Jak odnaučit dítě v 1,5 roce nočního kojení

82
25.11.15 09:48

Jak odnaučit dítě v roce a půl nočního kojení

Ahoj vsechny maminky odpocinute a unavene ;) Ja patrim do te skupiny maminek unavenych a to tak, ze padam jak se rika lidove na h…u 8o A proto volam o pomooooc :) Uz jsem koukala a studovala spoustu stranek na internetu a hledala reseni na muj problem, ale marne. Tak pisu vam a doufam, ze alespon jedna z vas zazila to same se svou ratolesti a nasla reseni.
Memu synovi je rok a pul. Uz po par mesicich sel k nam do postele a bohuzel tatinek musel z postele ven :? Ale to by nebyl az takovy problem. I kdyz uplne idealni to samozrejme neni. Ale protoze je Samik jeste stale kojeny, neustale vyzaduje prso a to i nekolikrat za noc. Chce se pritulit a usnout v naruci. Ja jsem cela zkroucena a pochopitelne pak mi trva zase usnout a tak je to treba i 6× za noc. Dala jsem dokonce postylku bez bocnice k nasi posteli, ale tam taky nevydrzi spat, jakmile se kolem pulnoci vzbudi, preliza ke mne a tak je zbytecne ho tam vubec davat. To uz bych nespala vubec. Taky jsem cetla a dostala rady od kamaradek co se tyce metody vyplakani, ale bohuzel tuhle metodu praktikovat nechci a tak jsem v pasti. Dokonce i spat chodime spolu, tak nemam skoro zadny cas pro sebe a pak jsem pres den na maleho nekdy nervozni a nemam ani moc sil poslouchat vecer pritele kdyz mi vyklada co bylo v praci :nevim:
Moc dekuji maminky a preji krasne zazitky s vasimi ditky a plllllllno energie ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22552
25.11.15 09:54

Já takhle odnaučovala prostřední taky v roce a půl a to tak, že jsem prostě nedala. Řekla, že mlíčko není, dala dudel, případně nabídla vodu. Ono to bez pláče asi nepůjde. V tomto věku je to zlozvyk a ne potřeba.
První jsem taky omezila noční kojení díky vodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15091
25.11.15 10:03

@omerta neporadím ti se vším, ale co se týče nočního buzení ke kojení, tak dcerka cca do 3 let se budila v noci na mlíko, vodu odmítala. Takže já vstávala k novorozenci a k dvouletému dítěti na noční pití ;)

Co se týče postele/postýlky, tak bych nerezignovala na to, že bych ho dávala do jeho postýlky i když si pak přeleze zpátky. Syna pravidelně uspáváme v jeho posteli (vyjímečně usíná u nás v ložnici), ale ráno se pravidelně budí u nás v ložnici. V noci vstane a přesune se k nám. Někdy to stihne ještě před tím, než jdeme spát. To ho pak přeneseme do jeho postýlky. Takže já bych ho uspala, dala do jeho postýlky a pak v noci dle situace, klidně ještě několikrát přesunula, i když se bude vracet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
25.11.15 10:14

Dekuji za rady maminky ;) No dnes v noci jsem opet parkrat zkusila prso nedat, ale sedne si na postel, zacne plakat a snazi se k nemu jakkoliv dostat. Neda se to vydrzet :zed: Dokonce jsem mu koupila dudlik, ale uz ho nechce. Jeste nez mu byl rok jsem mu ho prestala davat. Ale lahev s vodou vyzkousim a do te postylky se budu snazit ho znova ukladat. Snad to vydrzim. Vzdy me to hodne probralo a pak jsem i 2 hodiny vzhuru a nemuzu usnout. Taky me napadlo si na noc ty prsa necim zavazt :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
25.11.15 10:21

Nech ho vyplakat a za 3 dny máš klid. On nebrečí, že ho něco bolí, on brečí protože si něco vynucuje a to se podle mě vydržet dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15091
25.11.15 10:21

Pak mě ještě napadá, že třeba v pátek a v sobotu může jít spát se synem tatínek (nebo v dny, kdy druhý den neodchází do práce). Prostě maminka spí jinde a tatínek prso dát může, ale bez mléka :mrgreen:, nebo přejít na UM či jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
25.11.15 10:32

Jsem zastance prirozeneho odstaveni. Nicmene, pokud nechces kojit v noci, mela bys byt velmi trpeliva, neutinat to raz na raz. To dite potrebuje mit pocit bezpeci a zatim jediny zpusob, jak si ten pocit navodi, je prisati k prsu. Nejprve vynech jedno kojeni, ale nabidni jinou alternativu-ale nenabizej dudel nebo lahev, to dite chce tebe. Takze misto jedne davky koziho mlika houpej, zpivej, hlaď po vláskach…co je libo. Vyvarovala bych se vetam typu „neni mlicko, neni“,protoze to se podle me dite akorat na-s-ere :lol:. Pak vynech kojeni dve, pak tri. Opravdu je potreba trpelivost a zvysit kontakt s ditetem, a to i pres den. vyplakat fakt nenechavej.

• Nahlásit
  • Citovat
596
25.11.15 10:33

Zkus vydržet.. :))) mě se dcera odstavila ve 2 letech 2 měsících uplně sama.. začla z ničeho nic spat celou noc.. ;) hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
25.11.15 10:35
@xkoup21 píše:
Nech ho vyplakat a za 3 dny máš klid. On nebrečí, že ho něco bolí, on brečí protože si něco vynucuje a to se podle mě vydržet dá.

takze ty reagujes pouze na to, kdyz tve dite place bolesti? to je docela smutne.

• Nahlásit
  • Citovat
82
25.11.15 10:40

Ahoj maminko Brko, ten tvuj prispevek se mi libi nejvic ;), ale prijde mi, ze nebude fungovat :) Nekdy to tak udelam, ze ho vezmu do naruce, sednu si s nim a snazim se ho utisit, ale on chce jen prso a tak place a place. Ale skloubim nejak vsechny prispevky co jste mi napsaly holky. Nakojim a jak usne, dam do postylky a budu davat po kazdem kojeni i kdyz si ke mne pak preleze a pokusim se par tech kojeni vynechat a jen ho utisit. Snad se mi to povede. Vim, a citim, ze to neni o jidle, ale ze chce mou bliskost a usinat u prsa v naruci, jen mi prijde, ze je to cim dal tim casteji. A tatinkovi na noc ho davat nechci, protoze si myslim, ze to psychicky nezvladne a bude na nej v noci neprijemny, protoze nebude moct spat. Proto taky s nama uz v loznici nespi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
25.11.15 10:51

Ahoj, já odnaučovala na dvou letech. A jediné, co zafungovalo, byl tatínek. Už jsem kojit nechtěla, ale vždy tak řinčela, že jsem ji prs nakonec dala. Pak se naštval už i tatínek. Já se odstěhovala do obýváku, a malá proplakala dvě noci. Pak už si nevzpomněla. Podotýkám, že přes den jsem to musela utnout též. Nemohla jsem se s ní tak půl roku koupat, když viděla odhalená prsa, hned si vzpomněla a chtěla. Takže jsem se nahá neukazovala, a byl klid :-) Bez tatínka bychom to však asi nezvládly :-( :-) Dnes ji jsou čtyři, a občas si vzpomene, při mé nepozornosti prs i zmáčkne, ale jakmile zjistí, že tam je jen kapička, odmítne sama :D Hodně zdaru :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6605
25.11.15 11:42

@skretik já kojila malou do 1,5 roku, nešlo ji odnaučit, porstě pořád chtěla.. míko míko :lol: :lol:… když jí bylo 9 měsíců tak jsem otěhotněla. No hrozila jsem se při představě až přijdu z porodnice a budu kojit 2 :mrgreen: :mrgreen: ale malá byla u babičky když sem byla v porodnici, porřvala 2 noci, babičce lezla pod noční košili ze spaní, děda z toho měl děsnou prču :mrgreen: :mrgreen: po dvou prořvaných nocích byl klid a už si nevzpomněla. Takže pomohlo něco podobného jako u @skretik akorát nám místo tatínka pomohla babička. Myslím, že bez breku to nepůjde, vynecháš jedno kojení ale podruhé mu dáš?… podle mě malý z toho nemá rozum a bude vědět, že mlíčko prostě je tak bude brečet ještě víc :nevim: držím ti palce, určitě to zvládnete :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
25.11.15 11:56

Ahoj Skretiku ;) a kdyz ses po dvou nocich vratila zpatky k nim do postele byl uz klid? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
25.11.15 12:53

@omerta ja mam 13 mesicni a na prsu je v noci skoro porad. Budi se nejdyl po hodine celou noc :? Ted je to krize, mam tak bolavy prsa, ze mam co delat, abych to vydrzela. Zkousim davat UM, ale neresi to to, ze chce prso, usina u nej, a na druhou stranu s kojenim prestat jeste nechci.
My jsme uz 3 mesice byly bez nocniho kojeni a tohle casty buzeni v noci prislos prvnim zoubkem. Tak nevim, jestli zas zacne sama vic spat :nevim: Rikam si, ze ji v noci nedam, ale ten plac nevydrzim a nechci ji trapit. S tatinkem bude rvat jeste vic, tak premyslim, jestli ji nenecham v noci s babickou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
25.11.15 14:50
@omerta píše:
Ahoj Skretiku ;) a kdyz ses po dvou nocich vratila zpatky k nim do postele byl uz klid? :D

Ano, už byl klid :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama