Nutíte partnera brát vitamíny?

Anonymní
13.5.21 09:34

Nutíte partnera brát vitamíny?

Čeká nás druhé IVF, to první skončilo revizí :( Já jsem zdravá a partner má špatný spermiogram. Beru různé vitamíny na zlepšení vajíček, kys. listovou atd. Partner dostal od dr. taky nějaké léky a vitamíny, ale nebere je, nezajímá se.

Pořád tu čtu: “nakoupila jsem mu ty a ty vitamíny, nasadila mu to a to, dávám mu..”
Jenže mně se tohle příčí. Nechci ho nutit. Nejsem jeho máma a pokud to díťe chce, tak přeci pro to může aspoň tohle dělat? Vím, že když bych mu je servírovala, tak je brát bude. Ale sám od sebe nikdy. Docela mě to mrzí..
Máte to někdo taky tak? Jak to řešíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8526
13.5.21 09:40

Tak mu je prostě nachystej, jakmile je chystáš sobě. Když je potom bere a nemá s tím problém. Chystáš mu vitamíny, ne arsen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 09:42
@Cenarius píše:
Tak mu je prostě nachystej, jakmile je chystáš sobě. Když je potom bere a nemá s tím problém. Chystáš mu vitamíny, ne arsen.

Když to mi právě vadí.. je přeci dospělej, nebudu mu chystat vitamíny, jak malému dítěti :nevim:

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
17520
13.5.21 09:43

Tak zjevně to nepovažuje za důležité :nevim: Otázkou je, zda jen zapomíná/je líny nebo myslí, že je to k ničemu. Taky je tu varianta, že po dítěti netouží tolik, jako ty :nevim: Nicméně je to celkem fuk, pokud víš, že když mu je nachystáš, tak je sní, no tak mu je prostě ráno nasyp na talířek vedle kafe a je to, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8526
13.5.21 09:45

Aspoň si to na ty děti natrenujes :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9092
13.5.21 09:46

Chlapi jsou v tomto horší jak děti. Prostě mu to dej pod nos když si je budeš brát ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1976
13.5.21 09:47

Jestli nechceš podstupovat další a další ivf, další a další stimulace, další a další opu pod narkozou, tak mu je davej. Nebo si sednete a vyrikejte si to, proč to nechce brát. Bez leku a vitaminu se mu to nezlepší a i když si zaplatíte třeba isci metodu, tak line spermie nejsou zarukou úspěchu a celé ivf může přijít v niveč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 09:48

@unuděná myslim, že od každého trochu 8) Takže myslíte, že po něm chci moc? Já si pak musim píchat injekce, narkóza, domlouvám všechny schůzky v car. Jediné, co po něm chci je, aby si sám myslel na ty vitamíny/léky :think:

• Citovat
  • Nahlásit
17520
13.5.21 09:50
@Anonymní píše:
@unuděná myslim, že od každého trochu 8) Takže myslíte, že po něm chci moc? Já si pak musim píchat injekce, narkóza, domlouvám všechny schůzky v car. Jediné, co po něm chci je, aby si sám myslel na ty vitamíny/léky :think:

A proč na tom tak bazíruješ - aby na to myslel sám? Má ti tím snad dokázat, že o to dítě stojí? Přijde mi, že z toho děláš zbytečnou kovbojku. Spousta chlapů má problém myslet si i na důležitější léky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 09:52

@suzka1 to už jsme probírali mockrát.. říkala jsem mu, že mě to od něj mrzí, že pro to nic nedělá.. tak si je ten den vezme a druhej den na ně už zapomene. :(

@JancaS84 to jsou všichni takoví? Takový muž mě pak i přestává přitahovat, když se chová jak malý

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 09:54
@unuděná píše:
A proč na tom tak bazíruješ - aby na to myslel sám? Má ti tím snad dokázat, že o to dítě stojí? Přijde mi, že z toho děláš zbytečnou kovbojku. Spousta chlapů má problém myslet si i na důležitější léky ;)

Bazíruju.. vadí mi to, když to dám na váhu toho, co musím kvůli tomu podstupovat já.
Když u mě žádný problém není. Nechci další zamlklé těhotenství a chci pro to udělat maximum, ale očividně jsem sama.

• Citovat
  • Nahlásit
13051
13.5.21 09:55
@Anonymní píše:
Když to mi právě vadí.. je přeci dospělej, nebudu mu chystat vitamíny, jak malému dítěti :nevim:Zakladatelka
:mrgreen: :lol: :lol: ze dospely :jazyk:
Jsou jak male deti. Kdyz ma neco brat partner pravidelne alespon treba pri nemoci, tak mu to nosim az pod cumak. Sam to vydrzi brat max. 2 dny.
Ale my jsme tak domluveni - on to bude jest, kdyz mu to prinesu.
Treba pri korone byl ochotny brat cokoliv, ale sam si to nenachystal…

Příspěvek upraven 13.05.21 v 09:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
13.5.21 09:55

Partner dostal kromě vitamínů i další léky, bere za den šest tabletek, a to mezitím byly epizody s antibiotiky (4× denně, plus samozřejmě probiotika) plus obden ještě jí déčko. Jako typický chlap zapomíhá, tak jsem mu pořídila lékovku a každý týden mu to chystám a každý den připomínám, ale vtipně, posílám mu třeba na FB různé gify take your drugs atd. :D Takže lékovku určitě doporučuji, je dospělej, ale když to nejde a je do důležité, tak se nedá nic dělat, no.

Ale tvůj příspěvek („nezajímá se“) vyznívá spíš tak, že ani tak nezapomíná jako spíš že mu na tom nezáleží, případně nevěří, že by to bylo důležité… to pak chce hlubší rozhovor. Obecně nechápu chlapy, kteří dítě chtějí, ale nejsou schopni udělat ani takovou maličkost, jako třeba brát léky nebo jít na vyšetření. A že to čtu často. Můj dr. byl v šoku, když jsem mu řekla, že přítel vzkazuje, ať ho pošle na spermiogram. A to absolvoval tedy ještě leccos nepříjemnějšího a nemá s tím abslutní problém (ani s případným sdělením špatných výsledků okolí). Že si ho mám vážit. Vážím, ale myslela jsem, že je naprosto standardní, že když oba chtějí, tak pro to bez řečí a okamžitě udělají maximum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20865
13.5.21 09:57

Já každý večer nachystám krabičky s lékama, aby je manžel připravil, když má ranní službu. Pokud vstávám první já s dětma, tak je připravím já. Nedělá mi to žádné potíže, protože chci, abychom všichni byli zdraví.
Pokud si je nevezme, je to jeho volba. Ale když si potom stěžuje na rýmičku nebo kašlíček, tak mu řeknu, že si za to může sám, když kašle na vitamíny.
Snažím se taky třeba dávat více přírodních vitamínů, ovoce, zelenina, a tím pádem nemusí být tolik prášků.
Více dávám prášků v zimě a na podzim, když je horší počasí nebo i na jaře, v takovémhle počasí, co je teď u nás. Celodenní déšť, vítr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17520
13.5.21 09:59
@Anonymní píše:
Bazíruju.. vadí mi to, když to dám na váhu toho, co musím kvůli tomu podstupovat já.
Když u mě žádný problém není. Nechci další zamlklé těhotenství a chci pro to udělat maximum, ale očividně jsem sama.

No, já fakt nechci rejpat, ale tohle všechno podstupuješ proto, že on chce stejně jako ty? Je to fakt společná touha po dítěti, co vás vede do CARu? Nebo spíš tvoje?
Ale fakt, chlapi jsou někdy jako děti (máš dobrej trénink) - taky nosím chlapovi léky při nemoci až do postýlky :P Jediné, na co si dokáže myslet dlouhodobě sám, jsou vitamíny na klouby, protože když vynechá, bolí ho koleno = přímo ho to ovlivňuje a omezuje. Pomalé spermie jsou něco, co tvého chlapa nebolí, neomezuje, je to v rovině představivosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat