Neštovice - není to příliš rychlé?

737
17.3.16 17:11

Neštovice - není to příliš rychlé?

Myslíte že to bude ještě pokračovat?
V pátek jsem na holce objevila první pupínky - typické neštovice podle netu, dr. ji ani nechtěl vidět jen zjistil po telefonu příznaky atd. No a pátek, sobota, neděle se pupínkovala. Možná 100pupínků, měla horečky, drbala se a vůbec byla pod obraz :lol:. Pondělí jako když utne. Od pondělka do dneška žádné nové pupínky, žádné horečky, žádné svědění. Na všech se jí udělal stroupek. Dr. říkal že to bude trvat 2-3týdny a mě s žádnými zkušenostmi to připadá že se blíží konec…nebo to ještě přijde? Moje matka a ženský v práci, všichni jsou starší a řeknou mi jen, že si průběh už nepamatují a já to nemám s kým „konzultovat“ :lol:
Díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1872
17.3.16 17:20

To je vse ;) Zrovna to prozivame, jedna dcera konci, druha zacina… 2 tydny je infekcni, 3. tyden je lepsi, aby se vyvarovala kolektivu, ma oslabenou imunitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456

Ty dva týdny - ještě než se všechny stroupky odhojí, bude pak trochu unavenější, možná snížená imunita.
Ale to nejhorší máte za sebou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats

U neštovic se puchýřky vysévají tak 5 dní. Pak už jen zasychají a odpadávají. Další příznaky jako teplota atd. jsou také jen v té první fázi. Takže mi to u Vás připadá jako úplně normální průběh.
Nové puchýřky už nečekej. Přesto bude ještě týden až dva trvat, než všechny stroupky odpadnou. Nic jiného už se dít nebude.
Ale pozor - vyhýbejte se kolektivu atd. Infekční už sice po zaschnuní puchýřků nejste, ale neštovice hodně snižují imunitu.
Doufám, že jsem to napsala srozumitelně.

Příspěvek upraven 17.03.16 v 17:22

• Nahlásit
  • Citovat
9853
17.3.16 17:21

Syn měl prvního března první pupínky, dnes na něm už nevidíš nic. Neměl tedy ani horečky, co neštovice běžně provází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
17.3.16 17:40

@Reniii buď ráda, že je to takhle v klidu.. můj se taky opupínkoval během 2 dnů a konec.. jak vše zaschne, je hotovo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
17.3.16 18:02

A co bys chtěla, bud´ráda, že to proběhlo v klidu…náš mladší (5)je prodělal nedávno a taky prošli v pohodě…vrátil se do školky po 3 týdnech…byl tam 3 dny a ted´marodí s anginou, kterou chytnul od staršího bráchy :-P a starší brácha, kterýmu je už 12 a ty neštovice by potřeboval chytit je od mladšího nechytne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
17.3.16 20:17

Děkuji všem :mavam:…tak to jsem ráda že už žádné nové pupínky nebudou, ty tři dny mě a holce úplně stačily :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama