Nutný potrat

608
11.4.17 19:24

Nutný potrat

Ahoj holky,
Píši, protože se mi zhroutil svět. Jsem hodně morálně založená a jedna z věcí jako je potrat pro mě byla totálně nepřípustná. Doteď. Bohužel situace mě k tomu dohnala. Není možnost si miminko nechat + zdravotní důvody. Celý život jsem se těšila až to přijde, jenže přišlo v nepravý čas… Mám 2 dny do příchodu MS a na testu slabou čárku. Resp. Na 3 testech. Nedokáži být v této situaci mámou… Ani zodpovědnost mi to nedovolí. Bohužel moje máma mě v 5ti letech do očí řekla, že mě nikdy nechtěla a nechce - a tu bolest nikdo nedokáže pochopit pokud něco podobného nezažil. Budu muset jít na miniingerupci. Vím co to znamená a je mi šíleně, není mi čerstvých 18, ale jeden z důvodů - a ten největší je bohužel zdraví… Asi bych potřebovala slyšet nějaké pozitivní slovo, nebo cokoliv co by mě mohlo podpořit alespoň trochu psychicky…Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1776
11.4.17 19:29

@Janina B1
Kdyz musíš, nikomu to nezduvodnuj. Je to tvoje rozhodnutí.
Ale neschovávej se za to, se te tvoje mama nechtěla, teď možná budes mámou ty. Začneš odznova :srdce:
Já mám za sebou velice tezky dětství, nechci rozepisovat, svoje dítě bych nedala, delam co muzu, abych neopakovala chyby svých rodičů. Nicméně mám/měla jsem jiné výchozí podmínky ve chvíli, když jsem objevila 2 čárky. Neodsuzuju te. Rozhodni se správně. Ať to bude jakkoliv, nikdy pak nelituj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18081
11.4.17 19:30

A jaký konkrétní důvod máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
11.4.17 19:31

@ka2ka
Jeden z nich je roztroušená skleroza. Další, že nejsem finančně zabezpečena. Nemám hotovou školu ke které pracuji na HPP… je toho prostě moc a já jsem v koncích se vším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
11.4.17 19:32

@ka2ka myslím, že kdyby to chtěla napsat uz to napsala předtím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18081
11.4.17 19:34

@Janina B1 a přítel nepomůže? bude přeci otec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3411
11.4.17 19:35

@Janina B1
Kamarádka má taky RS, ale miminko plánuje. Sice mi říkala, co všechno ji v případě těhotenství čeká, ale dá se to zvládnout. Hlavu vzhůru a šťastné rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
11.4.17 19:36

@ka2ka přítel na to není připravený. Resp. Jsme spolu jen krátce a bohužel si je vědom toho řešení, které nastane…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18081
11.4.17 19:38
@Janina B1 píše:
@ka2ka přítel na to není připravený. Resp. Jsme spolu jen krátce a bohužel si je vědom toho řešení, které nastane…

no upřímně takovýho už bych pak za přítele nechtěla ani náhodou, a co rodina? Když jsi dlouho toužila po dítěti je přeci škoda to vzdát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 19:38

@Janina B1 RS neni duvod pro to jit na potrat. Je otazka jak agresivni formu mas, ale dneska uz se da tehotenstvi zvladnout. Mam tuto diagnozu a dite, takze vim o cem mluvim. Pro tebe by to melo byt naopak - mit dite co nejdrive a pak pripadne davat telo „dohromady“. Cim starsi budes, tim rizikovejsi tehotenstvi v kombinaci s touto diagnozou bude. Jinak si teda neodpustim, ze se s takovou diagnozou nechranis. Tehotenstvi je treba velmi peclive planovat i s lekari.

• Nahlásit
  • Citovat
608
11.4.17 19:39

@kiwiovka Jsou i jiné důvody a bohužel je to poměrně nutné… mám strach a hrozné pocity úzkosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
11.4.17 19:39

@Janina B1 : kamarádka má sestru s rs a ta má teď skoro 2lete dítě a plánují druhé, takže to není zas tak velká překážka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
11.4.17 19:41
@Anonymní píše:
@Janina B1 RS neni duvod pro to jit na potrat. Je otazka jak agresivni formu mas, ale dneska uz se da tehotenstvi zvladnout. Mam tuto diagnozu a dite, takze vim o cem mluvim. Pro tebe by to melo byt naopak - mit dite co nejdrive a pak pripadne davat telo „dohromady“. Cim starsi budes, tim rizikovejsi tehotenstvi v kombinaci s touto diagnozou bude. Jinak si teda neodpustim, ze se s takovou diagnozou nechranis. Tehotenstvi je treba velmi peclive planovat i s lekari.

Chráním se. A přesto se stalo… vím, že se to dá. Ale pokud jsi zajištěná a hlavně - máš na to. Já ne. Bohužel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
11.4.17 19:42

@myskalucka
Jak píši. Je to jedna z věcí… ale děkuji za podporu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4195
11.4.17 19:42

A jak jste se chránili? Nechci ti nakládat, ale i třeba budoucna, když nechci dítě, tak se musím pořádně chránit. Jinak jak píše @ka2ka - vyměnit přítele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama