Noční mléko vs. noční pročůrání 2,5 roku

9
15.3.17 12:44

Noční mléko vs. noční pročůrání 2,5 roku

Ahoj, mám syna 2,5 roku, usíná večer s 240ml mléka, pak se vzbudí v 5ráno dostane další 240ml a spí ještě tak 2hoďky. Po obědě i když se nafutruje jídlem, tak vypije před spaním zase 240ml mléka. Můj problém a dotaz je takový, jak ho to odnaučit, myslím že sedmička mléka za 24hodin je víc než dost, začala jsem mu to už i šidit, ale rozčiluje mě že si navykl s tím usínat a samozřejmě se pravidelně pročůrává. Chodím kolem 23:00 ho přebalit, pak v těch pět ráno taky dostane suchou plenu ale i tak se cca 5× za týden pročůrá, že musím převlékat celou postel. Přes den už je bez plíny a hezky si říká, chtěla bych mu vzít plenu i na noc což se samozřejmě ale neslučuje s chlemtáním takového množství mléka. Když mu dám do lahve 150ml řinčí že chce ještě. Poraďte mi prosím jak jste nenásilně odnaučili pití mléka nebo jak jinak zabránit tomu pročůrání. Syn je celkem chytrý lecos si nechá vysvětlit ale bojím se že je na flašce hodně fixovaný, když se v noci vzbudí se špatným snem automaticky povídá mlíko mlíko. Má to už jako uklidňující stimul. Tak co s tím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22207
15.3.17 12:50
@Ter25 píše:
Ahoj, mám syna 2,5 roku, usíná večer s 240ml mléka, pak se vzbudí v 5ráno dostane další 240ml a spí ještě tak 2hoďky. Po obědě i když se nafutruje jídlem, tak vypije před spaním zase 240ml mléka. Můj problém a dotaz je takový, jak ho to odnaučit, myslím že sedmička mléka za 24hodin je víc než dost, začala jsem mu to už i šidit, ale rozčiluje mě že si navykl s tím usínat a samozřejmě se pravidelně pročůrává. Chodím kolem 23:00 ho přebalit, pak v těch pět ráno taky dostane suchou plenu ale i tak se cca 5× za týden pročůrá, že musím převlékat celou postel. Přes den už je bez plíny a hezky si říká, chtěla bych mu vzít plenu i na noc což se samozřejmě ale neslučuje s chlemtáním takového množství mléka. Když mu dám do lahve 150ml řinčí že chce ještě. Poraďte mi prosím jak jste nenásilně odnaučili pití mléka nebo jak jinak zabránit tomu pročůrání. Syn je celkem chytrý lecos si nechá vysvětlit ale bojím se že je na flašce hodně fixovaný, když se v noci vzbudí se špatným snem automaticky povídá mlíko mlíko. Má to už jako uklidňující stimul. Tak co s tím

Náš je o něco mladší a dávám mu 210 2× denně. Před spaním si jde ještě po něm vyčistit zuby. Zatím má na noc plenu a vydrží mu, neproteče. Kdyby chtěl víc, asi bych mu dala spíš ráno. Ale maximálně ty dvě dávky za den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
15.3.17 12:51

Ja se sem jen zahackuju. Taky řeším. To samé. Přes den pleny už víc než půl roku nema, ale na noc stále plinka. Vypije na noc 210ml a někdy ráno 180ml. Ráno plena úplně plná.
Byla i ve skolce a začala se občas pocuravat i přes den, ale to je na jinou diskuzi :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 12:57

My to měli do nedávna podobně, i když jen večer a ráno. Kolem roku a pul taky přestaly pliny stacit. Aby se nepromacela, tak jsem ji dávala čůrat, většinou kdyz jsme šli spát, kolem 11, jinak to plina nepobrala. Mliko jsem prostě ubírala postupně, co týden, to -30ml, hned potom jsem jí nabídla vodu, aby se dopila. Teď, 2.5 r, jsme úspěšně na 120ml ráno a 120 večer. Ale stejně v noci pořád čůrá. Je bez plín, ale i když pije jen 120, je min. jednou vzhůru, to už ji asi zůstane :(
A ta rada, dávat čůrat, i když ma plínku, jina pomoc asi není, a podle me se pak naučí lepe samy, ale to je věc názoru…

Příspěvek upraven 15.03.17 v 13:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19239
15.3.17 12:58

@Ter25 Proste bych mu ho nedala. Kdyby mi tu dvouleta v noci nebo pred odpolednim spanim vyrvavala, ze chce rohlik, lizatko nebo duhoveho jednorozce, tak ji to proste taky nedam. Jo, asi by se vytekla, trucovala, ale prostě doma velim ja.
Předpokládám, ze mlíko dávat v lahvi. Tu bych zrušila v prvnim kole. Chceš mliko? Jedine v hrnku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
15.3.17 13:00

@Ter25 prostě na noc mlíko nedat :nevim:. Proč by mělo takhle velké dítě usínat u lahve s mlékem? V tomto věku už se dá dobře vysvětlovat, hodně už chápou, tak bych vysvětlila a nedala.
Já osobně jsem svým dětem nikdy mléko na noc nedávala, abych se vyhnula těmto problémům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
15.3.17 13:03

Taky si počkám na rady. Mám také syna 2,5 roku a usíná s mlékem jak dopoledne, tak večer. Plena sice vydrží, ale chtěla bych ho odnaučit usínat s mlíkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 13:05

To jsem taky řešila, sebrat mlíčko úplně, nebo nedat flašku, ale ona ho tolik miluje, jako nic jinýho. Mám pocit, že se na tu večerní chvilku s lahvi těší celý den, tak jsem zatím neměla srdce ji to sebrat. Všechno ostatní skousne, ale myslim, že tohle by brala jako velkej podraz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
961
15.3.17 13:13

A co to mliko dat driv nez před spanim :think: mam dvouletou, je na mliku rano hned co se vzbudí 210ml a vecer cca kolem 7 se jakoby dorazí 120-150ml, protože celkové pres den míň jí. Spat chodí kolem 8 vecer, ale nez usne ještě vstává čurat a do rana bez plínky vydrží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2612
15.3.17 13:16
@Svistice píše:
@Ter25 Proste bych mu ho nedala. Kdyby mi tu dvouleta v noci nebo pred odpolednim spanim vyrvavala, ze chce rohlik, lizatko nebo duhoveho jednorozce, tak ji to proste taky nedam. Jo, asi by se vytekla, trucovala, ale prostě doma velim ja.
Předpokládám, ze mlíko dávat v lahvi. Tu bych zrušila v prvnim kole. Chceš mliko? Jedine v hrnku.

Vidím to úplně stejně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
15.3.17 13:25

@Svistice No upřímně se na to psychicky připravuji, protože je mi jasné že mi nic jiného nezbude, nejsem z těch bio sluníčkových matek které vše řeší, ale když vidím jak se na něj těší a navíc se dost bojím toho, že když mu to mlíko v 5ráno nedám budeme vstávat což se mi teda už vůbec nechce :dance: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1555
15.3.17 13:49

@Ter25 a kdy a co večer večeří? Má hlad?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23424
15.3.17 13:51

No, kdyz se konci kojeni, tak se taky proste neda a konec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
15.3.17 13:56

My odnaučovali nedávno (v cca 19 měsících).. začala jsem jí do mléka přidávat bylinkový čaj na spaní - chutná jako pendrek a malé nechutnal.. takže čím víc jsem přidávala, tím dřív flašku pustila s tím, že nechce… po pár dnech už nechtěla nic. Když si vzpomene teď, tak jí dám čistou vodu. Spí teď mnohem klidněji a delší dobu..
Ve dvou a půl letech bych mléko nedávala, už vůbec né ve flašce a mezi spaním… co zuby?

• Nahlásit
  • Citovat
9
15.3.17 13:58

@jary1 Večeří těsně před tím než jde spát, buď chleba s něčím a zeleninou, nebo polévku, nebo hlavní jídlo z oběda. O hladu to není, je to jeho návyk, kterého bychom se měli zbavit. Navíc od září půjde do školky a už vidím jak mě tam přivítají s lahví na poobědové spatní :roll: občas je teď v soukr. školce, kde jim je to jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama