Tříleťák se v noci hodně počůrává a je mu to jedno

118
12.1.06 18:05

Noční počůrávání

Syn má 3,5 roku a pořád se v noci počůrává. Nemyslím tím, že mu něco unikne, on má tu plínku úplně mokrou.

On se celkem pozdě zbavil i denních plínek, až před třetím rokem. Myslím, že mu je počůraná plínka úplně fuk, proto s tím nic nedělá.

Mám to nějak řešit, nebo je ještě čas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

238
12.1.06 18:38

Jurino, klídek. Pokud má problém počůrávací jen v noci, tak jste úžasní a myslím, že do 5 let je pak občasné noční počůrání normální. Zkuste dávat před spaním méně pití a uvidíte. Myslím, že někdy doporučované noční buzení a nucení čůrat je zbytečné.
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.06 19:21

Právě že se nepočůrává občas, ale pokaždé a vždycky má úplně mokrou plínku.

• Nahlásit
  • Citovat
118
12.1.06 19:23

to bylo moje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
12.1.06 19:36

Ahoj, ja osobne uz bych to pomalu zacla resit. Asi tim ze by posledni piti bylo 2h pred spanim(tak se to doporucuje osobam co maji problemy s nocnim chozenim na WC)a taky tim ze nez bych sla spat ja tak bych ditko jeste vzbudila na curani, nemyslim ze je to zbytecne(vzdyt tim bude mit ditko mene hodin na vydrzeni), ja to tedy se starsi v urcite fazi uceni takhle delala a mam za to ze vydrzet 8h necurat ji urcite delalo mensi problem nez 12h necurat. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
12.1.06 20:49

Ahojky,

takový problém máme se starším synkem taky, omezujeme mu pití navečer, zhruba před půlnocí ho dáváme vyčůrat a většinou se do rána pak nepočůrá. Někdy ale bohužel ano, ale to je spíše vyjímka.
Pak občas zapomeneme dát ho vyčůrat a někdy vydrží do rána, většinou se ale počůrá.
Plínu mu nedáváme, nechce ji, má pod sebou takovou tu nemocniční plenu. Taky mi to občas dělá starosti, ale nevím, co s tím, jak to řešit, on se sám na čůrání neprobudí, někdy se neprobudí ani když je počůraný, někdy, když je odkopaný a počůraný, probudí se zimou.

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
13.1.06 07:51

Budili jsme ho jednou, nepodařilo se nám to. Seděl na nočníku a spal přitom, tak jsme ho zase položili.

Když je počůraný, tak se neprobudí, ani když leží v mokru. I když, poslední dobou mu to jednou proteklo, tak ve spaní plakal. Převlíkli jsme ho, to zaspal.

Nedávám plínky, ale stahovací plinkové kalhotky, když chce, sundá si je a zase na:,–(í. Už jednu dobu v noci čurat chodil (asi týden). On k nám k ránu chodí do postele, tak jsme ho vždycky poslali, ať si zajde na záchod. Ale plínku měl počuranou už předtím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
13.1.06 08:09

Jurino, já jsem měla se synem stejný problém a tak jsem ho začala v noci na čurání budit. Vždycky to bylo jenom tak, že se v polospánku sesunul s postele, vyčural se (nosila jsem mu nočník aby nemusel chodit na WC) a on o tom nikdy nevěděl. Pak jsem slyšela v telce debatu právě o tomhle čurání v noci, kdy to dítě ve spánku ani nezaregistruje a veselele se počurává dál, pokud ho rodiče nedají, že se mají děti probudit úplně. Asi měsíc po tom co jsem kluka začala probouzet tak, aby o tom že čurá věděl (zrušili jsme nočník a začalali s ním chodit na WC aby se cestou probral), už se budil pravidelně sám a od té doby máme klid :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.1.06 08:16

Ahoj.
Deti nemam, ale zkusenost s nocnim pocuravanim ano. Muj mladsi bracha se pocuraval hoodne dlouho. Nasi ho budili, nedavali pit, pak za nebudili atd… ale celkove to stejne moc nepomohlo. V pozdejsim veku (5-10 let) uz to bylo treba jen 1-2× tydne, ale ani vam nemusim rikat, jaky potize byli pri prespavani jinde, nemluvim o skolach v prirode. Mival pod prosteradlem takovou igelitovou plenku. Prestalo to az v puberte (okolo 13 let). Nedelaji to schvalne, proste se nevzbudi. On z toho byl dost nestastny, nasi s nim snad i nekde byli u doktoru, ale to uz si presne napamatuju, byla sem v ty dobe o tri roky starsi a moc sem to neregistrovala. Asi sem vam moc nepomohla, co? :-(
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
118
13.1.06 08:36

Radino, díky za radu, dneska v noci to zkusím. Jsem zvědavá, jestli se mi podaří ho vzbudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
13.1.06 08:48

Lucko: podle me tvuj bracha uz mel trochu jiny problem(vzhledem k veku), napr. muj bratranec se take pocuraval dlouho ale myslim ze kdyz sel do skoly tak uz to bylo v poho. Je fajn ze se Jurina pokousi s tim neco delat, ja si myslim ze kdyz se decko pocurava jeste tak ve 4l uz bych s nim sla k Dr.(tim nemyslim kdyz se pocura jen obcas). Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
30.1.06 21:06

No, tady doktori tvrdi, ze do peti let veku je to uplne normalni. Je pry taky rozdil, zda se dite pocurava od narozeni nepretrzite (v tom pripade by se to prave melo upravit do peti let veku), anebo, zda bylo alespon pul roku v noci suche, eventuelne se budilo a pote se zase zacalo pocuravat ve spani (v tom pripade se doporucuje lekarska pomoc). Muj syn ma taky tri a pul a casto ma v noci nehodu. Nijak to neresim, davam mu proste na spani plenu (kdyz ji nechtel, rekla jsem, ze to ma, aby mu v noci nebyla zima na zadecek). Rozhodne bych kvuli tomu neomezovala u tak maleho ditete piti. To je podle me mnohem skodlivejsi, nez par korun navic za pleny. Tady tohle je hodne individualni, ma sedmnactimesicni dcera je bez plenek ve dne v noci. Kluci jsou zkratka vetsinou trochu pomalejsi a vetsi cunata, ale u naproste vetsiny se to casem srovna samo.Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
30.1.06 21:37

Zerdo, díky.
My jsme ho zkoušeli v noci budit a vodit na záchod, ale on u toho spal. Je absolutně neprobuditelný. Párkrát se mi stalo, že byl počuraný už v těch jedenáct, tak jsem ho přestala budit, přišlo mi, že to nemá smysl.
Kolem druhé se budí sám a stěhuje se k nám do ložnice. Vždycky ho pošleme první na záchod, tak snad si zvykne aspoň na to.
Zatím jsem to teda přestala řešit a počkám, jestli se to nějak nevyvine samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
30.1.06 21:42

No tak my jsme možná trošku pokročili, je to teda jen pár dnů, co ho vyloženě vzbudíme a dovedeme na záchod a dokonce se už jednou probudil sám :D . Zatím žádná nehoda.

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
24.5.06 21:24

Uz to asi neni aktualni, ale ja mohu jedine poradit, nedelat si s tim hlavu, prijde to samo. Ja jsem si rikala ze pleny na noc zacnu resit po ctvrtem roce, nikdy se nestalo, ze by kluk mel plenu suchou, regulerne se pocuraval. Asi 3 mesice pred ctvrtyma narozkama jsem ho upozornila na to, ze po narozkach uz s plenou na noc budem muset neco udelat. Neubehlo ani 14 dni a sam si rekl, ze uz ji nepotrebuje. Docela jsem se obavala mu ji nedat, kdyz jeste v zivote nevydrzel, ale od te doby je to v pohode. :) A vydrzi celou noc, ojedinele se vzbudi brzo rano a dojde si. Neni nad vlastni rozhodnuti. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama