Obézní dítě v devíti letech

3.5.15 18:01

Obézní dítě v devíti letech

Ahoj holky,

máte taky některá obézní dítě? Máme takové dítě v rodině a nevím co s tím. Vypadá to, že na tom mám zájem jen já a můj partner(jde o jeho sestru)V devíti letech má 50 kg-já mám jen o 5 kg víc)Zatím se jí nikdo nevysmívá, takže alespoň ta šikana se ji vyhýbá. Všchno jí jde do břicha a do ramenou-má takový typ postavy.
Bohužel má epilepsii, takže bere prášky a ty sami o sobě mohou prý za přibírání.

Jak jste tuto situaci řešili? Nemyslím si, že by se přejídala. Hodně věcí i nejí. Má rada blbosti-párky, klobásy, smažené věci-její máma dost solí, dělá vše na sádle a oleji-jenomže ta to nezmění a do kroužku ji nevzali kvůli nemoci..

Myslíte, že se z toho může vytáhnout? Přibírala ještě dříve, než začala jest prášky na epilepsii
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17669
3.5.15 18:05

Pokud to máma nezmění, tak ty asi těžko. Možná v pubertě se chytne za nos a nebude se prejidat, ale pokud už teď ma,50kg(jako fakt 50? 8o ), tak pochybuji, ze si ten roztazeny žaludek jeste kdy stáhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2831
3.5.15 18:08

Myslím, že tohle by měli řešit rodiče a pediatr. Ne potenciální švagrová. Sama jsem v 5. třídě měla 150 cm a 50 kg. Byla jsem dost nemocná, brala podivné léky, nesměla jsem se unavovat. A jak to dopadlo? Teď mám 180 cm a 60 kg, jsem relativně zdravá a sportuju. Pokud bude holčička chtít, určitě nebude tlustá dobrovolně. Mně pak v pubertě taky dost věcí došlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2416
3.5.15 18:17

@SlecnaSally
já byla dítě tlusťoch, částečně za to mohly zdravotní problémy, ale hlavně psychika. Smutek jsem zažírala sladkým a uzavírala se do svého světa. v dospělosti jsem se probrala a zamakala na sobě a udržovat se musím pořád, nemám to vůbec zadarmo, mám BMI v průměru. Ty to asi nevyřešíš, nezměníš návyky v rodině. Jinak v rodině jsme měli dětskou obezitu a pediatr udělal vyšetření a poslal děcko na obezitologii, kde pracují i s dětmi, vlastně s celou rodinou a dobrý, prospělo to všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
3.5.15 18:18

Za obezitu u tak malého dítěte můžou rodiče. Pokud jí neupraví stravu, tak nezhubne. Moje bývalá sousedka má v péči synovce, protože jeho matka umřela v 28 na infart (to víceméně hovoří za vše). Kluk má v 6 letech pomalu 40 kilo, chodí na kardio kontroly, kde jim stále říkají, že musí zhubnout. A výsledek - místo aby hubnul, furt přibírá. A to jen proto, že rozmazlený a papká jen to co chce.

Kdysi jsem viděla jednu prezentaci kde stálo: V dnešní době se omlouvá, že obezita je dána genetickými dispozicemi, pak následoval obrázek z koncentráku a pod ním bylo: Zajímavé, že v koncentráku nikdo tlustý nebyl. Trošku kruté, ale je to fakt :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17994
3.5.15 18:22

A co testy na štítnou žlázu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20211
3.5.15 18:25

Vlastní trenérská zkušenost - mám obézní epiletické dítě v kroužku. Sport dělá už několik let a tím, že se hýbe, tak je sice silnější, ale fyzicky zdatný a obratný. Sice mu to pomaleji běhá, ale zas to kompenzuje větší silou. Bez sportu by totálně zakrněl. Jeho rodiče si toho jsou vědomi a poctivě ho vozí na všechny zápasy a netolerují řeči typu „mně se dneska na trenink nechce“. Takže je to jen na rodičích - upravit jídelníček a bez milosti sportovat. Možná nezhubne, ale aspoň se bude hýbat.

platí tedy jen v případě, že to dítě nemá při prudším pohybu záchvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
3.5.15 18:27
@ka2ka píše:
A co testy na štítnou žlázu?

Ony vyresi klobasy a smazene veci?

Pokud se rodiče nevzpamatuji, ma to dítě dozivotni problém s vahou. I kdyby zhubla, bude ji stát velké úsilí si to udržet. Svagrova byla totéž, v pubertě zhubla, a ted po tricitce jí v podstate pomalu jen klíčky, denně cvičí, a kdyby přestala, ma všechno hned zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.15 18:27

@SlecnaSally taky máme v rodině obézní dítě. Bohužel můžu potvrdit co psaly holky přede mnou - pokud nechtějí přímo rodiče a nezmění návyky a celkově celá rodina životní styl, tak ostatní zmůžou prd.
Dítěti se přidaly i různé zdravotní komplikace a začínají se mu posmívat ostatní děti ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
3.5.15 18:28

@ka2ka
Tu má naštěstí v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.15 18:31

Já vím, že je to věc rodičů, ale mám tu holku ráda a je mi to líto, protože skoro v 9 letech má břicho jako balon a když jde, tak je mi z toho nevolno. K tomu všemu dává špičky při chůzi k sobě, takže ji to dělá křivé nohy. Když jsem to tchýni řekla, tak mi bylo řečeno že tak chodila taky a vyroste z toho :roll:

Takže to bude do budoucna na ní, jenomže při tomhle stylu života to nebude lehké vše změnit. Když jsem její matce nabídla, že holku budu brát do kroužku u nás ve větším městě, ale že ji bude muset poslat vlakem-cesta 15min.tak má strach..
Záchvaty nemá, prášky ji sedí

Je to smutný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
3.5.15 18:32
@blanula19 :
@blanula19 píše:
Za obezitu u tak malého dítěte můžou rodiče. Pokud jí neupraví stravu, tak nezhubne. Moje bývalá sousedka má v péči synovce, protože jeho matka umřela v 28 na infart (to víceméně hovoří za vše). Kluk má v 6 letech pomalu 40 kilo, chodí na kardio kontroly, kde jim stále říkají, že musí zhubnout. A výsledek - místo aby hubnul, furt přibírá. A to jen proto, že rozmazlený a papká jen to co chce.Kdysi jsem viděla jednu prezentaci kde stálo: V dnešní době se omlouvá, že obezita je dána genetickými dispozicemi, pak následoval obrázek z koncentráku a pod ním bylo: Zajímavé, že v koncentráku nikdo tlustý nebyl. Trošku kruté, ale je to fakt :pankac:

Nechces poradit i me? :twisted:. Mam dceru vyska 126cm a 34-35kg mela 6let. Sportuje 2× tydne ma sport. Zbytek kolo atd pohybu ma dostatek. Je rychla. Na obezitologii nic nezjisteno. Ji tak ja ma. Mimochodem když chces byt chytra tak bys mela vedet jednu důležitou věc deti nemaji hubnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20211
3.5.15 18:32

@SlecnaSally

tak to je smutné. jenže musí chtít rodiče. a nespoléhala bych na to, že z toho vyroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17994
3.5.15 18:33
@Zuzaa píše:
Ony vyresi klobasy a smazene veci?Pokud se rodiče nevzpamatuji, ma to dítě dozivotni problém s vahou. I kdyby zhubla, bude ji stát velké úsilí si to udržet. Svagrova byla totéž, v pubertě zhubla, a ted po tricitce jí v podstate pomalu jen klíčky, denně cvičí, a kdyby přestala, ma všechno hned zpět.

klobásu to nevyřeší, ale zakladatelka psala, že přibírá a štítná je jeden z důvodů proč člověk přibírá a u obézních se běžně řeší zda je štítná v pořádku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20211
3.5.15 18:33

Ještě mě napadlo - co ta holka? ona by nechtěla do toho nabízeného kroužku? přece jen v devíti už by na její názor mohl být brán zřetel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama