Občas se mi při přebalování dusí

3379
30.3.09 09:33

Občas se mi při přebalování dusí

Ahoj maminky

Moje malá se někdy při přebalování začne dusit. Ikdyž si po kojení odříhne, pak spí 3 hodiny bez problémů a zvracení, jak jí začnu přebalovat jde jí trochu mlíčko zpátky a někdy jí zaskočí a přestane dýchat.
Stalo se to poprvé už v porodnici a byla u toho sestra, takže malou chytla otočila na bříško a trochu hlavičkou dolu aby to vykuckala. Naštěstí jsem byla u toho a sestra mi ukázala jak jí držet. Mám malou doma týden a už se mi to přihodilo 2×.
Vždycky zrudne, celá v křeči, pusinku otevřenou a nemůže popadnout dech. Když jí otočim bříškem a hlavičkou dolu, trochu si ublinkne a popadne dech a začne plakat.

Stává se vám to taky některé? Zítra jdu do poradny, tak to doktorce řeknu. Občasné ublinknutí mi přijde normální, ale tohle… :roll: Jsem z toho na nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

921
30.3.09 09:45

ahoj, nám náš Matýsek (4 m) už od narození také ublinkává, ale vždycky se tak maximálně zakucká a já ho poplácám po zádíčkách a je to ok. Možná že by se s tím i vypořádal sám, ale na to nemám nervy abych u něj stála a čekala, jestli to zvládne…
To dušení musí být tedy hrozné a zdá se mi to tedy divné. Určitě se s tím poraď u doktorky, třeba vás pošle na nějaké sono, jeslti je v krku a dýchacích cestách všechno v pořádku. Ale jinak rozhodně doporučuju naklonit postýlku a pořídit monitor dechu. Vím, že je drahý, já ho původně také nezamýšlela pořídit, ale vzhledem k tomu, že máme blinkací mimčo, tak jsem teď opravdu šťastná za alespoň trochu jistoty, že k němu stihnu přiběhnout včas a pomoct mu při dávení se.
Pokuď můžeš, tak nakloň i podložku v kočáře.
Vím že tyhle rady jsou spíše preventivní, ale ty toho asi víc neuděláš, zbytek bude na doktorovi, jestli ho napadne udělat nějaké vyšetření. Na tobě je ta prevence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3379
30.3.09 10:16

Zdenkak, díky za reakci. Monitor dechu jsem původně taky neplánovala, ale protože ho malá vyfasovala do vozítka už v porodnici,kde ho moc mimin nemělo, usoudila jsem, že ho rychle koupíme. Ještě než mě pustili z porodky.
Ona právě blinkací mimčo není. Málokdy si malinko ublinkne. Ale při tom přebalování, to je mazec. Snažím se jí co nejmíň zvedat prdelku a nožičky, ale nějak jí otřít musím. Uvidím co mi poví doktorka. Snad to nic nebude a přejde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
30.3.09 10:24

Jevo, ono to viditelné ublinkávání je jen část toho, co se ve skutečnosti děje. Spousta ublinknutého mlíčka se ven ani nedostane, takže o tom ani nevíš. Nechci samozřejmě strašit, to ublinkávání je podle mně normální, ale dušení ne. Tak uvidíš, co řekne doktorka, a budu ráda, když pak dáš vědět, jak to dopadlo.
Jo a na ublinkávání trochu pomáhá Nutriton (neplést s Nutrilonem), kdyžtak si k tomu tady najdi nějaké diskuze. Ale raději se i s tím poraď s doktorkouk, nevím, jestli při tom dušení je vhodný - aby se to pak třebas ještě hůř nevykašlávalo …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
30.3.09 11:04

Když jí přebaluješ, má hlavičku podloženou např. menším polštářkem :?:

Mě si u přebalování z počátku Kačka taky ublinkla a zakuckala se, teď už je v pohodě, dávám jí hlavičku podložit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
30.3.09 12:41

Tak me u přebalování blindil taky hodně. Vyřešila jsem to tím, že ho přebaluji před jídlem a pak nejdřív až když je opravdu potřeba. Minimálně pul hodky po jidle, když se pokaka. Nožky moc nezvedat a musela to být rychlost. Jinak jsem ho mohla krmit znova :lol: (což jsem samozřejmě nedělala). A jak radí holky, hlavičku mit podloženou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
30.3.09 13:28

Zkus přebalovací prostor taky trochu napolohovat. Ale mudře bych to řekla a ptala se. Může to být reflux, snad nic jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
30.3.09 15:04

Zavolej doktorce, pošle tě na vyšetření a budeš mít jistotu. Spíš to vidím na blinkání - zkus napolohovat přebalovací pult.
Hodně stěstí a napiš, co to bylo? .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3379
31.3.09 17:20

Takže jsem dnes byla v poradně. Paní doktorka konstatovala, že je to reflux, což je u novorozenců dost časté. Máme zatím mít vše napolohované, což máme a pokud bude hůř, dáme ten Nutriton na „zatížení“ žaludku. Ale chce počkat, až bude starší. Takže tak. Napolohováno máme vše už od včera tak doufám, že žádné dušení nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
31.3.09 18:05

Tak hlavně klid, uvidíš, že teď už to bude v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
31.3.09 18:24

Jevo, tak to je super, že je to „jen“ reflux. Je pravda, že je to dost otravné a trvá dlouho, než se to spraví, ale je to opravdu jen maličkost. Naštěstí to není nic vážnějšího, tak si vlastně můžete pogratulovat.
Dej pak vědět, jestli to polohování zabírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
8.7.18 00:12

@Jeva dobrý den mohl poprosit kontakt máme s přítelkyni miminko 2 měsíční a máme podobný problém a chtěli by jsme se zeptat zda je to stejné nebo v něčem jiné už si nevíme rady kudy kam děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama