva spánky přes den ok. Tak zkus to samostatné spaní, nám to fakt pomohlo :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama