Neštovice v čekárně u pediatra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
edding400
Kecalka 231 příspěvků 2 inzeráty 01.04.19 12:22
Neštovice v čekárně u pediatra

Ahoj, snad mi někdo poradí, nebo se ocitl ve stejné situaci. Byli jsme se starším synem na kontrole. V čekárně narváno, z toho jedno dítě s neštovicema, dokonce se tam pozvracelo. Starší syn neštovice prodělal, já snad taky. Jde o to, zda je nějak nemůžu přenést na mladšího ročního syna, který teda naštěstí!! s náma nebyl. Možná už takovou situaci některá z Vás řešila. Mám strach, přece jen vev 12 měsících mi to přijde ještě brzy. Díky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
kavulenka
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 01.04.19 12:28

@edding400 pokud tam s vama nebyl nebala bych se… myslím že vy to nemáte jak přenést teda. a 2 dodatky 1)dcera měla v 6m a naprosto vpohode… 2)jako já bych řekla sestricce že snad takto infekční děti nemají v plné čekárně co dělat… nechapu to… přeci jde třeba předem zavolat, domluvit se… já jsem volala že máme podezření na neštovice, kdy mohu prijit

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 01.04.19 12:31

Máme naštěstí dvě čekárny. Do jedné chodí infekční. Myslím, že takhle, jak popisuješ, se ti to domů nepřenese

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 01.04.19 12:32

Přenos je velmi nepravděpodobný, skoro vyloučený - šíří se to kapénkami, ale ty jaksi rychle zasychají. Ani u tebe, ani u tvého staršího syna nenajde živnou půdu, takže se nepomnoží nové, které by mohli nakazit mimino a ty původní, co se třeba zachytili na tvé či synově kůži chcípli dřív, než jste vyšli z ordinace.

A zejména pokud jste si po příchodu domů umyli ruce, tak prakticky není cesta, jak nejmladšího nakazit.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30503 příspěvků 01.04.19 12:38

sestřičku i matku bych předně zdupala na tři doby..s neštovicemi se v čekárně nečeká..!!!
jinak myslím že možnost moc není..
i kdyby ano, v roce už to není tak hrozné, ale byla by pak možnost že to chytí i dvakrát, protože takto brzo to může mít opravu i tak malý průběh že se nevytvoří dost protilátek a nemoc se později opakuje..
ale moc bych se nestrachovala.., spíš bych sondovala jak to má dr s infekčními nemoci jestli to je u ní běžné tento postup :roll:

anupati
Kelišová 6790 příspěvků 01.04.19 12:49
@smurfka píše:
sestřičku i matku bych předně zdupala na tři doby..s neštovicemi se v čekárně nečeká..!!!
jinak myslím že možnost moc není..
i kdyby ano, v roce už to není tak hrozné, ale byla by pak možnost že to chytí i dvakrát, protože takto brzo to může mít opravu i tak malý průběh že se nevytvoří dost protilátek a nemoc se později opakuje..
ale moc bych se nestrachovala.., spíš bych sondovala jak to má dr s infekčními nemoci jestli to je u ní běžné tento postup :roll:

A ta matka za to může jak? Já se třeba k lékaři musím objednávat a vždy řeknu důvod. On mě objedná na určitý čas a není můj problém, kdo je zrovna v čekárně i když jdu v podstatě hned dle času. (ano, může mi být lidský hloupé, že sedí v čekárně zrovna mamina s miminem) Konkrétně neštovice jsem rovnou hlásila, že to jsou určitě ony. Teď měl zástup, volala jsem tam, že má dcera již 3 dny od 39 do 40,5, že chci přijít, kdy mám přijít, řekla kdykoli dopoledne a čekala jsem s holkou v tomhle stavu víc jak hodinu v plné čekárně. Naopak jsem byla nakrklá, že v takovém stavu dítete tam takhle dlouho čekám. Holka ležela na mě, chvílema brečela…všechny ostatní děcka lítaly, hrály si a občas zakašlaly…sestra nás moc dobře viděla. Udělat mi tam ještě nějaká matka výstup, tak chytnu regulérní hysterák, páč jsme k němu měla blízko…

smurfka
Vesmírná mluvilka 30503 příspěvků 01.04.19 12:52

@anupati tak snad matka pozná že má děcko neštovice. s tímto volám a objednávám se a klepu hned jak dorazím. U nás teda tyto případy cedí v předčekárně a sestra je bere jiným vchodem..ale jako matka s dítětem s neštovicemi bych prostě v čekárně neseděla..přijdu, zaklepu, a když mě nevezme hned, řeknu že čekám mimo čekárnu plnou dětí..

smurfka
Vesmírná mluvilka 30503 příspěvků 01.04.19 12:54

@anupati tak pokud má děcko teploty a není jasné že to je to infekční na první dobrou tak to je jiná../ ano múže to být šestá nemoc, což je taky infekční, ale pokud má zatím teplotu a ne vyrážky tak to ta matka nemůže vědět a tomu rozumím..

edding400
Kecalka 231 příspěvků 2 inzeráty 01.04.19 12:55

holky, děkuji za uklidnění, ruce jsme si samozřejmě hned umyli, oblečení letělo do pračky. Tak budu doufat, že se nic nestane…Ještě k té bezohlednosti, neštovice jsme tam už nedávno zažili, v čekárně seděla jen maminka, tatínek byl s dítětem v autě, takže to jde řešit. Tady seděli v čekárně celá rodina - máma, táta a kluk, mimochodem kluk tam stihl ocumlat dost erárních hraček. Sestra je podle mého taky mohla vzít přednostně, v zájmu všech, zvlášť když se tam ten kluk ještě pozvracel doprostřed čekárny a nebylo to jak uklidit.
Zmínila jsem to u doktorky a ta mi „vysvětlila“ že „neví proč, ale ty izolační místnosti už nejsou povinné“…takže asi tak.
Přišlo mi to sobecké ze strany té matky, že ani nikomu nic neřekla a byl tam i novorozenec, tak i ze strany sestry, že to nijak neřešila.

edding400
Kecalka 231 příspěvků 2 inzeráty 01.04.19 12:56

@smurfka že má to dítě neštoovice jsem poznala i já v čekárně.

anupati
Kelišová 6790 příspěvků 01.04.19 12:57
@smurfka píše:
@anupati tak snad matka pozná že má děcko neštovice. s tímto volám a objednávám se a klepu hned jak dorazím. U nás teda tyto případy cedí v předčekárně a sestra je bere jiným vchodem..ale jako matka s dítětem s neštovicemi bych prostě v čekárně neseděla..přijdu, zaklepu, a když mě nevezme hned, řeknu že čekám mimo čekárnu plnou dětí..

U nás není stavební oddělení, venku fakt čekat nebudu a jak jsem psala, neštovice jsem hlásila už při objednávání. Takže pokud mi doktor řekne přijďte tehdy a tehdy, tak přijdu a neřeším, kdo je v čekárně. je to záležitost doktora, koho kam objedná.
Jediné, co můžu řešit, jestli budu chodit k doktorovi, který nemá dvě čekárny. Infekční a běžnou. Pokud to akceptuju, tak mi uniká logika došlapovat si na matku…

edding400
Kecalka 231 příspěvků 2 inzeráty 01.04.19 12:58
@smurfka píše:
@anupati tak snad matka pozná že má děcko neštovice. s tímto volám a objednávám se a klepu hned jak dorazím. U nás teda tyto případy cedí v předčekárně a sestra je bere jiným vchodem..ale jako matka s dítětem s neštovicemi bych prostě v čekárně neseděla..přijdu, zaklepu, a když mě nevezme hned, řeknu že čekám mimo čekárnu plnou dětí..

tady mohl otec klidně s klukem zůstat venku nebo v autě. jako jasně jim už o nic nejde, ale přišlo mi to od nich strašně sobecké.

edding400
Kecalka 231 příspěvků 2 inzeráty 01.04.19 12:59
@anupati píše:
U nás není stavební oddělení, venku fakt čekat nebudu a jak jsem psala, neštovice jsem hlásila už při objednávání. Takže pokud mi doktor řekne přijďte tehdy a tehdy, tak přijdu a neřeším, kdo je v čekárně. je to záležitost doktora, koho kam objedná.
Jediné, co můžu řešit, jestli budu chodit k doktorovi, který nemá dvě čekárny. Infekční a běžnou. Pokud to akceptuju, tak mi uniká logika došlapovat si na matku…

hmmm a ostatní v čekárně bys upozornila, co jim hrozí?

Příspěvek upraven 01.04.19 v 13:00

anupati
Kelišová 6790 příspěvků 01.04.19 12:59

Jo a obecně je tohle důvod, proč nechodím k doktorovi při banálních kašlech apod. Páč si nemímím domů dotáhnout daleko horšího bacila :kytka:

edding400
Kecalka 231 příspěvků 2 inzeráty 01.04.19 13:01
@anupati píše:
Jo a obecně je tohle důvod, proč nechodím k doktorovi při banálních kašlech apod. Páč si nemímím domů dotáhnout daleko horšího bacila :kytka:

bezva, a co měla dělat ta matka s novorozencem, který tam už čekal na prevenci, protože dneska ordinačky pro nemocné přetáhli až do ordinaček pro objednané? tu bys tam nechala v klidu posedět s miminkem ani bys ji neupozornila?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama