No poo aneb blíž k přírodě

38
20.5.20 19:17

No poo aneb blíž k přírodě

Zdravím :mavam:, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s no poo metodou. Už delší dobu přemýšlím, že bych ji vyzkoušela. Konkrétněji mě zajímá žitná mouka nebo ajurvédské bylinky, ale jsem otevřená i jiné no poo metodě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16508
20.5.20 19:25

Já mám vyzkoušený ajurdvedsky prášek a tuhý šampon. S obojím jsem spokojená. S tuhým šamponem se lépe pracuje. Ale teď js. Si ho koupila v DM, ne jejich značku, a smrdí mi. A celkově nevyhovuje
Takže se zas vrátím k nákupům z obchodů co se na nopoo specializují.
U nopoo metody je důležité kartáčování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
20.5.20 19:27

Ahoj, ja nepoužívám šampón 3 roky, začínala jsem se sodou a tak, pak žitnou mouku (neměla by být celozrnná), tu občas dám, ale je lepší ji možná trošku odležet, či použít kvásek z žitné mouly. Teď si miji vlasy hlavně rozkvedlaným žloutkem s vodou, to prý není nutný např. octový oplach (ale já ho nepovažovala za nutný ani v kombinaci s žitnou moukou), často ale použiju rovnou celé vajíčko a opláchnu jen vodou (nesmí být voda ale moc teplá, jinak se vajíčko na vlasech vysráží, ale já jsem zvyklá oplachovat vlasy studenou vodou. Každopádně možností, jal pečovat o vlasy i bez šamponu je hrozně moc, takže určitě je velká šance, že si něco oblíbíš a na šampon už si ani nevzpomeneš, já si už ani nedovedu představit si ho na tu hlavu dát :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
20.5.20 20:24

@Netopirek a jaké tuhé šampony používáš? Já právě jeden zkoušela, ale hrozně mi vysušoval vlasy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16508
20.5.20 21:24

@Rakketka
Teď mám tohle https://www.khadi.cz/…e-150-g.html

a před tím jsem kupovala myslím tady
https://www.nopooshop.cz/tuhe-sampony

Ale ve spoustě obchodech se dají sehnat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2462
20.5.20 22:37

Jela jsem no poo asi pul roku, bavilo me to. soda a mouka mi vlasy vysusovaly, mne vyhovovaly ruzne kombinace zloutek, med, kafe, skorice…a navic to krasne vonelo. ale bohuzel jsem se nedokazala vzdat chemickeho obarvovani :oops: takze jsem pak presla na sampony urtekram.
na fb je super skupina no poo, kde si holky hodne radi a sdileji zkusenosti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
21.5.20 07:37

@peta81 to je právě to, chtěla jsem to taky zkusit, ale protože nemám svoji přírodní barvu vlasů, tak jsem se toho vzdala :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 09:48

Já bych to taky zkusila, ale nejradši bych na ty vlasy nepatlala vůbec nic, ani mouku, vajíčko nebo med apod. Nevíte, jak by to dopadlo, kdyby člověk používal jenom vodu? Máte zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
38
21.5.20 11:36
@Anonymní píše:
Já bych to taky zkusila, ale nejradši bych na ty vlasy nepatlala vůbec nic, ani mouku, vajíčko nebo med apod. Nevíte, jak by to dopadlo, kdyby člověk používal jenom vodu? Máte zkušenost?

Já jsem to dřív zkoušela, ale šla jsem na to špatně a navíc máme hrozně tvrdou vodu, takže mi to nedělalo dobrotu. Ale vím, že si to někteří lidé chválí, takže bych řekla, že hodně záleží na technice a pak na té vodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
21.5.20 13:17

Mně vyhovují tuhé šampony Ponio. Konkrétně ten se zinkem, který je super na lupy a suchou pokožku hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat