Reklama

Neštovice u staršího dítěte, já těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 12:16
Neštovice u staršího dítěte, já těhotná

Pěkný den. Prosím, byl tu někdo v prvním trimestru a pečoval o dítě s neštovicemi a byl pak nějaký problém? Byla jsem si u gynekologa vyzvednout žádanku na genetiku a jen tak se zmínila, že starší dítě má od včera pupínky. No poslal mě na krev na protilátky, i když jsem neštovice někdy kolem 13 věku prodělala. V případě, že by protilátky byly slabé, museli by mi dát snad nějakou injekci. Docela mě tím vyděsil, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti.

Anonym - ještě okolí o těhotenství neví, tak kdyby to nějak nedopadlo…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Modesta
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 06.01.17 12:40

No dostat neštovice v těhotenství je hodně velký problém. Snad to nechytíš od dítěte. Potkala jsem se (v asi 8. týdnu) v posilovně s maminou, jejíž dvojčata měla neštovice, a fakt jsem se hodně bála. Naštěstí ta mamina byla soudná a cvičit šla poprvé až po 14 dnech od vyléčení.

Když jsem se pak dívala na web, co se může stát, tak nic pěkného. V podstatě se všude psalo, že je lepší potrat, protože dítě bude pravděpodobně hodně postižené.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 12:47
@Modesta píše:
No dostat neštovice v těhotenství je hodně velký problém. Snad to nechytíš od dítěte. Potkala jsem se (v asi 8. týdnu) v posilovně s maminou, jejíž dvojčata měla neštovice, a fakt jsem se hodně bála. Naštěstí ta mamina byla soudná a cvičit šla poprvé až po 14 dnech od vyléčení.Když jsem se pak dívala na web, co se může stát, tak nic pěkného. V podstatě se všude psalo, že je lepší potrat, protože dítě bude pravděpodobně hodně postižené.

Ano, to je mi jasné, že v těhotenství jsou neštovice problém. Nicméně mě zajímá, jestli je tu někdo, kdo to měl v pohodě a od dítěte nic nechytil a ani na plodu se to nepodepsalo. Jak jsem psala, neštovice jsem jako dítě měla.

markytka3
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 06.01.17 12:51

Kdyz jsem byla v 10tt s malou, syn mel nestovice, ja je prodelala v 7 letech, nikde jsem u doktora nebyla, opravdu zalezi, jak silne mas protilatky. neda se to pausalizovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 12:55

Moje dítě mělo neštovice a já sem je jako malá měla taky. A ejhle chytla jsem je na podruhé od něj v 31 letech, když se mu už hojili. Naštěstí těhotná sem nebyla. Ale musela jsem na infekční, je to horší průběh u dospělých, než když je člověk dítě.
Anonym M.

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 12:56

Neměla bys je dostat pokud už si je měla v dětství…

tronelka
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 06.01.17 12:57
@Modesta píše:
No dostat neštovice v těhotenství je hodně velký problém. Snad to nechytíš od dítěte. Potkala jsem se (v asi 8. týdnu) v posilovně s maminou, jejíž dvojčata měla neštovice, a fakt jsem se hodně bála. Naštěstí ta mamina byla soudná a cvičit šla poprvé až po 14 dnech od vyléčení.Když jsem se pak dívala na web, co se může stát, tak nic pěkného. V podstatě se všude psalo, že je lepší potrat, protože dítě bude pravděpodobně hodně postižené.

Hele nestras. Nestovice jsou rizikove pro tehotnou pouze v pripade, ze je neprodelala, nebo pokud by nemela protilatky. Pak existuje riziko vyvojovych vad v 1.trimestru, nebo riziko prenosu na novorozene, pokud by je tehotna chytla tesne pred porodem a nestihla si jeste vytvorit vlastni protilatky. Nestovice u tehotne, co je prodelala a u te, co je chytne ve 2.trimdestru byvaji bez rizika. Zakladatelko, pokud ti zjisti, ze nemas protilatky, dostamnes jednu davku ockovani proti nestovicim, coz se u tehotnych bez protilatek, ktere byly vystaveny nakaze, podava jako lecba. Hlavne nesil :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 13:05
@tronelka píše:
Hele nestras. Nestovice jsou rizikove pro tehotnou pouze v pripade, ze je neprodelala, nebo pokud by nemela protilatky. Pak existuje riziko vyvojovych vad v 1.trimestru, nebo riziko prenosu na novorozene, pokud by je tehotna chytla tesne pred porodem a nestihla si jeste vytvorit vlastni protilatky. Nestovice u tehotne, co je prodelala a u te, co je chytne ve 2.trimdestru byvaji bez rizika. Zakladatelko, pokud ti zjisti, ze nemas protilatky, dostamnes jednu davku ockovani proti nestovicim, coz se u tehotnych bez protilatek, ktere byly vystaveny nakaze, podava jako lecba. Hlavne nesil :kytka:

Díky. Já si taky myslím že by to mělo být v pohodě, ale ta obava tam je. Jsem 11.tyden :nevim:

IvaB
Kelišová 6041 příspěvků 16 inzerátů 06.01.17 13:14

Při mém posledním těhotenství asi v 7. měsíci chytla neštovice nejdřív čtyřletá ve školce a od ní i dvanáctiletý, který je ještě neměl. Takže jsem skoro měsíc v kuse obskakovala opupínkované marody. Na gynekologii jsem letěla hned, jak vyskákaly u dcery, doktor se jen zeptal, jestli jsem je měla (měla, našla jsem to zapsané i ve svém zdravotním a očkovacím průkazu), takže nad tím mávnul rukou a ani nezkoumal žádné protilátky. Syn se narodil zdravý, 4 dny po termínu.
Takže jestli jsi je měla, byla bych v klidu. Nicméně ten test na protilátky Ti pro klid duše udělat může.

tronelka
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 06.01.17 13:57
@Anonymní píše:
Díky. Já si taky myslím že by to mělo být v pohodě, ale ta obava tam je. Jsem 11.tyden :nevim:

Ja to chapu, resila jsem v tehotenstvi to same, ale na rozdil od tebe jsem nestovice jako mala nemela. Taky jsem byla v kontaktu, ale nastesti je nechytla. V lete jsem se radeji nechala naockovat z duvodu klidu v dobe dalsiho pripadneho tehotenstvi. Tenkrat mi ale bylo receno, ze ti co nestovice prodelali maji vetsinou protilatky dozivotne, nebyva obvykle, ze by vymizely.

Miška TP
Závislačka 2805 příspěvků 27.02.17 17:43

Ahoj holky, prosím o radu, už zešílím asi :)
Jsem dnes 9+2tt těhotná a u syna ve školce přímo ve třídě se vyskytly neštovice dnešním dnem…a já jako malá neštovice neměla a hrozně se bojím, abych je nechytla kdyby syn náhodou ano. I na gyndě mi dnes řekl, že mám raději syna nechat doma, což samozřejmě nechám tak 14dní pro svůj klid a že by bylo riziko :-(
Zítra jdu na krev na protilátky, tak se modlím, aby aspoň ty byly silné, nebo pokud je nebudu mít, co pak???Zatím prý nic nemůžou dělat, pokud nejsme nakaženi???

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 13:01
Neštovice..

Ahojky, jsem ve 22 TT. a příští týden máme jet na chalupu, kde bude děda který byl v kontaktu s dítětem s neštovicemi. Pamatuji si že u prvního syna mi lékař řekl že přijít do kontaktu s neštovicemi je velký problém. Děda byl s tím klukem v kontaktu teď v neděli. Inkubační doba je 3 týdny. Takže předpokládám že je lepší chalupu zrušit? Díky :hug:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1633 příspěvků 04.05.18 13:06
@Anonymní píše:
Ahojky, jsem ve 22 TT. a příští týden máme jet na chalupu, kde bude děda který byl v kontaktu s dítětem s neštovicemi. Pamatuji si že u prvního syna mi lékař řekl že přijít do kontaktu s neštovicemi je velký problém. Děda byl s tím klukem v kontaktu teď v neděli. Inkubační doba je 3 týdny. Takže předpokládám že je lepší chalupu zrušit? Díky :hug:

Děda měl neštovice? Ty jsi měla neštovice?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 13:08
@sladke-mameni píše:
Děda měl neštovice? Ty jsi měla neštovice?

Děda ano, já také ale slabší. Asi 3 pupínky.

mroe
Extra třída :D 14218 příspěvků 04.05.18 13:09
@Anonymní píše:
Ahojky, jsem ve 22 TT. a příští týden máme jet na chalupu, kde bude děda který byl v kontaktu s dítětem s neštovicemi. Pamatuji si že u prvního syna mi lékař řekl že přijít do kontaktu s neštovicemi je velký problém. Děda byl s tím klukem v kontaktu teď v neděli. Inkubační doba je 3 týdny. Takže předpokládám že je lepší chalupu zrušit? Díky :hug:

Problém by to mohl byt jen v pripade, ze jsi je nemela a ze by je chytil deda. Pravdepodobnost podle me zcela minimalni.
Sama jsem je v detstvi prodělala, starsi ochorelo, kdyz jsem byla v osmem mesici. Evidentne mam dostatečnou imunitu, nic jsem nechytla, mladsi dite je zdrave.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama