Reklama

Nežádoucí účinky Mirzapin Sandoz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monikaa0
Nováček 1 příspěvek 13.03.18 17:43
Nežádoucí účinky Mirzapin Sandoz

Ahoj holky, je mi 15 a dostala jsem od psychiatra léky na depresi Mirzapin Sandoz. Beru je na noc. Včera jsem je brala první den a už to začalo. Do 5 minut jsem usnula, probudila jsem se v 10 ráno a měla takzvaný živý sen. Nevěděla jsem co je realita a co sen.Byla jsem vzhůru asi 2 hodiny a nikdy jsem nejedla tak moc jako dnes, vyžrala jsem skoro celou lednici, ale nikdy jsem měla zvýšenou chuť k jídlu. Po dvou hodinách, co jsem se vzbudila ráno jsem zas usnula tak cca na 3 hodiny. Mám ty prášky vysadit a říct to své doktorce? Předem děkuji za odpovědi, moc mi tím pomůžete. :think:

Reklama

Reakce:

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 13.03.18 17:46

Rozhodně sama nevysazuj.

yareah
Ukecaná baba ;) 1558 příspěvků 13.03.18 17:47

@Monikaa0 je fakt že první dny než jsem si na ně zvykla, jsem taky usinala do 15 minut :D takže jsem si ho pak brala v posteli, nechtěla jsem usnout na sedačce. Ale vzhledem k tomu že to není klasický prášek na spaní ale jen uvolnuje spánkové receptory, tak mě to nijak neoblbovalo. V noci jsem se pěkně vyspala (konečně) bez nocnich můr apod. A ráno byla schopna vstát normálně s budíkem a vyspana fungovat :) snížila bych dávku třeba na půl jestli ti to nebude stačit, možná to je pro tebe velké množství a uvidíš. Až pak bych řešila s dr kdyby to nepomohlo :) já si taky mohla dát čtvrtku, půlku nebo celý podle toho jak jsem potřebovala. Musela jsem zjistit co mi vyhovuje

Carolyn_Fern
Povídálka 17 příspěvků 13.03.18 17:48

@Monikaa0 Mirzapin jsem měla jen jednou a naposledy. Vzala jsem si tabletku večer před spaním a vcelku brzy usnula, ale když mě ráno probudil budík, tak jsem byla jak praštěná palicí. Když jsem zjistila, že jsem tak mimo, že se nedokážu ani dost dobře obléct, tak jsem padla do postele a ještě před usnutím stačila napsat SMS, že mi není dobře a do práce nepřijdu.

Jinak jsem četla zkušenosti, že s těmito prášky se dost přibírá, takže bych té chuti i věřila. Já to řešila tak, že jsem napsala doktorce, co mám dělat a ona mi napsala, že se u mě projevily silné vedlejší účinky, ale že by se to asi za pár dní srovnalo. Ale já potřebovala fungovat, takže jsem je pak už nebrala a měla jsem jiné prášky.

Bella31
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 13.03.18 18:39

Já osobně jsem je dostala když jsem se sesypala s nervíky a padla s váhou během měsíce ze 60kg na 47kg…
Spala jsem po nich konečně spánkem bez nočních můr a živých snů (přitom mě doktor varoval, že ze začátku by se mi to mohlo stávat živé sny)
Ale hlavně mi je nasadil že podporují chuť k jídlu a mohla by jsem s nimi spravit jak psychický stav tak i podváhu…brala jsem je skoro 4měsíce a za sebe mohu říct, že mi moc pomohly. Teď je neberu už pátý měsíc jelikož se snažíme o mimi :andel:

annasmyc
Kecalka 242 příspěvků 13.03.18 18:57

U antidepresiv trvá i několik týdnů, než si tělo zvykne, po pár týdnech většinou tyhle stavy odezní..mě pomohl i když jsem po něm něco málo přibrala (myslím, že potlačuje pocit sytosti a člověk má pořád hlad-je to jeden z nežádoucích příznaků). Sama určitě nevysazuj, z nějakého důvodu je máš, tak na to nespěchej, ať je ti brzo lépe

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >