Očkování proti Covidu před IVF

Anonymní
16.7.21 09:39

Očkování proti Covidu před IVF

Ahoj, nedávno nám nevyšlo už naše 2. IVF, přemýšlíme, že bysme to ještě jednou zkusili, jsem ale zdravotník, takže pořád v riziku, že se v práci nakazím Covidem (jednou už jsem se tam nakazila), ptala jsem se doktorky, jak je to s očkováním, řekla, že můžu, ale pak dva měsíce pauza od IVF, což by mi nevadilo, stejně si to neumím představit, že bych to psychicky teď zvládla, navíc mi doporučila lázně a to si bez očkování taky neumím moc představit, na očkování jsem se už zaregistrovala, ale teď se bojím, jestli jsem udělala dobře, hodně všude slyším, že pokud člověk chce miminko, neočkovat, bojím se, ať si tím ještě víc neuškodím, když už se tak nedaří, jenže já mám zase to riziko v práci, tak nevím, zajímalo by mě, jak to mají ostatní :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.7.21 09:45

Podle mě podle rizika covidu…covid bych rozhodně v těhotenství riskovat nechtěla, já ale riziko v práci nemám žádné velké, za celou dobu jsem se nenakazila a jsem připravená se dál stranit lidí pro zdraví dítěte. Takže se očkovat nejdu, protože na ivf pracně ladíme nejen hormony, ale i imunitu a srážlivost, a už moc pokusů nemám, odkládat je problém. Kdybych ale měla riziko v práci a odklad mi nevadil, asi bych se šla naočkovat a pak znovu vzít krev a všechno posoudit, co to udělalo. Možná bych preventivně ředila krev tak jako tak, jak covid tak očkování v tomhle směru nějaká rizika mají (já vím, že malá, ale já už nechci riskovat ani malé, na to už se mi staly dost nepravděpodobné věci). Hodně jsem nad tím taky přemýšlela.

• Citovat
  • Nahlásit
15098
16.7.21 09:53

Hele, tohle je strašně těžké rozhodování. Asi bych si na tvém místě ještě nechala nabrat hladinu protilátek na COVID a rozhodovala se podle toho. Je možné, že jako zdravotník budeš mít těch protilátek hodně a pak by bylo očkování spíš kontraproduktivní. Zrovna dneska jsem k tomu četla nějaké články na webu a zní mi to jako laikovi rozumně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32857
16.7.21 09:54
@Anonymní píše:
Ahoj, nedávno nám nevyšlo už naše 2. IVF, přemýšlíme, že bysme to ještě jednou zkusili, jsem ale zdravotník, takže pořád v riziku, že se v práci nakazím Covidem (jednou už jsem se tam nakazila), ptala jsem se doktorky, jak je to s očkováním, řekla, že můžu, ale pak dva měsíce pauza od IVF, což by mi nevadilo, stejně si to neumím představit, že bych to psychicky teď zvládla, navíc mi doporučila lázně a to si bez očkování taky neumím moc představit, na očkování jsem se už zaregistrovala, ale teď se bojím, jestli jsem udělala dobře, hodně všude slyším, že pokud člověk chce miminko, neočkovat, bojím se, ať si tím ještě víc neuškodím, když už se tak nedaří, jenže já mám zase to riziko v práci, tak nevím, zajímalo by mě, jak to mají ostatní :)

Riziko kovidu a ležení na JIP je horší. V době po očkování bych se na IVF nehnala, ale po lázních nevidím důvod, proč to nějak odkládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 09:55

@nozu O tom jsem taky přemýšlela, ale nevím u koho si je nechat vzít, když řeknu obvodní, tak mi je vezme? Mám ještě za týden kontrolu na imunologii, tak přemýšlím, že se ještě poradím i tam.

• Citovat
  • Nahlásit
3686
16.7.21 09:57

Tvůj plán naočkovat a lázně zní fajn.
Co vím tak protilátky si platíš jako samoplatce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15098
16.7.21 09:58
@Anonymní píše:
@nozu O tom jsem taky přemýšlela, ale nevím u koho si je nechat vzít, když řeknu obvodní, tak mi je vezme? Mám ještě za týden kontrolu na imunologii, tak přemýšlím, že se ještě poradím i tam.

Podle mě můžeš jako samoplátce do laboratoře. Někde v diskusi jsem tu četla, že to stojí kolem 300, pokud si to dobře pamatuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 09:58
@Russet píše:
Riziko kovidu a ležení na JIP je horší. V době po očkování bych se na IVF nehnala, ale po lázních nevidím důvod, proč to nějak odkládat.

Já mám spíš strach z toho, co mi to očkování udělá s tělem. Protože málokdo, kdo se letos nechal očkovat, už je třeba těhotný, navíc i kdyby ano ty děti ještě nejsou na světě a hlavně já nemůžu otěhotnět ani teď a co potom když se nechám ještě naočkovat. Na druhou stranu, chodit do práce a čekat jestli se tam nakazím je pro mě další zbytečný stres navíc.

• Citovat
  • Nahlásit
7334
16.7.21 10:00
@Anonymní píše:
Já mám spíš strach z toho, co mi to očkování udělá s tělem. Protože málokdo, kdo se letos nechal očkovat, už je třeba těhotný, navíc i kdyby ano ty děti ještě nejsou na světě a hlavně já nemůžu otěhotnět ani teď a co potom když se nechám ještě naočkovat. Na druhou stranu, chodit do práce a čekat jestli se tam nakazím je pro mě další zbytečný stres navíc.

Ty snad máš nějaké ověřené zdroje že někdo nemohl otěhotnět po očkování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32857
16.7.21 10:02
@Anonymní píše:
Já mám spíš strach z toho, co mi to očkování udělá s tělem. Protože málokdo, kdo se letos nechal očkovat, už je třeba těhotný, navíc i kdyby ano ty děti ještě nejsou na světě a hlavně já nemůžu otěhotnět ani teď a co potom když se nechám ještě naočkovat. Na druhou stranu, chodit do práce a čekat jestli se tam nakazím je pro mě další zbytečný stres navíc.

Já nechci ležet v nemocnici s virovou nákazou. První dávku mám za sebou a nestalo se absolutně nic. Ta hysterie kolem vakcíny je zbytečná. Od mala nás neustále něčím očkovali a nikdo si nedovolil protestovat. Teď je každý vakcionolog a ví, že je to nebezpečné. Víc vlastnímu tělu škodíme tím, co do sebe denně ládujeme a jak si znečisťujeme vzduch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 10:03
@mackA159 píše:
Ty snad máš nějaké ověřené zdroje že někdo nemohl otěhotnět po očkování?

To nemám, jen se toho bojím, snažíme se o dítě 3 a půl roku a tak se bojím, ať si třeba ještě neuškodím.

• Citovat
  • Nahlásit
32857
16.7.21 10:04

A IVF taky není zrovna něco zdravotně nerozikového, takže bych neřešla jednu vakcínu, přes léto si dala oraz a pak na zimu vyřešila teprv to mláďátko. Navíc se narodí pak do jara nebo léta a to je fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 10:04
@Russet píše:
Já nechci ležet v nemocnici s virovou nákazou. První dávku mám za sebou a nestalo se absolutně nic. Ta hysterie kolem vakcíny je zbytečná. Od mala nás neustále něčím očkovali a nikdo si nedovolil protestovat. Teď je každý vakcionolog a ví, že je to nebezpečné. Víc vlastnímu tělu škodíme tím, co do sebe denně ládujeme a jak si znečisťujeme vzduch.

To jo, ale chystáš se otěhotnět? Kdybysme neměli před sebou to IVF, neváhám ani minutu a jdu, ale tahle mám prostě strach, ať si to zdraví nerozhážu ještě víc než už je.

• Citovat
  • Nahlásit
32857
16.7.21 10:09
@Anonymní píše:
To jo, ale chystáš se otěhotnět? Kdybysme neměli před sebou to IVF, neváhám ani minutu a jdu, ale tahle mám prostě strach, ať si to zdraví nerozhážu ještě víc než už je.

Nech si to vysvětlit od doktora. Viděla jsem paní, co žila zdravě, štíhlá a fit a po ležení několik měsíců v nemocnici sotva chodila. Není to obyčejný vir. Je zákeřný a spoustě lidem neublíží (i vysoce rizikovým, kupodivu), ale zabíjí. Kdyby to neřešil celý svět, myslela bych si, že zas jen naši politici chtějí na něčem vydělat, ale tohle vážně není prča.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 10:14
@Russet píše:
Nech si to vysvětlit od doktora. Viděla jsem paní, co žila zdravě, štíhlá a fit a po ležení několik měsíců v nemocnici sotva chodila. Není to obyčejný vir. Je zákeřný a spoustě lidem neublíží (i vysoce rizikovým, kupodivu), ale zabíjí. Kdyby to neřešil celý svět, myslela bych si, že zas jen naši politici chtějí na něčem vydělat, ale tohle vážně není prča.

Asi do toho půjdu, ať mám klid, aspoň v tomhle, nemít rizikovou práci, tak se na to vykašlu, ale takhle asi půjdu, no a pak budu přemýšlet co dál, jak jsi psala IVF taky není bez rizik a nejsem úplně přesvědčená, že do toho 3. chci jít i když doktorka tvrdí, že 3. ještě rizikové není, já si to úplně nemyslím. Tak uvidíme časem.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat