O kolik hodin se krátí dovolená při nemocenské

Anonymní
4.6.21 08:07

O kolik hodin se krátí dovolená při nemocenské

Ahoj, nevíte někdo o kolik hodin se krátí dovolená? V zaměstnání pracují několik let. Od ledna 2021 jsem čerpala dovolenou týden v březnu (5dnu) a týden čerpám nyní (5dnu).Pokud bych se 7.6 nevrátila do zaměstnání a šla na rizikové na nemocenské jak je to následně s dovolenou kdybych byla doma až do mateřské, na kterou nastoupim nekdy v listopadu? Kolik mi zbyde nevybrané dovolené? Nebo těch 10dnu, co jsem čerpala je moc a budu muset jeste doplácet peníze? děkuji. Po dobu dlouhé nemocenské platí zdravotní zaměstnavatel? Nebo musím na pojišťovnu? děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8436
4.6.21 08:16

Máš nárok na celou. Krátit se ti bude ten zbytek co ti zůstává. A určitě nemocenská před mateřskou nebude tak dlouhá aby jsi o všechnu přišla, tam přijdeš jen o zlomek. Na personálním by ti to měli umět spočítat. A nikam nemusíš, pokud ti pořád trvá pracovní poměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7137
4.6.21 09:09
@Anonymní píše:
Ahoj, nevíte někdo o kolik hodin se krátí dovolená? V zaměstnání pracují několik let. Od ledna 2021 jsem čerpala dovolenou týden v březnu (5dnu) a týden čerpám nyní (5dnu).Pokud bych se 7.6 nevrátila do zaměstnání a šla na rizikové na nemocenské jak je to následně s dovolenou kdybych byla doma až do mateřské, na kterou nastoupim nekdy v listopadu? Kolik mi zbyde nevybrané dovolené? Nebo těch 10dnu, co jsem čerpala je moc a budu muset jeste doplácet peníze? děkuji. Po dobu dlouhé nemocenské platí zdravotní zaměstnavatel? Nebo musím na pojišťovnu? děkuji.

Dovolená se krátí až když jsi nemocná déle než tuším 100 dní, což nebudeš, protože nastoupis na mateřskou. Na dovolenou máš nárok i na mateřské plus ještě asi 6 týdnů (nevím přesně, dohledas na webu) na rodičovské. Tzn letos máš nárok na celou dovolenou a příští rok také. Na tu můžeš nastoupit po mateřské nebo si ji nechat až po ukončení rodičovské, ale doporučuji na ni nastoupit po mateřské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
4.6.21 19:55

Letos už jsi odpracovala 12 týdenních dob, takže se ti započítá 20 týdenních dob nemoci bez krácení. Řekla bych, že se ti letos nic krátit nebude, když šikovně nastoupíš na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat