Obsedantně kompulsivní porucha-kojily jste s ní?

224
8.2.21 12:39

Obsedantně kompulsivní porucha-kojily jste s ní?

Ahoj holky, stručně a jasně - která
trpíte OCD a zvládla jste s ní kojit? Nebo Vás ten hormonální koktejl z prolaktinu odrovnal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10927
8.2.21 12:43

Já ji nemám, ale vyjádřím se jinak - ne vždy hormony působí na tělo negativně. Jsou ženy, které se naopak během těhotenství a kojení psychicky hodně vyrovnají (ve smyslu psychické odolnosti). Protože zároveň funguje jakási přeměna do vyššího levelu, z dívky na matku, a ta často hraje velkou roli.
Takže možná bych se toho zkusila předem tolik nebát, každá to má jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2112
8.2.21 12:47

Přeji ti, abys to všechno, co patří k mateřství, v pohodě zvládala. Dítě je dar a je to zázrak. Někdy stačí uvěřit, že zázrak se může stát i „mně“, a on se stane. Každopádně ti držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 12:57

Mám OCD, ale ne oficiálně diagnostikovanou. Kojila jsem dvě děti a hlavní problém vidím spíš v nedostatku spánku, než v hormonální nerovnováze. Obě děti skoro nespaly, byly pořád přicuclé, byla to hrůza. Spánková deprivace je velmi nebezpečná, po několika týdnech jsem měla velice destruktivní myšlenky vůči dětem i sobě. Ale kojení jsem hrotila, tak jsem nepřestala. Dnes to vidím jinak, pokud by nastala stejná situace, sekla bych s tím, hned jak by se toto objevilo. Být tebou tak počkám a uvidím, jak se situace bude vyvíjet. Třeba budeš mít spavé dítě a budeš úplně v pohodě. Ale každopádně je potřeba mít člověka, který ti řekne „konec“ ve chvíli, kdy je to „sebezničující“, protože v tu chvíli nevnímáš, že nejednáš racionálně.

• Citovat
  • Nahlásit
300
8.2.21 12:57

Ja bych se na to radsi zeptala lekare. Kojeni muze zpusobit deprese a ruzne poruchy i u zen ktere jsou uplne mentalne zdrave. U tech co uz maji nejake poruchy se to muze (ale i nemusi) zhorsit. Zeptej se radsi lekare :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
8.2.21 13:06

Já mám měsíční miminko a plne kojim zatím…ale psychicky jsem hodně odrovnana, nemohu brát více než 50mg Zoloftu a jak nespim, nezvladam to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 14:15

OCD nemám, měla jsem úzkosti - a v kombinaci s terapií je už těhotenství výborně vyzmízíkovalo. A kojení nevadilo.

Pokud můžu radit, tak si myslím, že když si nejsi jistá v kramflecích, je dobré být v terapii. V každém případě kojení nějak nehrotit - vzít si klidně laktační poradkyni, ať zvládneš techniku, ale když ti to nebude dělat dobře, tak prostě dítě se sunarem taky v pohodě vyroste. Tisíckrát lepší sunar než vpsychlá matka.

A samozřejmě udělat maximum pro spánek: za mě ideální kojené dítě mít v posteli u sebe, z mojí zkušenosti pak děti líp a déle spí, na kojení nemusíš vstávat… Zas někdo potřebuje tu prázdnou postel, tak pak se třeba střídat s partnerem ve vstávání, ideálně neběhat přes půl domu, ale mít postýlku u sebe. Nehrotit domácí práce ani jiné povinnosti, radši si dát šlofíka, když spí dítě… No starat se o sebe, zkrátka ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:24

Měla jsem psychické problémy, které se v těhotenství dost vyhrotily. Po porodu se mi ale ulevilo a kojení mi vůbec nevadilo, naopak.

• Citovat
  • Nahlásit
224
10.2.21 10:32

Holky, moc děkuji za rady, až budu mít trosku více času, napisu víc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie