Nevhodné chování ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 18:54
Nevhodné chovani ve skolce

Zdravím damy, dnes anonym, předpokládám, ze se zde pohybují i další maminky z našeho mesta a nechci, aby poznaly muj nick. Resim ted dost nepříjemný problém s mym 5 letym synem. Od listopadu bojujeme u syna s nevhodným chováním ve školce. Zacalo to na kroužku, kde ho lektorka chtela vyloučit za vyrusovani a pokrikovani. To jsme si se synem vyjasnili, tvrdil, ze spoluzak ho pořád otravuje. Na ukázkové hodině jsem zjistila, ze rikal pravdu, onen kluk syna neustále pozduchoval, stipal do zadku apod. matka chlapce to neresila. A tak jsme vpluli do dalšího pololeti. Syn zacal mluvit sproste, doma teda jen za rohem, když si myslel, ze to neslysim. Opet jsme vysvětlovali a on zase na to, ze ten chlapec + další ho to uci. Dnes to vygradovalo, učitelka mi predala listek se slovy, co syn použil. Oba kluci to svádí na syna, muj zase na ne. Učitelka říkala, ze se mezi sebou hecuji. Upřímně přiznám, ze manžel doma sproste obcas mluví, ale syn chodí domu se slovy, které u nas určitě neslysel, tudíž předpokládám, že muj syn není jediný, kdo to nosí do skolky. Ale ted mi pripada, ze jsou všichni proti nam, resp. chlapci to svádí na meho syna, ten byl take slysen a ostatní se na nas dívají zkrz prsty. Ted nevim co dal, doma jsem synovi udelila lekci, taky dostal na zadek a ma zakázánou televizi. Později za mnou prisel, lituje toho, ale pořád opakuje, ze kluci taky mluví sproste. Vlastně tady asi moc není co radit, jen me to vsechno hrozně mrzi, syn byl do 5 let opravdu moc hodny, sikovny, dalo se s nim pracovat. Ted vypadame přede vsema, ze jsme sprosti jak dlaždici a syn ma špatný vliv na ostatní. Mate někdo podobné zkušenosti? Nějaké napady jak to resit? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 7173 příspěvků 10.04.19 19:08

Tak předpokládám, že ostatní chlapci také byli doma potrestáni, což bych také řekla synovi.
Faktem je, že i když se to nenaučil doma, tak to ve školce použil, takže ti to bylo oznámeno.
Tys to nějak vyřešila, asi bych si s ním ještě promluvila v okamžiku, kdy přijde s tím, že sotatní to dělají taky.
Zajímalo by mě, co čeká od toho, že ti to takhle říká.
Jde o to, jak mu argumentovat, aby to nedělal.
Jestli si myslí, že to není tak špatné, když to dělají i ostatní, nebo si myslí, že byl potrestán jen on… :nevim:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19695 příspěvků 10.04.19 19:10

Syn se musí naučit, že bude vždy jen on sám zodpovědný za své chování bez ohledu na to, co dělají a říkají ostatní. Že by z toho někdo usuzoval, že vy jste sprostí doma, to se bát nemusíš, ale manžela si usměrnit můžeš. Ono je těžké svádět sprostá slova na spolužáka, když je používá doma tatínek.

Verun83
Echt Kelišová 9410 příspěvků 10.04.19 19:12

No, tak to nema opakovat porad dokola, kdyz mu to vysvetlis.
Proste bych mu rekla, ze sproste se nemluvi a jen hlupak to opakuje po ostatnich.
Dal bych drzela zakaz tv.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26256 příspěvků 10.04.19 19:17

V pěti letech by měl vědět, že takhle rozhodně mluvit nesmí a je fakt jedno, jestli tak mluví někdo okolo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 19:20

@Sany80s nejhorší je, ze on vi, ze se to nesmí, když jsme u tchanu a tchan něco řekne, tak syn okamžitě hlasi, ze deda mluví sproste a ze to se prece nesmi. Na argument, ze kluci taky mluví sproste, mu říkám, ze prece vi, ze to je skarede a on pořád opakuje, ze kdyz oni mluví sproste, tak on taky a pak se tomu všichni smejou. Jeden z chlapcu doma určitě kázání dostal, jelikoz jsme to resily i s jeho mamkou a ta si stěžovala, ze doma to taky řeší. Ta druhá me uz nezdravi a předpokládám, ze kdyz neřeší, ze její syn ublizuje druhym primo pred ni, tak ani mluvu resit nebude. Nějak nevim, co víc udelat, cítím selhání a zlost na syna. Ještě to budu zítra resit primo s učitelkou syna, ale separovat ty kluky od sebe nepujde ( jsou kamarádi a travi cas nejvíc spolu) a zakazovat mu s nimi kamarádit mi přijde taky mimo.

Verun83
Echt Kelišová 9410 příspěvků 10.04.19 19:25
@Anonymní píše:
@Sany80s nejhorší je, ze on vi, ze se to nesmí, když jsme u tchanu a tchan něco řekne, tak syn okamžitě hlasi, ze deda mluví sproste a ze to se prece nesmi. Na argument, ze kluci taky mluví sproste, mu říkám, ze prece vi, ze to je skarede a on pořád opakuje, ze kdyz oni mluví sproste, tak on taky a pak se tomu všichni smejou. Jeden z chlapcu doma určitě kázání dostal, jelikoz jsme to resily i s jeho mamkou a ta si stěžovala, ze doma to taky řeší. Ta druhá me uz nezdravi a předpokládám, ze kdyz neřeší, ze její syn ublizuje druhym primo pred ni, tak ani mluvu resit nebude. Nějak nevim, co víc udelat, cítím selhání a zlost na syna. Ještě to budu zítra resit primo s učitelkou syna, ale separovat ty kluky od sebe nepujde ( jsou kamarádi a travi cas nejvíc spolu) a zakazovat mu s nimi kamarádit mi přijde taky mimo.

Ja to resila minuly rok. Synuv kamarad je taky sprostak a nosil domu vyrazit jako c*rak atd. Des, rekla jsem mu, ze sproste mluvi jen hloupe deti a on rozhodne hloupy neni, takze at tak nemluvi. Ze si spolu muzou povidat hezky, a delat sranda se da i jinak. Uz to v zivote nerekl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 19:29
@Verun83 píše:
Ja to resila minuly rok. Synuv kamarad je taky sprostak a nosil domu vyrazit jako c*rak atd. Des, rekla jsem mu, ze sproste mluvi jen hloupe deti a on rozhodne hloupy neni, takze at tak nemluvi. Ze si spolu muzou povidat hezky, a delat sranda se da i jinak. Uz to v zivote nerekl.

Děkuji, to zkusím, jen doufám, že pro změnu nebude všem nadávat do hlupáku :mrgreen:

Lucie_Sx
Závislačka 3578 příspěvků 10.04.19 19:38

Mluv s ním narovinu. Mluvit sprostě se samozřejmě smí (dokonce jsou chvíle, kdy to je i na místě, tatínek si taky občas uleví apod.), ale člověk za to musí nést následky. Děda je u ostatních za sprosťáka, sprostě mluví hloupí lidi u lopaty, apod. Pravdu, takovou, která by na něj zabrala.
Tresty by si měly pořešit učitelky samy, třeba u nás to bylo myslím 10 dřepů za sprosté slovo.
Neciť se za syna blbě, tohle období má každé dítě. Ono se to pak ustálí a už ty sprosťárny budou používat nějak normálně.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19695 příspěvků 10.04.19 19:44
@Lucie_Sx píše:
Mluv s ním narovinu. Mluvit sprostě se samozřejmě smí (dokonce jsou chvíle, kdy to je i na místě, tatínek si taky občas uleví apod.), ale člověk za to musí nést následky. Děda je u ostatních za sprosťáka, sprostě mluví hloupí lidi u lopaty, apod. Pravdu, takovou, která by na něj zabrala.
Tresty by si měly pořešit učitelky samy, třeba u nás to bylo myslím 10 dřepů za sprosté slovo.Neciť se za syna blbě, tohle období má každé dítě. Ono se to pak ustálí a už ty sprosťárny budou používat nějak normálně.

A vyběhne na ně horda rozlícených matek, že dětičky nepřiměřeně tělesně trestají. Kdepak - ať si mámy děti vychovávají samy, to je v první řadě jejich práce.

Králičice
Extra třída :D 13356 příspěvků 10.04.19 20:01

@hanka.br. - já tu „naši“ za podobný trest pochválila.. I když to nemusela dělat zrovna má dcerka..K mám jakýmkoliv učitelům neskutečný respekt, protože to, že vydrží nápor rodičů, dětí a vedení..

Králičice
Extra třída :D 13356 příspěvků 10.04.19 20:01

@hanka.br. - nepřiměřený tělesný trest by byl za mě bití.. Jakýkoliv úkol je za mě v pořádku..

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19695 příspěvků 10.04.19 20:07
@Králičice píše:
@hanka.br. - nepřiměřený tělesný trest by byl za mě bití.. Jakýkoliv úkol je za mě v pořádku..

V obou větách jsi správně použila „za mě“. Jenže co je přiměřené pro tebe nemusí být a taky nikdy není přiměřené pro všechny. My jako učitelky děti trestat podobným způsobem prostě nesmíme. Jedna se ozve, že je to proti důstojnosti dítěte a nikdy to neobhájíme.

nejsem_tu
Kecalka 310 příspěvků 10.04.19 20:54

Jen k tomu napodobování ostatních, snažíme se děti naučit, že „špatné je špatné, i když to dělají všichni, správné je správné, i když to nedělá nikdo“ - prostě takové jasnější a všeobecné „když Pepík vyskočí z okna, vyskočíš taky??“

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20988 příspěvků 10.04.19 21:46

@hanka.br. tohle je taky hrozny… Nejlepší trest je ten, který nastane ihned po provinění…já s tímhle ve školce bojovala taky. Doma sem si mládě srovnala, ale ve školce? Ony nemůžou a já, když sem se něco dozvěděla po týdnu nebo po měsíci, toho moc nezmohla…a dítě bylo za sigra… :?
A ve škole to samý. Já se teď dozvěděla, že dítě je od začátku prohoustly v jídelně (ne vysloveně sprosťárny, ale blbý řeči). Je super, že sem se to dozvěděla už v březnu… :zed:
Ale doma si to nikdy nedovolil, tomu bych dala rázný konec.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama