Nejlepší věkový rozdíl sourozenců

120
1.11.05 19:49

Nejlepší věkový rozdíl sourozenců

Ahojte holky,

máme doma 4měsíčního neposedu. Bohužel jsme si dost užili s bříškem, :( Opravdu moc. Vždy jsem chtěla mít 2 děti, ale byl to opravdu záhul. Skoro jsem nespala, neumím si představit, že by u tohoto bylo další dítě.
Jaký je podle vás nejlepší věkový rozdíl sourozenců aby to děti i rodiče přežili v pohodě :D

J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
1.11.05 19:56

Ahoj Jitko,
nejlepsi vekovy rozdil je ten, ktery budes mit doma ty. Opravdu, kazdemu vyhovuje neco jineho a taky kazdy rozdil ma sva plus i minus. Takze drzim palce, at mas druhe tehu pohodovejsi nez to prvni :)
Ja mam holky od sebe 21 mesicu a jsem naramne spokojena, chtela jsem 18-30, takze mi to vyslo a jsem za to rada. To vis, obcas je to zahul, obcas je to parada.
Osobne si myslim, ze mit dve deti blizko je lepsi az odrostou, zase s prvnim ditkem starsim budes mit pohodovejsi miminkovstvi toho mladsiho - ale az bude starsi chodit do skoly a mladsi bude jeste maly, bude to taky narocne. Proste to, co budes mit, se ukaze nakonec nejlepsi.
Lesina s dracaty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
1.11.05 20:01

Ahoj, já si taky myslím, že to záleží od dané situace. Já mám doma 5timěsíčního chlapečka a ráda bych do jeho dvou let až dvou a půl roku měla druhé mimi. Jsme s manželem dost aktivní, hodně jsme předtím cestovali-ne daleko, ale túry na hory, lye apod a myslím, že je mít sice zpočátku záhul, ale obě děti odpiplat v pár letech, abychom se pak celá rodina mohli těmto aktivitám věnovat. Když máš věkový rozdíl větší, tak starší 4leté dítko už by se dejme tomu mohlo učit lyžovat, potápětz v moři a tak a najednou do rodiny další mimi- a zbrzdí to všechny. Ale vím, že to nejde naplánovat, náš Víteček je dost akční už od narození, takže já chci počkat až mu bude rok a uvidím, jak to budem zvládat až začne chodit. A pak se uvidí. Taky si myslím, že si dvě děti blízko sebe líp později pohrají, dřív se vrátíš do práce atd…ale má vše své výhody a nevýhody.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
1.11.05 20:18

Ahoj,

já mám děti od sebe 5 a půl roku a nemůžu si to vynachválit. Dcera už se o sebe postará naprosto sama, tím myslím, že se nají, oblékne, umyje a navíc pochopí, že teď potřebuju přebalit nebo nakrmit Pepu a spolu si budeme číst později. Za těch 15 měsíců, co máme synka, se neprojevil ani stín žárlivosti, a přestože synáček byl zvlášť první půlrok opravdu náročný (no chlap!), ustáli jsme to v pohodě. Malý na dcerku nedá dopustit a ona na něj taky ne. Občas je problém, když jí vleze do věcí a něco jí zničí, ale i to dokáže brát dcera s nadhledem. Taky myslím, že velkou roli hraje to, že starší dítě je holka, přece jen má ty mateřské pudy v sobě, i když je ještě malá. Nejlepší bude, když budeš druhé děťátko mít, až ho budeš chtít.

Zuzana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
1.11.05 20:23

Ahojky,myslim si, ze nejlepsi je rozdil okolo 21mesicu.Znam plno maminek, ktere maji ci cekaji deti s timto rozdilem a nemuzou si to vynachvalit. Kdyz je starsi ditko sikovnejsi, jde to urcite zvladnout. Mladsi se pak rado od sourozence uci a ten vek se casem ztrati. I ja jsem ze sestrou 21mesicu a nase dalsi mimi bych chtela stejne tak. Jen, priroda je mocna carodejka, takze na ni pozor :lol: Drzim palecky, at je dalsi tehu pohodovejsi!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
1.11.05 21:41

Ahoj holky,

nevědomky jste poradily i mně. S manželem jsme začali debatovat o dalším dítěti. Po poradě s doktorem (jsem po císaři) to vypadá na věkový rozdíl +- dva roky. Nejsem nejmladší - 30 :roll: , zaměstnavatel mi rodičák určitě na 4 roky neprodlouží :cry: (musí se počítat s tím, že člověk hned neotěhotní) a všichni okolo (včetně mě a manžela) měli/mají děti se stejným rozestupem a nemůžou si vynachválit (poměrně rychle se rozdíl smazává a děti si vyhrají a zabaví - popř. „přizabijí“). V nejhorším, k čemu jsou zkušené babičky a další příbuzenstvo (ještěže je mám). Takže hurá do plození. :lol:

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
1.11.05 22:52

Ahoj, nejlepsi vekovy rozdil si musis vybrat sama. Ja mam holky od sebe o 6l a je to supr. Starsi s malou segrou vetsinu dne delaji blbyny, strasne rada mi pomaha, v poho chape ze na ni ted nemuzu mit tolik casu, o sebe se temer plne postara atd. atd. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
2.11.05 08:13

ahoj,
ja jsem taky premyslela,kdy druhe dite.nez jsem poprve otehotnela,chtela jsem dve po sobe.ale pak se narodil Ondra,urvanej kluk:-) a hned bylo po nalade,rekla jsem ,ze tak za pet let:-)
pozde lezl,chodil az v 15 mesicich a tak ruzne.
ale jak uz zacal byt samostatnejsi,tak jsem stejne zacala mit choutky na to druhe,samo,ze na holcicku:-)
proste mi pripadl ten cas s nim uz trochu stereotyp a kdybych mela cekat na to,az prestane byt ubrecenej a narocnej,tak by se treba taky nemuselo zadarit a jedinacka jsem nechtela.
ted cekam druhy,meli by byt od sebe zhruba 24 mesicu a bude to znovu kluk:-)
to jsem si zavarila,co?:-))))
ale jsem happy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
2.11.05 08:25

Ahojky,
já zatím ještě čekám :lol: Ale chtěli bychom určitě dvě dětičky. A to aby od sebe byly tak 2 roky. Moje švagrová má holčičku, která by měla jít příští rok do školy a teď mají další přírůstek-opět holčička. Moc se mi nezdá, že by to první dcera zvládala až tak bez problémů… Ale myslím, že to je tím, jak vychováváte první dítě. Neteř je docela takový maminčin závisláček. Každopádně to stejně záleží na vás a na přírodě, jak se rozhodnete. A přesně jak už se to psalo : každý věkový rozdíl má svoje pro i proti. Já jsem s bráchou dva roky od sebe a jsem ráda. Když jsme byli malí, tak jsme si dost vyhráli, takže to bylo fajn :wink:
Klára a Péťa 36tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
2.11.05 09:03

Ahoooj,
taky se přikláním k odstupu + - dva roky. Ovšem jedna věc je si to naplánovat a druhá to, jak to dopadne. Máme to taky tak vymyšlené, ale druhé mimčo si dává na čas, pořád nic :( Chtěla jsem mít i druhé mimčo v létě, nejlépe v červnu (tedy přesně dva roky :wink: ), to už ale asi nevyjde…takže jsem „slevila“ na to, ať je to prostě co nejdřív a ať je mimísek hlavně zdravý. Konec plánování :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.05 10:30

Ahoj holky,
přikláním se k menšímu věkovému rozdílu z vlastní zkušenosti (sourozenci mladčí o 5 a 15 let). My bychom chtěli mít děti tak +- 2 roky od sebe. Jenomže mi v hlavě straší takové ty praktičtější věci:

• jak se to dělá, když je třeba jít s oběma dětmi ven - my bydlíme v bytě, naštěstí v 2. patře, ale bez výtahu, kočárek je v kočárkárně. Jak se vypravují obě děti zároveň?
  • jak k dotorovi jenom s jedním, když mi druhé nemá kdo pohlídat?
  • jak na plavání?
  • nebude chtít to starší taky více pochovat a třeba i nosit, když to uvidí u mladšího?
  • a co nošení staršího dítěte v těhotenství?
    a spousta dalších věcí.

Protože nevím, co zvládne a co potřebuje dítě ve věku 2 let, tak z toho mám tak trochu obavy, ale říkám si, že když to zvládlo tolik jiných lidí a za určitě horších podmínek (třeba bez papírových plenek), tak to přece musím taky nějak zvládnout. Jenom je mi někdy líto, že to všechno rychle uběhne, děti vyrostou a prostě mi to všechno bude asi chybět (i to přebalování, noční vstávání).

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
2.11.05 10:43

Ahoj Míšo,

neboooj nic - všechno se dá zvládnout. :-) Tvoje obavy mě pobavily, měla jsem stejné, a to mám děti od sebe jen 13 měsíců…

• vycházky - nejdřív oblíkám toho, kdo mám pocit, že je víc v pohodě a pak vydrží déle i oblečenej (někdy je to Val, někdy Vojta, podle toho jak je kdo zrovna unavenej). Val dám do sedajdy, tašku přes rameno, Vojtu na ruku, sedajdu do ruky a šlapeme patro dolů, tam je buď naházím do kočáru - máme dvojkočár - nebo do auta. Docela pohoda a vytrénuješ si svaly. :-)
  • kontroly u doktora - chodím vždycky se oběma - sestřička si hraje s Vojtou a já s dr. se věnuju Valušce. Dosud šlo jenom o preventivní kontroly, musela bych to asi řešit jinak, kdyby byl jeden z nich nemocný (nebrala bych mimi mezi nemocné děti), ale to se nám zatím vyhnulo.
  • plaveme každý čtvrtek od 11 s Vojtou, Val je u babičky v práci, ale mohla by být i ve vajíčku u bazénu (taky jednou byla), vždycky se najde nějaká teta co jí pohoupe…
  • starší bude chtít víc pozornosti, ale určitě ho nějak zaměstnáš a vymyslíš to tak, abyste žárlivosti předcházeli… Mně říkali, že když jsou tak blízko u sebe, tak nežárlí, no nevím, většinou to je pravda, ale třeba když je Vojta unavenej a já krmím Valušku a nemůžu se m v tu chvíli věnovat, tak jde a spadne, dělá že si natloukl (ačkoli je úplně v pohodě) a jde se přitulit. I to se dá většinou zvládnout, umím skákat s oběma i na míči. :-)

A přesně jak píšeš, zvládne se to. Prostě proto, že musí! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
2221
2.11.05 11:40

Ahoj

Já jsem si také v těhoteství užila, celé těhotenství jsem zvracela a taky jsem byla nepoužitelná, takže jsem si říkala, že kdybych měla nějaké malého cvrčka už doma, jak bych to asi zvládla. Musel mi hodně pomáhat manžel a za to jsem mu moc vděčná. Ale přes to všechno chci další mimi tak za 3, 4 roky, chtěla bych, aby si dětičky mohly spolu hrát a rozumět si.

Oluška a Martínek skoro 5 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
2.11.05 13:49

Ahoj holky

jak už psala Missorka, zvládnou se dá i děti s nízkým věkovým rozdílem.
Já sama mám tři dítka - rozdíl mezi nimi 15 a 14 měsíců - nejstaršímu cca 3 roky, nejmladšímu 6 měsíců. Jde to všechno - ale asi taky tím, že dítka jsou pohodová a „moc“ nezlobí.

Takže kdo se na to cítí - ať jde do toho-, kdo ne, ať si počká…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
2.11.05 17:06

Ahoj, jen ještě dodám poznatek-my tady řešíme, jak se dají zvládnout dvě dítka po sobě. Ale když si vzpomenu na základní školu, tak cca 25 mých spolužáků z 30 mělo sourozence o rok či dva mladšího či staršího, jen pár nás tam bylo s větším věkovým rozdílem. V 70. letech na dvě děti po sobě byly nějaké výhody, takže většina rodin to takhle měla a zvládli to, navíc mateřská tuším byla kratší, šup s dětma do jeslí a žádné cavyky…No teda šup do jeslí se mi moc nelíbí:-) já tedy si chci MD užít, ale chci tím říct, že to zvládlo už hodně lidí:-)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama