Vrozená vývojová vada a ukončení těhotenství

289
9.4.17 12:56

vrozená vývojová vada a ukončení těhotenství

Ahoj holky,
téměř po 3 letech jsme se s manželem dočkali a čekali jsme miminko…Na prvním screeningu ve 12tt se však vše změnilo…začla série vyšetření, ze kterých vyšel turnerův syndrom, špatné napojení na placentu, celkový otok miminka, srdeční vada… :-( šance na donošení téměř nulová, přežití v bříšku s největší pravděpodobností jen max. měsíc…Takže následovalo umělé přerušení…to už jsem byla 14tt…Při příjmu už srdíčko selhávalo. Porod mi vyvolávali 4 dny…Bylo to nekonečné…Pak přišla ale obrovská úleva, že už je konečně hotovo…Dnes je to týden a já jsem na tom psychicky čím dál hůř :-( Prosím, jak jste se s tím vyrovnaly, co pomohlo? Vím, že to trochu zahojí čas, další těhotenství…ale do té doby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

9.4.17 13:00

Asi není lepší rada než čas… Nějak se zaměstnej, neustále něco dělej, buď s někým… Ber to tak že to tak mělo být, jinak by se miminko narodilo nemocné a trápilo by se, a věř že se ti povede další mimi :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
9.4.17 13:03

Drz se a dej tomu cas. Jak uz se tu pise. A zamestnej se jen co to jde.

Dělání, dělání, všechny smutky zahání,
dělání, dělání je lék.
Dělání, dělání, to nám úsměv zachrání,
dělání, dělání je lék.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
9.4.17 13:04

Ahojky, jdu te trosku podpořit. Dlouho jsme se snažili o mimco. Pak jsem konečně otěhotněla po IUI, ale v 10tt zamkly potrat, po pitvě prokázán Turneruv syndrom, špatně jsem to nesla, ale na druhou stranu jsem byla rada, ze to příroda vyřešila za nas. Každopádně rok na to i pres nevydařené IVF jsem otěhotněla na svatební ceste a nyní jsem 35tt a věřím, ze uz to vse dobre dopadne. Hlavu vzhůru, bude lip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
9.4.17 13:05

Jojo, to si říkám, že to tak prostě mělo být..a i děkuji, že se na to přišlo vlastně takhle brzo…z toho to na mě padne a jsem úplně vyřízená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47517
9.4.17 13:14

Je mi to lito. Moji zname se neco takoveho stalo, po 22tt. prisli o dite byl nejaky problem. A ted uz ma dva syny. Necely rok po otehotnela znovu, nastesti uz vse bylo v poradku.
Ted si najdi nejakou cinnost, at prijdes na jine myslenky a pak bych otehotnela znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
9.4.17 13:21

Mrzí mě to. :hug: Co takhle začít každý den běhat? Stáhni si nějakou aplikaci např. Samsung health, ať máš přehled a motivaci. Je to osvobozující a navíc i zdravé :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 13:29

24tt

Ahoj ja přišla o miminko v 24tt pro vyvojovou vadu i když po všexh testech sem já a manžel byly v pořadku. Rodila jsem 3 dlouuuhe dny. Příští týden to bude 6 let a ja jse z toho nedostala a od te doby se nam mimčo nedaří. Ted jse budu stimulovat na 2 ivf tak doufam ze uz jsem si to zle vybrala. Řeči jako čas ti nepomůže hned jak budeš fyzicky v pořadku zkuste znova otěhotnět. strach budeš už mít z každé kontroly na gyndě ale kdyz budeš mit mimčo nebudes mit čas nad tim přemyšlet veř mi trpim 6 let a duben vždy propláču. Takže na nic nečekat. držim palce a druhe bude dobre :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12169
9.4.17 13:35

Turnerův syndrom je jedna z těch vad, se kterou se dá dobře žít. Paradoxně ale většina končí úmrtím plodu, což by vás evidentně neminulo. Čas je nejlepší lékař. Čas a trávit ho aktivně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
9.4.17 13:42

@lulinka999 jednou se ta smůla už musí prolomit, takže držím palečky, ať se u vás tentokrát povede :palec:
Jen co to půjde, budeme to zkoušet znovu :-)
@Mallorka až se trochu zmátožím, něco určitě začnu…nejdřív vycházky s pejskem, co si chodím půjčovat k našim, pak práce na zahradě a bude líp ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
9.4.17 13:46

@eva valoi docela dost jsem si o tom právě přečetla a byla jsem připravená přijmout holčičku a dát jí šanci na život…o to studenější byla sprcha po sdělení, že vlastně ani nemá šanci se narodit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 13:56

@jitka355
Musíš se těšit na další miminko, které se povede, když to šlo jednou.
Já o jedno taky přišla, po dvou a pul rocích čekání.
Přebolí to, snaž se zabavit a zkus si naplánovat co nejvíc věcí dopředu.
Já jsem ted opet tehu, povede se ti též, a všechen smutek to vyzmizíkuje.
Přeji Ti hodně štěstí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 12:32

@jitka355 Já jsem přišla o holčičku minulý rok v červenci, kvůli neléčené preeklampsii mi usnula v bříšku a museli mi ve 34 tt vyvolat porod. Myslela jsem, že tuhle bolest přece nemůžu zvládnout, bylo to hodně zlé.. Ale našla jsem podporu tady ve skupině Prázdná náruč a vědomí že na to nejsem sama a podpora mého muže, mi pomohla dostat se z nejhoršího. Po 4 měsících jsem znovu otěhotněla a jsem ve 26 tt. Je to pro mě ocistec a naděje zároveň, ale vědomí že jsme dostali další šanci mi neskutečně pomáhá. Nejlepší lék je opravdu čas, byť to zní jako fráze. Posílám mnoho sil a objetí na dálku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
21.5.17 13:43

@Michaella78 ta příroda nám dává ale zabrat :-( musím říct, že se pro mě hodně změnily všechny hodnoty, na různé události se teď koukám jinak než dřív. Aspoň něco pozitivního na tom všem je :-)
Na začátku května jsem dostala menstruaci po šestinedělí, takže se mi psychicky zase trochu ulevilo.
Jen chutě se mi ještě nevrátily do normálu, prý to je hormonama a odezní to…Tak čekám… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama