NESTLÉ Sinlac speciální kaše - máte zkušenosti ?

1180
2.11.05 08:04

NESTLÉ Sinlac speciální kaše - máte zkušenosti ?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s touto speciální kaší ? Za 2 týdny začínáme s příkrmy - večerní kašička apod. Jelikož máme z preventivních důvodů do 1 roku hypoalergenní a bezlepkovou dietu, pije malá HA mlíčko a kaše bude dostávat „nemléčné“ bezlepkové. Začneme s rýžovými bez mléka, připravené jen s HA mlíčkem. V sortimentu Nestle jsem narazila na kaši Nestle Sinlac, která je určená i pro děti, které trpí alergií na laktózu a připravuje se jen s vodou. Tato alergie nás netrápí (hypoalergenní dieta je jen prevence a laktózu malá snáší zcela bez problémů). Zajímalo by mě, jestli se dá tato kaše připravit i s HA mlékem a použít ji také jako jednu z variant bezlepkové kašičky. Nemáte někdo zkušenost ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
2.11.05 09:20

Ahoj,

my kaši zkusili, aby malá, která také musela mít HA jídelníček celý první rok, měla nějakou změnu.. Jenže ji nepřijala, tak skončila v koši (musí se zpracovat do určité doby po otevření a přestě to nešlo).
Přitom já na tu kaši četla jen samé chvály = jsme asi výjimka, které to nechutnalo :-)

Jinak přeji dobré nervy v dodržení HA stravy. Je to obtížnější hlavně kvůli okolí, které na návštěvách by ti do dítka rvaly nejlépe již řízky a ty mu nesmíš dát žádné čerstvé ovoce, zeleninu, z povařené zeleniny taky jen pár věcí… Ale není to tak strašné, jak si okolí myslí. Šlo to v pohodě. Jen prostě hlídat, co jo, co ne.. a z toho mála co jo, to zkusit obměˇovat, aby to nebyla nuda (hlavně když se blížíte k tomu roku…) dřív je to dítku šumák…

Tak to zvládněte,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
2.11.05 09:27

Ahoj

zrovna ráno jsem volala na Nestle linku a na tu kaši se ptala, protože Adélka by taky měla mít hypoalergenní výživu. Řekli mi, že jestli ještě nedostala žádnou kaši (teprve začínáme) tak vhodná není. Musí mít první rýžovou (Sinlac asi není rýžová). Když tak si tam zavolejt (800 135 135) Ale objevila jsem od Hippu nemléčnou rýžovou vyloženě vhodnou pro děti ohrožené alergiemi, ale ta se zase přestala dočasně dovážet (bude asi za měsíc). Jedině že by ji měli ještě v zásobě v lékárnách.
Více asi neporadím.
Gabka a Adélka (6 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
2.11.05 17:28

kaše Sinlac

Ahoj Paraplíčko, my zkušenost s touto kaší máme dobrou. Dávala jsem ji synovi v 6. měsíci do hypoalergenní BEBY, moc mu chutnala a žádné špatné reakce na ni neměl. Akorát bych řekla, že je až moc sladká. Obsahuje rýžovou mouku a karobovou mouku. Karob je strom roustoucí na Středním Východě. Karobovné lusky jsou po usušení rozemleté na karobový prášek. Ten obsahuje 8% bílkovin, velký podíl přirozeného cukru (asi 46%), vitamíny skupiny B, dále vápník, hořčík, draslík, železo, mangan, chrom a měď. Obsahuje i vlákninu pektin, lignin. (tolik jsem našla na netu). Karob má fakt hodně výraznou sladkou chuť, např. makrobiotici místo čokolády z kakaa, která má moc tuku mlsají čokoládu z karobu. My tuto kaši střídáme s nemléčnou rýžovou kaší také od Nestlé opět rozmíchanou v BEBĚ H.A. Do té není ani přidávaný cukr, mám dojem, že do Sinlacu ano a tato kaše je v normálním mléce fakt hodně sladká. Asi jsem ti moc nepomohla, záleží na chuťových preferencích prcka. Cenově Sinlac (asi 170 Kč za 650 g) a nemléčná rýžová (59,50 Kč za 250 g). Na kaši je sice od ukončeného 4. měsíce, ale kvůli tomu karobu jsem měla obavy dát ji dřív. Je to přece jenom rostlina pro nás neobvyklá.
Dobrou chuť při papání kašiček přeje Alte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
5.11.05 09:26

Ahoj, děkuji za rady. Karob znám ačkoliv takové podrobnosti jsem nevěděla a ráda si je přečetla. Občas si ve zdravé výživě koupím karobovou tyčinku místo čokolády i když čokoládu jinak opravdu můžu. Zkusím Sinlac koupit a uvidím, jak to bude Julinka snášet. Když tak ho dojím já. Teď dojídám rýžovou nemléčnou kaši od Hami, když měla Julka cca 1,5 měsíce dostala neinfekční průjem po léčení Pamyconem a do UM jsme jí 3 dny dávali (na doporučení Dr.) rýžovou nemléčnou kaši připravenou ve vodě. Tehdy jí to moc chutnalo. Jen se mi na té kaši Hami nelíbí, že je taková vločkovitá, Nestlé ji má prý jemnější. Tak proto asi zkusím ji.
Efino, už jsem si vyzkoušela jaké to je, vysvětlovat co znamená hypoalergenní dieta a proč ji musíme dodržovat. Trvalo to celem dlouho, než to (hlavně moje máma) pochopila. Nekojíme (MM s dokrmem UM dostávala malá do 8 týdnů a od té doby jsme jen na UM) a vysvětlit, že kvůli mé senné rýmě malá musí bašti hypoalergenní UM, bylo ze začátku celkem obtížné. Asi budu muset udělat příbuzenstvu psané pokyny, co a jak do 1 roku jíst.

Jinak pokud jde o druh HA mlíčka. 2,5 měsíce malá jedla Nutrilon 1 HA, ale pak ji přestla nějak chutnat, tak jsme přešli na Bebu 1 HA a s tou je spokojená, dokonce se jí zlepšilo kakání - při Nutrilonu trpěla zácpami. Za 2 týdny začneme pomalu přecházet na Bebu 2 HA Bifi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
5.11.05 09:41

Ahoj holky, my kasi Sinlac bastime a prckovi moc chutna. Mame taky hypoalergenni vyzivu, tak ji delam bud z vody nebo z HA mleka. Trochu se to sice prodrazi, protoze se ji tam sype hodne, ale hlavne ze jsme spokojeny :-)). Davam mu ji i do presnidavek nebo ji micham s bananem.
Romca a David, 11 mesicu a kousicek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
5.11.05 13:01

Kase

Ahoj,
jestli nekdo z vas to ma blizko do Polska, tak tam vyjdou kase pro nase drobecky hodne levneji.
Treba ryzove(nestle)ruznymi prichutemi(cistou ryzovou jsem nekupovala byla jeste levnejsi) stoji cca35-40k(250g), mlecne nebo psenicne(bobo vita-nutricia)stoji 40-45k.
Kupovala jsem to v polskem Kauflandu nebo v Auchanu.
Pa Kac+H

ps. vedela jsem, ze karob je zdravy, ale az tak moc. Tak to si zase brzo koupim arasidy v karobu.:-)mnam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2035
2.12.11 17:48

ahojte, tak my začíname 5.mesiac…doktorka nám dovolila na večer kaši nestle sinlac,doteraz pila iba beba ha mliečko…môžete mi niekto poradiť ako ju to mám naučiť papať na večeru? skúšala som jej to urobiť do misky s prevarenou vodou,ale pred spaním je taká unavená,že sa jej to z lyžičky nechcelo papať…alebo to trvá dlhšie,kým si na to zvykne? doteraz vždy dostávala flašku v postielke a pri nej mi zaspinkala…čítala som,že pridávate tú kašu do mliečka, môžete mi poradiť dávkovanie? z toho základného to sama neviem odhadnúť…chcem len aby bolo to mliečko hustejšie,aby mi spinkala dlhšie v noci,lebo sa mi budí každé 2-3 hodiny..ďakujem za akúkoľvek radu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
9.2.12 15:36

Ahoj Jani, prosím, co jsi zjistila o té kaši Sinlac? Máme stejný problém. Večer je Vája tak hotová, že by kaši lžičkou nezvládla… Tak by mě zajímalo, jak na to, kdybys byla tak hodná.

Děkuji.
S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
10.2.12 21:39

ahoj

já nepoužívám kaši Sinlac,ale od Nestlé rýžovou nebo kukuřičkou nemléčnou kaši, kterou zamíchávám do Beby HA.
Teď ji již jí Evička lžičkou. Ze začátku to ale lžičkou nešlo, tak jsem normálě udělala mlíko do flašky a pak to zahustila kaší tak, aby to proteklo dudlíkem a kaši si hezky vypila :palec: (mám flašky avent a kaše proteče tím variabilním dudlíkem, jiným ne)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
10.2.12 22:03

Dano, díky moc, ochutnala jsem Sinlac a je strašně sladkej, až mi to zkroutilo jazyk :), není nedobrý, jen sladký, takže jsme koupili tu krupičku od Nestlé a udělala jsem, jak píšeš. Naštěstí jsem si asi před 3mi měsíci koupila ty variabilní savičky koupila, takže jsi mi potvrdila mou domněnku. Děkuju.

Ještě bych se, s dovolením, chtěla zeptat, co dáváš Evičce za jídlo. Víceméně úspěšně Vája zvládla jablko, hrušku, meruňku (ikdyž trochu hůř) a teď máme mrkev. Vája je kulaťoučká, takže nevím, jestli má krček olezlý z toho, jak jí tam sedí faldíky nebo má reakci, má to jen na krčku a přesně jí to lemuje krček, tak si myslím, že to je z toho, jak je baculatá a ne reakce na zeleninu, tedy doufám.

Ještě jednou moc děkuju. Příště zkusíme kukuřičnou kaši, ale to až dýl. Zatím má Vája ještě Neocate a po prohlídce minimálně do roka mít bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
11.2.12 21:48

Nám Evička nepřibírala, takže jsem musela brzo začít dokrmovat Bebou, raději HA, kvůli alergii (můj brácha je alergickej snad skoro na vše). Jenže ona moc nepřibírala ani po té Bebě, takže od ukončeného 4. měsíce dávám kaši - nemléčnou rýžovou, kukuřičnou, od 6. měsíce nemléčnou ochucenou - švestková, obilná.
Ze zeleniny - mrkev, petržel, brambor, hrášek, kukuřice, špenát, králičí a krůtí maso. Z ovoce banán, meruňku, švestku, jablko, hrušku…
Teď od osmého měsíce začnu dávat mléčné výrobky. Opatrně musím s mrkví, Evička má po ní zácpu.

Většinou si vše vařím a mixuji sama, abych věděla, co tam je (vyjímku tvoří meruňka a švestka, která se teď v zimě nedá koupit)

Jinak v pondělí jdeme k Mudr. a já doufám, že bude mít Evička alespoň 8kg. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
12.2.12 22:23

Děkuju, taky jdeme zítra k mudře, jinak Váju mrkev taky „zabetonuje“, jenže díky podezření na BKM a naším alergiím je právě na Neocatu.

Děkuju za ta tipy, mně doporučil primař teď v zimě skleničky kupovat, protože to je prý hodně kontrolované, což u „bio“ nemusí být až tak moc a vlastní zdroje nemáme.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak ta petržel, přijde mi dost aromatická a mohla by vyvolávat reakci…

Dano, moc se omlouvám, že takhle obtěžuju, ale moc mi to pomáhá, abych nejela úplně „pokus, omyl“. Tu kukuřičnou kaši chci zkusit taky, ale uvidíme, co řekne mudra.

Zatím ahoj,
S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
13.2.12 21:41

já mám naštěstí zeleninu z vlastního zdroje…i to králičí a krůtí maso… Aromatický je celer a ten se prý nemá dávat, ale petržel může. Dodá tomu chuť… Používám i nať petržele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
13.2.12 21:51

Díky, zkusím petržel, fenykl a dýni, ta je taky snad OK. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu