RH faktor negativní-potrat

11.4.17 15:26

RH faktor negativní-potrat

Ahoj holky,
nevím kde začít…v listopadu 2016 jsem prodělala spontánní potrat(cca 5-6tt). Na revizi jsem nemusela, děloha se pročistila sama. V únoru 2017 jsem znovu otěhotněla, vše vypadalo v pořádku, 6+2 jsme měli už srdíčko, za 14 dní jsem měla přijít na kontrolu, kdy mi doktorka sdělila, že se plod nezvětšil a srdeční reakce bohužel už není. Byla jsem tedy poslaná na revizi. Nejdříve jsem si musela vyzvednout výsledky krve v laboratoři kvůli RH faktoru, kde jsem zjistila že je A negativní. Po revizi mi tedy museli píchnout injekci. Myslíte, že kdybych věděla, že mám Rh faktor negativní(otec je pozitivní), mohla jsem své těhotenství zachránit? děkuji… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

47
11.4.17 15:39

To si nemyslim. Take mam Rh negativni a manzel pozitivni. Mame zdraveho chlapecka, ktery ma Rh pozitivni. Jelikoz jsem darce krve, tak jsme to vedeli hned od zacatku. Behem tehotenstvi jsem dostala dve injekce a po porodu treti. Kazdopadne prvni injekci jsem dostala az v druhe polovine tehotenstvi. Vsichni lekari mi rikali, ze na prvni tehotenstvi to nema vliv az pokud se mimco narodi s jinym Rh faktorem nez mam ja, tak si me telo muze vytvorit protilatky a to by mohl byt problem v druhem tehotenstvi, proto ty injekce. Je tedy pravda, ze nevim jak je to v pripade potratu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 15:43

Moc děkuji za reakci…já jsem právě četla, že u prvního těhotenství to nevadí ( matka negativní, otec pozitivní) ale po porodu se musí píchnout injekce. Jenže mně nevyšlo ani to první těhotenství a žádnou injekci jsem po samovolném potratu nedostala, ptž to byl teprve 5-6týden. Měla jsem to brát spíše jako zpožděnou menstruaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 15:51

Ahojky já také prodělala dva zpontální potraty jeden v 6tt a druhý okolo 9 tt…také zt dostala jsem tenkrát jen ijekci na dočištění…až u dalšího tehotenství za 6 let my ve 12tt zjistili že jsem A - to se dělají všechny krevní testy, to že bych měla řešit rh - skrz protilátky my nikdo nikdy neřekl… až ve 28tt jsem dostala ijekci skrz protilátky pač manžel je A +…potom jsme byli ještě na odběrech aby zjistli jestli si mé tělo dělá protilátky…další ijekci jsem dostala až po porodu…u druhého těhotenství jsem injekci dostala až po porodu…to jestli by se plod udržel ti nikdo neřekne mohlo to být cokoliv…ted už to víš a budou tě víc hlídat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 15:55

Nelinka204
děkuji za příspěvek…já si právě říkám, že když bych to věděla třeba už po tom prvním potratu, tak mě mohli více sledovat, popřípadě píchnout nějakou tu injekci…nebo nevím :( psychika je totálně v háji. Mám být 14dní na neschopence. Popravdě…mám strach se znovu začít snažit o mimi :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2830
11.4.17 16:08

Nemohla, protože v tak nízkých týdnech ještě dítě nemá vytvořeny krevní bunky s antigeny vůči kterým by imunitním system reagoval. Důvod byl jiný.

edit, bunky už jsou vytvořeny, ale i tak myslím, že to bylo fakt brzy…každopádně držím palce do budoucna, určitě už se zadaří a zdravé miminko si k vám najde cestu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 16:15

Přesně jak píše Pety2 pokud se plod přestane vyvíjet a zanikne nemá důvod imunitní systém reagovat…já i když jsem po druhém potradu byla zhruba 9 ttplod se přestal vyvíjet už okolo 6 tt a tělo ho vyloučilo až ten 9 tt…uvidíš že ted už to bude v pořádku…já se také bála tedy až u druhého těhotenství proč my tu ijekci nedali i během těhotenství a to my bylo řečeno, že po každém dalším se píchá až po porodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 16:23

Snad máte pravdu a další těhotenství už bude v pořádku :,( teď je těžký tomu uvěřit, ale naděje umírá poslední…
moc děkuji za příspěvky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 16:41

@Sabinka92 nemáš zač…drž se a brzy se k Vám miminko vrátí…chce to být opravdu v klidu a pohodě i když to někdy nejde…kdy jsi chtěla udělat něco víc pro sebe nebo i přítele/manžela popíjejte sirup femigard…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
11.4.17 17:12

Mám negativní RH faktor, při potratu do ukončeného 8. týdne se injekce nepíchá. Důvod dalšího potratu byl jiný.
Držím pěsti, ať se miminko brzy zadaří :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1610
11.4.17 17:26

Jsem taky RH negativni a manžel pozitivní. Dcera má manželovu skupinu a RH faktor můj. Takže je možnost, že díte je také po matce negativní a žádné injekce nejsou třeba. Ale nevím, jak by se stanovovala krevní skupina u toho potraceného plodu, tak jí možná raději dají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
11.4.17 20:10

RH negativni faktor

Tak to neni tak uplne pravda co rikaji lekari.Ja jsem rh negativni mam A-…manzel je rh pozitivni ma 0+.V roce 2010 jsem porodila svoji prvni dceru, ktera uz v tehotenstvi si vytvorila proti me protilatky v nejakym 34tt, lekari to nevedeli, zjistili to az po porodu, kdyz mi brali krev, tam zjistili ze uz se mi v tehu vytvorili proti dceri protilatky a ze uz mi nemuzou nic pichnout zadnou injekci kvuli dalsimu tehotenstvi, aby bylo vse o.k.jak to tady pisete vy. Dcera má A+.Rodila jsem v terminu. Dcera se narodila zdrava…kdyby jsem drive proti ni zacala vytvaret protilatky drive nez v tom 34tt byla by nejspise postizena…Stane se to jen 1procento zen.Taky mi doporucili, ze uz neni vhodne dalsi tehotenstvi, ze kdyby dalsi dite bylo zase rh pozitivni, tak by zilo treba do pateho mesice tehu a pak by se prestalo vyvyjet pak bych musela jit normalne rodit. A nebo bych musela chodit cele tehu na vymenu krve miminkovi pres brisko a musela bych rodit nekdy v 35tt a mimco by melo velkou novorozenskou zloutenku. Jeste jsem zapomela napsat, ze dcera mela velkou novorozenskou zloutenku a byli jsme tyden v nemocnici. Jinak lekare jsem neposlechla..po trech letech jsem otehotnela…hlidali me v rizikove poradne cele tehotenstvi. Bylo 50na50 jakou bude mit miminko krev. V nejakem 10tt mi pres moji krev zjistili krev miminka a miminko nastesti zdedilo krev po me rh negativni..takze tehu probihalo dobre, hlidali me dale kvuli protilatkam, ale ty nerostly, protoze byla mala rh negativni. Rodila jsem v terminu. Dcera se narodila zdrava, ale take mela velkou nov. zloutenku, take jsem tam s ni lezela tyden.Po dvou letech jsem neplanovane otehotnela, hodila jsem do rizikove poradny tehotenstvi probihalo dobre, v 10tt jsem zjistila miminkovu krev bylo take rh negativni takze, take mi dale zjistovali protilatky jestli dale nerostou, ale nerostly, bylo vse v poradku. Chodila jsem do rizikove poradny a ve 21tt jsem byla na kontrole a miminkovi nebilo srdicko…musela jsem na druhy den jit na vyvolavacku a jit rodit mrtve dite…byla to holcicka. Jinak vsechny tri porody jsem mela vyvolavane…rodil me sam primar a docent…zaplatila jsem si je u vsech svych porodu…kvuli tem rizikum…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
11.4.17 20:28
@stavros píše:
Tak to neni tak uplne pravda co rikaji lekari.Ja jsem rh negativni mam A-…manzel je rh pozitivni ma 0+.V roce 2010 jsem porodila svoji prvni dceru, ktera uz v tehotenstvi si vytvorila proti me protilatky v nejakym 34tt, lekari to nevedeli, zjistili to az po porodu, kdyz mi brali krev, tam zjistili ze uz se mi v tehu vytvorili proti dceri protilatky a ze uz mi nemuzou nic pichnout zadnou injekci kvuli dalsimu tehotenstvi, aby bylo vse o.k.jak to tady pisete vy. Dcera má A+.Rodila jsem v terminu. Dcera se narodila zdrava…kdyby jsem drive proti ni zacala vytvaret protilatky drive nez v tom 34tt byla by nejspise postizena…Stane se to jen 1procento zen.Taky mi doporucili, ze uz neni vhodne dalsi tehotenstvi, ze kdyby dalsi dite bylo zase rh pozitivni, tak by zilo treba do pateho mesice tehu a pak by se prestalo vyvyjet pak bych musela jit normalne rodit. A nebo bych musela chodit cele tehu na vymenu krve miminkovi pres brisko a musela bych rodit nekdy v 35tt a mimco by melo velkou novorozenskou zloutenku. Jeste jsem zapomela napsat, ze dcera mela velkou novorozenskou zloutenku a byli jsme tyden v nemocnici. Jinak lekare jsem neposlechla..po trech letech jsem otehotnela…hlidali me v rizikove poradne cele tehotenstvi. Bylo 50na50 jakou bude mit miminko krev. V nejakem 10tt mi pres moji krev zjistili krev miminka a miminko nastesti zdedilo krev po me rh negativni..takze tehu probihalo dobre, hlidali me dale kvuli protilatkam, ale ty nerostly, protoze byla mala rh negativni. Rodila jsem v terminu. Dcera se narodila zdrava, ale take mela velkou nov. zloutenku, take jsem tam s ni lezela tyden.Po dvou letech jsem neplanovane otehotnela, hodila jsem do rizikove poradny tehotenstvi probihalo dobre, v 10tt jsem zjistila miminkovu krev bylo take rh negativni takze, take mi dale zjistovali protilatky jestli dale nerostou, ale nerostly, bylo vse v poradku. Chodila jsem do rizikove poradny a ve 21tt jsem byla na kontrole a miminkovi nebilo srdicko…musela jsem na druhy den jit na vyvolavacku a jit rodit mrtve dite…byla to holcicka. Jinak vsechny tri porody jsem mela vyvolavane…rodil me sam primar a docent…zaplatila jsem si je u vsech svych porodu…kvuli tem rizikum…

Ta zloutenka s tim ale nijak nesouvisi, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
11.4.17 21:46

@Jassluc souvisi,hemolyticka nemoc novorozenců se projevuje žloutenkou, vysoký bilirubin ničí mozkové buňky, někdy to vyústí krevni transfuzi u novorozence. U nás to prodelalo druhé dítě v pořadí, třetí a čtvrté úplně v pořádku, taky pozitivní rh faktor. Taky mi na prvnim screeningu zjišťovali krevni skupinu plodu a po 30. týdnu kontrolovali prutoky mozkovou tepnou plodu, počítali červené krvinky, jestli se situace neopakuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
11.4.17 21:49

Nikdo mi ale nebyl schopen odpovědět proc se to někdy stane a jindy ne, proc druhe ano a další bez problémů, když děti mají stejnou krevní skupinu a pozitivní faktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama