Noční nespavosti, denní pomočování

98
8.6.20 09:46

Noční nespavosti, denní pomočovani

Holky prosím o radu, mám doma tříletého syna, strašně veselý a zvědavý dítě. Bohužel v březnu jsme se přestěhovali z Prahy na venkov do rodinného baráčku, do toho přišel corona takže jsme ho nemohli ani pomalu připravit na nový prostředí čí školku. V Praze máme náš vlastní byt, takže jsme měli a manželem skvělý plán že od pondělka do čtvrtka budeme v Praze a na víkend pojedeme do baráčku aby se pomálu zvyklá. S tím že novou školku by navštěvoval každý pátek takhle byl náš plán aspoň na dva měsíce. Bohužel přišla karanténe, v Praze i v nové venkově zavřeli školky. Takže jsme rádi zůstali na venkově rovnou a málej poslední týden v květnu už nastoupil do nové školky. Ačkoliv jsme se snažili s ním otom mluvit komunikovat s ním o všem novém co se v jeho životě změnilo. Do toho jsme mu oznámili, že čekám dítě a bude mít sourozence, on projevil radost. Bohužel od nástupu do školky se začal přes den (, každý den ) pomočovat což před tím neměl. Do toho každý večer se probudí a chodí k nám spát, od svých 11 měsíců je zvyklí spát sám v pokojíčku. Někdy usne vedle nás, někdy vůbec už zpátky neusne nebo až kolem páté ráno. Kromě nespavosti a to denní počuravani je furt veselý a zvídavé, po 14 dnech ve školce už má nového kamaráda. Furt stejně akční jako byl před tím. Než ho objednám k dětskému psychologovi, máte ještě někdo nápad co bych mohla vyzkoušet. Vysvětlování, komunikace s ním všechno dělám, v jeho novém pokoji na stejný nábytek, stejné hračky, povlečení jako ze starého bytů. Každý víkend zveme přátelé i jeho malé přátelé které z nal Prahy. Strašně mě to trápí a vůči němu mrzí, že jsem narušila jeho prostředí. Navíc jsem na rizikovém těhotenství takže nemůžu být akční jako před tím, trpím křeče, silní bolesti břicha, občas i lehké krvácení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8595
8.6.20 09:48

Kašli na psychologa a dej mu čas. Podle mě je to reakce na nové prostředí. Jasně, že chodí spát k vám, prostě se bojí, je to pro něj ještě cizí. Uvidíš, až si pořádně zvykne, tak se to srovná :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
8.6.20 09:56
@Tinamarie píše:
Holky prosím o radu, mám doma tříletého syna, strašně veselý a zvědavý dítě. Bohužel v březnu jsme se přestěhovali z Prahy na venkov do rodinného baráčku, do toho přišel corona takže jsme ho nemohli ani pomalu připravit na nový prostředí čí školku. V Praze máme náš vlastní byt, takže jsme měli a manželem skvělý plán že od pondělka do čtvrtka budeme v Praze a na víkend pojedeme do baráčku aby se pomálu zvyklá. S tím že novou školku by navštěvoval každý pátek takhle byl náš plán aspoň na dva měsíce. Bohužel přišla karanténe, v Praze i v nové venkově zavřeli školky. Takže jsme rádi zůstali na venkově rovnou a málej poslední týden v květnu už nastoupil do nové školky. Ačkoliv jsme se snažili s ním otom mluvit komunikovat s ním o všem novém co se v jeho životě změnilo. Do toho jsme mu oznámili, že čekám dítě a bude mít sourozence, on projevil radost. Bohužel od nástupu do školky se začal přes den (, každý den ) pomočovat což před tím neměl. Do toho každý večer se probudí a chodí k nám spát, od svých 11 měsíců je zvyklí spát sám v pokojíčku. Někdy usne vedle nás, někdy vůbec už zpátky neusne nebo až kolem páté ráno. Kromě nespavosti a to denní počuravani je furt veselý a zvídavé, po 14 dnech ve školce už má nového kamaráda. Furt stejně akční jako byl před tím. Než ho objednám k dětskému psychologovi, máte ještě někdo nápad co bych mohla vyzkoušet. Vysvětlování, komunikace s ním všechno dělám, v jeho novém pokoji na stejný nábytek, stejné hračky, povlečení jako ze starého bytů. Každý víkend zveme přátelé i jeho malé přátelé které z nal Prahy. Strašně mě to trápí a vůči němu mrzí, že jsem narušila jeho prostředí. Navíc jsem na rizikovém těhotenství takže nemůžu být akční jako před tím, trpím křeče, silní bolesti břicha, občas i lehké krvácení.

Nac psychologa? Dej mi čas, ať si zvykne. Je toho hodně nového najednou. Ale vstřebá to. Nezen ho hned po doktorech, chudáka. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
8.6.20 09:58

Proč hned k psychologovi? Dopřála bych mu víc času se s novou situací vyrovnat.
K tomu nočnímu spaní - pokud vám vadí, že v vám v noci chodí, zkusila bych nějakou dobu spát na matraci u něj, aby si odvykl nočnímu probouzení. Podle mě se to časem zase srovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1088
8.6.20 10:00

Strasne moc zmen naraz. Nejspis i z vas citi, ze nejste uplne ok. To je pro maleho cloveka fakt velka naloz. Taky bych mu dala cas. Do te postele bych ho dala k vam rovnou. Treba pak bude spat lepe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
8.6.20 10:04

A ještě školka - je nutné, aby tam teď chodil? Ty chodíš do práce nebo jsi doma? Pokud by to jen trochu šlo, nechala bych si ho teď doma a zkusila znovu nástup od září. Asi na něj těch změn bylo opravdu hodně najednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13647
8.6.20 10:05

Jestli dětského psychologa, aby ti pomohl se vyznat v situaci a případně nabídl nějaké rady, tak klidně volej třeba jen na rodičovskou linku https://www.rodicovskalinka.cz/

Jinak klinického dětského psychologa pro syna netřeba. Holt při vší té práci jak se srovnat se všemi novinkami některé věci dočasně sestoupily o vývojový stupínek níž - to se takhle u malých dětí stává. U pětiletého by to jako příznaky ukazovalo na nějakou úzkost, ale tady to nejspíš bude jen malá vývojová regrese.

S nespavostí - zkuste zavést nějaký stabilní rituál - tedy přesnou sekvenci chování mezi večeří a usnutím a zkuste jestli bude fungovat pohádka spojené s relaxačními cvičeními.
http://www.knihazlin.cz/…htelo-usnout a mrkni sem
https://www.prosimspinkej.cz/…eti-2-5-let/

Ohledně pomočování holt počítej s tím, že holt je potřeba se vrátit k tomu, co mu pomohla dřív se naučit aby si řekl.- A fajn jsou různé hry s čůráním na cíl a přerušované čůrání a podobně - posiluje to ony nervové spoje mezi mozkem a svěrači - spojení co se teď oslabilo, protože nervová soustava holt potebuje pracovat jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
8.6.20 10:13

@vedma007
Nám to vůbec nevadí, už má připravený postel i v pokoji kde bude miminko, pokud by tam chtěl spát. Prostě mě trápí, že někdy vůbec neusne zpátky. Včera přišel ve tři aod té doby je ještě vzhůru. Prostě mě to hodně trápí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
8.6.20 10:13

@vedma007
Nám to vůbec nevadí, už má připravený postel i v pokoji kde bude miminko, pokud by tam chtěl spát. Prostě mě trápí, že někdy vůbec neusne zpátky. Včera přišel ve tři aod té doby je ještě vzhůru. Prostě mě to hodně trápí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
8.6.20 10:17

@vedma007
Není to nutné jsem doma na rizikovém, ale málej je strašně společenský do školky se těší, už tam má i kamaráda o kterém mluví. Pro něj by bylo horší zůstat semnou doma než jít do školky. Navíc je tam jenom do 12 pak ho vyzvedávam. Kdyby se nepočuraval, sama na něm nepoznám že ho trápí ty změny, protože on mi sám to neřekne. Když se ho zeptám, řekne prosím tě mámi. Je fakt zlatý dítě, jenom bych mu chtěla pomoc víc, ale už sama nevím jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
8.6.20 10:47
@Tinamarie píše:
Nac psychologa? Dej mi čas, ať si zvykne. Je toho hodně nového najednou. Ale vstřebá to. Nezen ho hned po doktorech, chudáka. :kytka:
@Tinamarie píše:
@vedma007
Není to nutné jsem doma na rizikovém, ale málej je strašně společenský do školky se těší, už tam má i kamaráda o kterém mluví. Pro něj by bylo horší zůstat semnou doma než jít do školky. Navíc je tam jenom do 12 pak ho vyzvedávam. Kdyby se nepočuraval, sama na něm nepoznám že ho trápí ty změny, protože on mi sám to neřekne. Když se ho zeptám, řekne prosím tě mámi. Je fakt zlatý dítě, jenom bych mu chtěla pomoc víc, ale už sama nevím jak.

Víš jak? Čas mu dej. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
8.6.20 10:56

Holky moc děkuji

Moc děkuji za komentáře a Ou za tipy určitě vyzkouším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama