Neúspěšné vyvolávání porodu - císař?

77
22.7.21 22:12

Neúspěšné vyvolávání porodu - císař?

Dobrý den, má prosím někdo zkušenost s neúspěšným vyvoláváním porodu? Že tablety na vyvolání prostě nezabírají? Co se děje pak, když tělo na to nereaguje? Přistupuje se k císařskému řezu? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
570
22.7.21 22:18

Kamarádka to tak měla. Několik tablet nezabralo nebo jen velmi slabě. Měla bolesti ale porod nic. Skončilo to císařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 22:20

@Mischae ahojky tak jsem to měla já daly mi tabletu ta nezabrala večer mi daly znovu tabletu a točili mi monitor a ztrácely se ozvy miminka pak mě vyšetřily a ihned přiběhla doktorka že jedeme na sál tam mi píchly vodu a rozjely se kontrakce a kvůli tabletam mě vzaly na akutního císaře :zed: miminko bylo přidušené museli mu pomáhat naštěstí je v pořádku a už nám jsou 4 měsíce :* už bych nikdy na vyvolání porodu nešla přeji ať to máš brzy na sebou :kytka: hlavně rychlý porod a brzké uzdravení

• Citovat
  • Nahlásit
352
22.7.21 22:21

Zkouší se vyvolat do 41+6, pak císař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
22.7.21 22:22

První jsem měla vyvolávaný ve 41+6tt. Několik tablet nezabralo a bylo mi řečeno, že ráno teda na císaře. Tak jsem si s dcerou v břiše v noci promluvila a kolem páté ráno se mi rozjel porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
22.7.21 22:37

@Eva.asdfghjkl
Já jsem začátek 39tt a ze zdr. důvodů musí malého vyndat dřív, už se mu u mě nedaří. Předpokládám tedy, že když to na mě nezabere, půjdu i tak na císaře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12730
22.7.21 23:23

@Mischae
je to individuální - podle nálezu na čípku. Když je čípek nezralý, začíná se s tzv. preindukcí (to jsou většinou prostinové tablety - měly by způsobit dozrání děložního čípku). Teprve pak se porod indukuje - podávají se infúze s oxytocinem.
Preindukce může trvat až tři dny - po každém podání tablety se natáčí ozvy plodu.
Ale je to strašně individuální, může se stát, že porodíš hned po první tabletě, ale i se může stát, že po třech dnech preindukce a následných infuzích tělo nezareaguje. I to se může stát.
Já bych se toho zase až tolik nebála, ale povést se to samozřejmě zindukovat nemusí, načeš pak následuje ta sekce, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12730
22.7.21 23:24

Jinak k té sekci se přistupuje kdykoli v průběhu preindukce nebo indukce, když se cokoli začne dít špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
22.7.21 23:36

Ahoj mě porod vyvolávali v 37+4,v pátek mi zavedli balónky, v sobotu jsem pila nějakou vodičku, v neděli zaváděli tablety ale krom menstruačních bolesti a odchodu hlenove zatky nic, takže v pondělí císařský řez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12730
22.7.21 23:44

@Lucie1906 Ono strašně záleží na tom, jak na to tělo zareaguje. Do mě to prali pod tlakem, vedle mě se rodilo o sto šest - vždycky jedna tableta a za chvíli se jelo na sál. Já bohužel dvakrát sekce po třídenní indukci. Ale většina na to reaguje dobře si myslím. Aspoň co jsem slyšela a i na vlastní oči viděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
23.7.21 07:59

@eva valoi Jako já se ani nedivím že se to nepodařilo, v tom týdnu jsem absolutně nebyla připravena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18075
23.7.21 10:12

Moje zkušenost stara cca 16hodin. 21.7 balonek pres noc a nic, 22.7 rano první tableta, pak druhá, pak klystyr, pak pichnuti vody, pak čípky, pak oxytocin.. po tomhle všem což trvalo zhruba 24hodin, jsem byla otevřena jen na 5cm. Pak se zhoršil můj zdravotní stav a jelo se na sál. Porod císařem v 40+5, k vyvolání se přistoupilo kvůli většímu odhadu mimča a ja mela gd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
23.7.21 10:23

Já měla vyvolávaný porod 40+3. První tableta ve 13 hod., trochu mě pobolívalo břicho, druhá ve 21 a to jelo hned,. malá 0:01 na světě :D Holčině z pokoje se rozjel porod hned po té první tabletě a porodila v 11 večer. Ať je to u Tebe taky rychlé :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12730
23.7.21 10:43

@lachtanice86 @Dadda8 Dvě naprosto odlišné zkušenosti, takže se předvídat nedá vůbec nic.
Zakladatelce přeji, ať se to podaří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat